REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Posiadamy duże doświadczenie i wiedzę w zakresie prowadzonej działalności. Dzięki stałemu rozwojowi naszej kadry, znajomości języków obcych oraz zagadnień prawa podatkowego na terenie rozliczanych przez nas państw, potrafimy rozwiązywać skomplikowane problemy naszych Klientów. Posiadamy liczne certyfikaty i pozwolenia, co stanowi dla naszych klientów gwarancję profesjonalizmu oraz wiarygodności.

Zajmujemy się odzyskiwaniem podatku z takich krajów jak: Niemcy, Austria, Belgia, Irlandia, USA, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Norwegia. Wprowadziliśmy do naszej oferty usługę zwrotu podatku VAT z krajów Unii Europejskiej.

O zwrot nadpłaconego podatku może starać się każdy, kto pracował za granicą i miał odprowadzony podatek od wynagrodzenia. Kwota zwrotu uzależniona jest od dochodu i podatku pobranego przez pracodawcę. Podstawą do odzyskania podatku jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. W większości krajów są to roczne karty podatkowe, wydawane przez pracodawcę. Określają one kwotę uzyskanego dochodu wraz z pobranymi zaliczkami na podatek. Po skompletowaniu dokumentacji pozostaje tylko oczekiwać na wydanie decyzji. Trwa to średnio 3-6 miesięcy od momentu złożenia wniosku w Urzędzie Skarbowym. W ekstremalnych przypadkach może to trwać do 3 lat. Warto podkreślić, że w większości krajów o zwrot podatku można ubiegać się nie tylko za pracę wykonaną w ubiegłym roku, ale nawet do 5 lat wstecz.

Zwrot podatku dochodowego z zagranicy to nie jedyny sposób na uzyskanie środków pieniężnych. Mowa oczywiście o różnego rodzaju świadczeniach socjalnych, zasiłkach i dodatkach możliwych do odzyskania za naszym pośrednictwem. Są to między innymi rozłąkowe (Heffingskorting), holenderski zasiłek rodzinny (Kinderbijslag), dodatek do holenderskiego ubezpieczenia (Zorgtoeslag), dodatek do kosztów wychowania dziecka z holenderskiego Urzędu (Kindgebonden Budget), dofinansowanie do wynajmu domu lub mieszkania (Huurtoeslag). W przypadku Niemiec jest to zasiłek rodzinny wypłacany przez Familienkasse (Kindergeld), a w Wielkiej Brytanii, zasiłek rodzinny (Child Benefit), w Norwegii można starać się o zasiłek rodzinny (Barnetrygd).

Powody, dla których warto nam zaufać to przeprowadzanie usług na najwyższym poziomie, zawsze jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy. Dzięki naszemu systemowi każdy zarejestrowany klient może śledzić swoje rozliczenie na każdym jego etapie. Formalności ograniczyliśmy do minimum, nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, m.in. przy kalkulacji wstępnej. Potwierdzeniem naszej rzetelności są liczne uzyskane certyfikaty.

Tax-Pol Sp. z o.o. Sp. k.
Wałbrzyska 6
52-314 Wrocław
www.Tax-Pol.pl
E-mail: bok@tax-pol.pl
Telefon: 71 / 799 50 00
Fax: 71 / 799 50 09

Zwrot nadpłaconego podatku z Belgii przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie Belgii, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek do belgijskiego Urzędu Skarbowego (Federale Overheidsdienst).
Podatek z Holandii rozliczyć może każda osoba, która pracowała legalnie na terenie Holandii, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek do holenderskiego Urzędu Skarbowego (Belastingdienst).

REKLAMA

O zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec może starać się każdy, kto pracował w Niemczech i miał odprowadzony podatek od wynagrodzenia. Jakie dokumenty są wymagane i jak prawidłowo ubiegać się o zwrot podatku?

REKLAMA