REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Radosław Michał Stępień

Dołącz do grona ekspertów
Radosław Michał Stępień

Adwokat

Adwokat z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym prowadzący indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie.

Reprezentuje Klientów wsporach przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi orazorganami administracji publicznej, wszczególności przed organami podatkowymi orazorganami kontroli skarbowej. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas pracy w organach podatkowych – dziale kontroli podatkowej.

Udziela porad prawnych z zakresu prawa handlowego i gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego.

Ponadto absolwent studiów podyplomowych „Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw” oraz kursów z zakresu księgowości, w tym kursu głównego księgowego, prowadzonych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Kontakt:

tel. 791930792

www.radoslawstepien.pl

kancelaria@radoslawstepien.pl

Istotnym elementem każdego postępowania restrukturyzacyjnego jest badanie, czy w danym przypadku dochodzi do udzielenia podmiotowi prywatnemu pomocy publicznej. Pomoc publiczna, co do zasady, na mocy traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej jest zakazana, ponieważ zaburza działanie wolnego rynku. Pomoc ta może mieć różnorodny charakter i formę, może być udzielana przez różnego rodzaju organy i podmioty. Dla oceny charakteru tej pomocy i zgodności z prawem konieczne jest zarówno całościowe uwzględnianie wszelkiej udzielonej pomocy dłużnikowi w określonym czasie, jak i też ocena konkretnego wsparcia udzielanego przez dany podmiot.
Wiele błędnych zapisów w księgach rachunkowych nie musi oznaczać automatycznie umyślności działania osoby, która je popełniła. Brak stwierdzonej umyślności wyklucza skazanie osoby, która wprowadziła błędne zapisy do ksiąg za przestępstwo skarbowe.

REKLAMA