REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

JSLegal Jankowki & Stroiński

Dołącz do grona ekspertów
JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Kancelaria JSLegal została założona przez dr Rafała T. Stroińskiego oraz Bartłomieja Jankowskiego, adwokatów z kilkunastoletnią praktyką w międzynarodowych kancelariach, w tym na stanowiskach partnerów.

Nasz zespół świadczy usługi o najwyższej jakości, wedle standardów panujących w międzynarodowych firmach prawniczych, odpowiadające potrzebom polskich i międzynarodowych Klientów działających w Polsce.

Elementem, który odróżnia naszą kancelarię jest sposób w jaki pracujemy, spoglądając na problem z perspektywy klienta i prowadzonego przez niego biznesu.

Udzielając porad prawnych przedstawiamy praktyczne rozwiązania pozwalające bądź to na minimalizację ryzyka związanego z danym projektem, bądź też na jego efektywną alokację pomiędzy stronami. Staramy się identyfikować problemy z odpowiednim wyprzedzeniem, proponując kreatywne metody ich rozwiązywania.

Nasza kancelaria specjalizuje się w kompleksowym doradztwie na trzech głównych wzajemnie uzupełniających się filarach bezpośrednio związanych z doświadczeniem, specjalizacją i zawodową pasją jej założycieli oraz członków zespołu.

Pierwszy obszar obejmuje transakcje fuzji i przejęć (ze szczególnym uwzględnieniem transakcji w sektorze Private Equity/Venture Capital oraz restrukturyzacji) oraz problematyka Corporate Governance.

Drugi obszar obejmuje swym zakresem doradztwo i opracowywanie strategii oraz zastępstwo procesowe w sprawach gospodarczych prowadzonych zarówno przed sądami powszechnymi jak i polubownymi.

Trzeci obszar obejmuje doradztwo w zakresie realizacji projektów energetycznych i infrastrukturalnych, w szczególności na polu szeroko rozumianej energetyki odnawialnej, jak i projektów z sektora paliwowego i gazowego a także doradztwo w powyższych obszarach w zakresie transakcji typu mergers & acquisitions.

Założyciele kancelarii w zakresie swych specjalizacji byli wielokrotnie rekomendowani w międzynarodowych rankingach prawniczych, takich jak „Chambers Global – the World’s Leading Lawyers for Business” i „The Legal 500 EMEA”, są również częstymi prelegentami krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu problematyki Private Equity oraz Venture Capital.

Dane kontaktowe:

Kancelaria Prawna JSLegal

ul. T. Rejtana 17 lok. 18

02-516 Warszawa

tel.: +48 22 542 40 40

kontakt z mediami: media@jslegal.pl

Horrendalne kary finansowe, którymi Unia straszy podmioty przetwarzające dane osobowe, spędzają sen z powiek wielu administratorom danych. Dotychczasowe procedury przetwarzania i formułki działające pod starą ustawą mogą nie wystarczyć pod rządami RODO. Z pomocą przedsiębiorcom spieszą organizacje sektorowe, tworząc kodeksy postępowania.
„Nowa ustawa kominowa” jak nazywana jest ustawa z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. (Dz. U. poz. 1202). Wprowadza nowe rozwiązania w zakresie ustalania wynagrodzeń członków zarządów oraz rad nadzorczych spółek, w których akcje lub udziały posiada Skarb Państwa, samorząd, państwowe osoby prawne oraz komunalne osoby prawne. Wyodrębniono do jej zakresu podmiotowego spółki handlowe z obowiązującej „starej ustawy kominowej” (ustawa z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi), która ma zastosowanie nadal do pozostałych podmiotów tam wskazanych.

REKLAMA

Długotrwała choroba pracownika uzasadniania rozwiązanie umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia bez winy pracownika (art. 53 Kodeksu pracy). Zasadność powyższego została potwierdzona na początku 2016 roku przez Sąd Najwyższy (dalej: „SN”) w wyroku z dnia 21 stycznia 2016 roku (sygn. akt: III PK 54/15), w którym SN stanął na stanowisku, że uzasadniona przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony może wynikać także z okoliczności niezależnych od pracownika, np. z dezorganizującej pracę w zakładzie częstej lub długotrwałej usprawiedliwionej nieobecności pracownika z przyczyn zdrowotnych lub rodzinnych.

REKLAMA