REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy <a href="http://www.mp-consulting.pl/">www.mp-consulting.pl</a>

Mikołaj jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (Wydział Prawa).

Od 2010 roku jest licencjonowanym doradcą podatkowym (numer wpisu 11542).

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pracując w renomowanych kancelariach prawno-podatkowych. Obecnie świadczy usługi doradztwa podatkowego w ramach własnej kancelarii podatkowej: www.mp-consulting.pl

Mikołaj specjalizuje się w bieżącej obsłudze podatkowej przedsiębiorców oraz w tematyce cen transferowych. W trakcie swojej kariery zawodowej wielokrotnie reprezentował klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw podatkowych przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym książki na temat opodatkowania przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych.

Mikołaj jest doświadczonym wykładowcą i szkoleniowcem.

Obsługuje swoich klientów w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.

Kontakt:

tel. 502-468-473

mikolaj.przybyl@mp-consulting.pl

www.mp-consulting.pl

Podpisując umowę najmu wynajmujący muszą uważać, czy właśnie nie stali się przedsiębiorcami. Zachowanie czujności w tej kwestii wymusza na nich prawo podatkowe.
Wybór właściwej stawki VAT przy sprzedaży nieruchomości nie jest łatwy. W zależności od stanu faktycznego oraz prawnego nieruchomości zastosowanie może mieć stawka zwolniona albo stawka 23%. Dodatkowo, w niektórych sytuacjach podatnik sam może wybrać sposób opodatkowania sprzedaży nieruchomości. Dokonując takiego wyboru należy pamiętać, że to jaką opcje wybierzemy wpłynie na to, czy sporządzając akt notarialny notariusz pobierze od kupującego podatek od czynności cywilnoprawnych.

REKLAMA

Zasady rozliczania podatku VAT w przypadku komisu sprzedaży różnią się w zależności od tego, czy dotyczą transakcji krajowych, eksportowych czy wewnątrzunijnych. W jaki sposób prawidłowo dokonywać rozliczeń?

REKLAMA