REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aneta Nowak-Piechota

Dołącz do grona ekspertów
Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Doktorantka w Katedrze Materialnego Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Specjalizuje się w prawie podatkowym oraz w problematyce podatków dochodowych. Odpowiada za bieżące wsparcie klientów w podatkowych aspektach ich działalności.

Posiada szerokie doświadczenie we współpracy z podmiotami z branży medycznej, farmaceutycznej, produkcyjnej oraz deweloperskiej.

Do obszaru jej specjalizacji należą również transakcje związane ze zbywaniem składników majątku oraz struktury podatkowe mające na celu restrukturyzacje inwestycji. Współpracuje z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych oraz Fundacją CDiSP.

Od 2017 r. zmienią się zasady poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Związane jest to z wprowadzeniem nowych przepisów o kwocie wolnej od podatku. Zasadniczo kwotę tę będą rozliczać podatnicy po raz pierwszy w 2018 r., składając zeznanie podatkowe za rok 2017. Jednak w pewnych przypadkach część kwoty zmniejszającej podatek wpłynie na wysokość zaliczek opłacanych w ciągu roku.
29 listopada 2016 r. została uchwalona ustawa, mocą której wprowadzono zmiany do kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych. Kwota ta wyniesie maksymalnie 6.600 zł rocznie, jednakże znajdzie ona zastosowanie do osób jedynie najmniej zarabiających. W praktyce będą mogły z niej skorzystać osoby, których dochód nie przekracza 550 zł miesięcznie. Oznacza to, że osoby, których podstawa obliczenia podatku (czyli opodatkowany wg skali podatkowej dochód roczny pomniejszony o odliczenia) wynosi do 6.600 zł będą mogły pomniejszyć podatek o 1.188 zł (czyli o kwotę zmniejszającą podatek), co spowoduje, że nie powstanie podatek do zapłaty.

REKLAMA