REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Nasza kancelaria od ponad 25-ciu lat z powodzeniem łączy model współpracy z Klientem oparty na ścisłej kooperacji doradcy podatkowego i księgowego oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych, dzięki czemu bieżące problemy Klienta są rozwiązywane szybko bez zbędnego obciążania przedsiębiorcy, pozwalając mu tym samym na skupieniu się na tym w czym jest najlepszy.

Oferowane przez nas usługi obejmują pomoc prawną, obsługę księgową, doradztwo podatkowe, doradztwo finansowe, wsparcie w zakresie dotacji UE i ich rozliczenia, zapewniamy również obsługę w zakresie kadr, płac i ZUS.

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Sp. z o. o. świadczy usługi od 1990 r. Swoją działalność rozpoczynaliśmy jako jedno z pierwszych biur tego typu w Polsce.

Współpraca znamigwarantujedostępdoszerokiego grona specjalistów – doradców podatkowych, prawników, księgowych, biegłego rewidenta oraz innych fachowców, którzy do swojego zawodu podchodzą z pasją.Od latstosujemy metodę opłacalnościwspółpracy z nami polegającą na bieżącej optymalizacji kosztów i podatku VAT, poprzez ścisłą synergię pracy księgowej z doradcą podatkowym i wsparciem radcy prawnego. Efektem takiej współpracy jest to, że nasze wynagrodzenie pochodzi z zaoszczędzonych podatków Klienta. Zawsze jesteśmy w stanie dostosować oferowane usługi do indywidualnych wymagań Klienta.

Co nas wyróżnia:
- profesjonalne podejście do potrzeb klienta na zasadzie partnerstwa,
- konkurencyjna oferta handlowa,
- wiedza i doświadczenie,
- profesjonalizm, elastyczność i szybkość w działaniu,
- bezpieczeństwo i poufność danych.

W zakresie naszych usług mieszczą się:
- doradztwo podatkowe i finansowe (dot. optymalizacji wszelkich umów i decyzji gospodarczych, rozliczeń podatkowych),
- zwrot podatku VAT,
- prowadzenie księgowości (także on-line),
- pomoc biegłego rewidenta,
- pomoc prawna,
- reprezentacja w postępowaniach przed organami i sądami,
- pomoc w ubieganiu się o dotacje i ich rozliczaniu,
- kadry, płace i ZUS.

Siedziba w Krakowie:
ul. Zagrody 20a, 30-318 Kraków
tel.:+48 12 260 98 10
faks:+48 12 260 98 11
e-mail:doradcy@doradcy.pl
strona www: doradcy.pl

Zapadł ważny wyrok dla praktyki naliczania stawki podatku od nieruchomości dla działalności opiekuńczej (domów seniora). Chodzi o wyrok z dnia 23 maja 2023 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie w sprawie o sygn. I SA/ Kr 250/23.
Jak nowe zasady ustalania składki zdrowotnej wpłyną w 2022 roku na obliczanie stawki godzinowej zleceniobiorców? Jak obliczyć składkę zdrowotną i wynagrodzenie zleceniobiorcy, który oprócz zlecenia pracuje też na umowę o pracę.

REKLAMA

Ranking przepisów podatkowych roku 2020, przygotowany przez Stowarzyszenie Podatników w Polsce, pokazuje jak podatnicy ocenili nowe przepisy podatkowe, które pojawiły się w mijającym roku. Jakie były największe buble i hity podatkowe roku 2020?
Stowarzyszenie Podatników w Polsce zaprezentowało wyniki XVI edycji rankingu przepisów podatkowych „BUBLE I HITY podatkowe roku 2019".

REKLAMA

Rok 2019, to rok bardzo dużych zmian w podatkach dochodowych. W tym opracowaniu zebrałam kilka zmian, które w mojej opinii są najciekawsze z punktu widzenia przedsiębiorców. Zmiany te podzieliłam na dwie grupy “przyjazne” oraz niekorzystne dla przedsiębiorców.
Rok 2019, to rok obfitujący w zmiany w podatkach dochodowych. Zmiany nie ominęły również ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych. Poniżej przedstawiamy krótką analizę wprowadzanych zmian.
Wraz z coraz większą popularnością serwisów za pośrednictwem których można znaleźć chętnych na wynajęcie mieszkania, wzrasta również liczba osób, które chciałyby zarabiać na wynajmie mieszkania. Przed rozpoczęciem takiej działalności warto się zastanowić jak opodatkować takie dochody, bo to że trzeba jest opodatkować nie ulega wątpliwości.
Podatnikami podatku od spadków i darowizn są osoby fizyczne, które nabyły własność rzeczy i prawa majątkowe m.in. w drodze darowizny (w prezencie).
Zwolnienie podatkowe w tzw. grupie 0, zawarte w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, jest najszerszym w tej ustawie zwolnieniem. Mogą z niego korzystać członkowie najbliższej rodziny w przypadku nieodpłatnego nabycia rzeczy i praw majątkowych w drodze darowizny lub spadku.
Trybunał Konstytucyjny orzekł nieprawidłowość procesu legislacyjnego podczas głosowania w Senacie nad ustawą znoszącą górny limit składek na ZUS. W efekcie zachowane zostanie ograniczenie maksymalnej rocznej podstawy składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe do 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia.
Danina solidarnościowa od dochodów osób fizycznych i część składki z Funduszu Pracy - to główne źródła przychodu Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W dniu 14 listopada br. ustawa zakładająca jego utworzenie została podpisana przez prezydenta.
W dniu 18 czerwca 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał uchwałę w zakresie obowiązków informacyjnych, jakie muszą zostać spełnione, aby Organ podatkowy skutecznie zawiesił bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Niestety po raz kolejny NSA orzekł profiskalnie. Oznacza to, że warunki formalne jakie musi spełnić organ podatkowy, by doprowadzić do zawieszenia biegu terminu przedawnienia, są zredukowane do minimum.
Przedsiębiorcy mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej nabytych fabrycznie maszyn i urządzeń. Wysokość odpisów nie może przekroczyć w roku podatkowym 100 tys. zł, a wartość inwestycji w środek trwały powinna wynosić co najmniej 10 tys. zł.
Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej? Jakie wydatki można odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Czy można odliczyć wydatki na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym? Jak należy udokumentować wydatki na cele rehabilitacyjne? Jakie kwoty można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Odpowiedzi na te pytania zawiera niniejsze opracowanie.
Rozliczenie ulgi prorodzinnej (tzw. ulgi na dzieci) niejednokrotnie sprawia problemy podatnikom. Często bowiem konkretna sytuacja życiowa powoduje, że podatnicy nie wiedzą jak prawidłowo skorzystać z ulgi? Prezentujemy odpowiedzi na pytania podatników, które mogą pomóc w rozliczeniu.
Przepisy ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów w większości weszły w życie 18 kwietnia. Ten tzw. pakiet przewozowy ma na celu przede wszystkim uszczelnienie systemu podatkowego. Nowe regulacje określają w szczególności zakres obowiązków uczestników systemu monitorowania drogowego przewozu towarów.
W tym roku roczne zeznanie PIT za poprzedni rok podatkowy można składać do 2 maja. Wypełniając PIT za 2016 rok warto mieć na uwadze, że ustawodawca przewidział możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych w postaci odliczeń od dochodu do opodatkowania, jak też odliczeń od wyliczonego podatku.
Od 15 marca 2017 r. na stronie Portalu Podatkowego uruchomiona zostały nowe usługi udostępnienia zeznania podatkowego PIT-37 na podstawie wniosku podatnika PIT-WZ oraz złożenia oświadczenia o przekazaniu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (PIT-OP). Możliwe jest też nadal skorzystanie ze wstępnie wypełnionego zeznania. W jaki sposób?
Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień w sprawie luk prawnych w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczących opodatkowania tzw. zysków niepodzielonych.
Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia mechanizmu dzielonej płatności (split payment) w rozliczeniach VAT. Model ten jest jednym ze sposobów gromadzenia należności podatkowych, a jednocześnie stanowi rozwiązanie, które miałoby wyeliminować oszustwa i nadużycia w VAT.

REKLAMA