Kategorie

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych świadczy usługi prawne firmom oraz osobom fizycznym w kraju i za granicą. Usługi te obejmują w szczególności zakres prawa handlowego, cywilnego, medycznego, prawa pracy i administracyjnego oraz prawa karnego. Dokonujemy analiz prawnych i sporządzamy umowy handlowe oraz opinie prawne. Udzielamy porad prawnych przy zakładaniu spółek oraz przekształcaniu formuły działania przedsiębiorstw. Tworzymy wewnętrzne akty prawne podmiotów gospodarczych i ich organów. Reprezentujemy Klientów przed sądami, urzędami i organami ścigania, a także pomagamy w prowadzeniu negocjacji/mediacji. Badamy stan prawny majątków przedsiębiorstw oraz nieruchomości na potrzeby wszelkich transakcji gospodarczych (due diligence). Dodatkowo partnerzy Kancelarii prowadzą działalność szkoleniową zarówno jako wykładowcy dla aplikantów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej jak i na licznych konferencjach poświęconych prawu medycznemu, gospodarczemu, mediacji oraz arbitrażowi.

Niejednokrotnie jest tak, że chcemy zbyć bądź nabyć całą spółkę. Powodem, dla którego chcemy zbyć spółkę może być chęć wycofania się z działalności gospodarczej. Powodem może być także chęć zbycia spółki, bo w określonych warunkach nie może się ona już rozwijać, ale inwestor, który spółkę nabędzie oraz dofinansuje, może zapewnić jej świetny rozwój.
Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w jakiej osoby zakładające swoją działalność gospodarczą, w różnych formach, zaczynają dochodzić do wieku emerytalnego i chciałyby się z tej działalności wycofać. Osoby te bowiem zaczynały działalność zazwyczaj około roku 1990, mając 30-40 lat i obecnie mają w związku z tym około lat 60. Jednak bardzo istotne jest, że zakończenie działalności bądź wycofanie się z niej nie może oznaczać utraty źródła utrzymywania się na starość, innymi słowami należy to zrobić w taki sposób, żeby zachować środki wystarczające na godną emeryturę.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwane dalej "RODO" wprowadza szereg zmian w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.