REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

1. Opis działalności Kancelarii

W zakresie naszych usług proponujemy kompleksowe usługi doradztwa podatkowego obejmujące całokształt bieżących zagadnień podatkowych. Nasza asysta może polegać na przygotowaniu opinii podatkowej dotyczącej konkretnego zagadnienia podatkowego lub krótkiej informacji podatkowej w formie telefonicznej lub mailowej (tzw. hot line). W szczególności, nasza oferta może obejmować przykładowo następujące obszary:

a) ceny transferowe - celem projektów z zakresu cen transferowych jest ochrona Klienta przed jakimkolwiek doszacowaniem dochodu ze strony organów podatkowych lub przed zastosowaniem przez organy podatkowe karnej stawki podatku w wysokości 50%,

b) obrona pozycji podatkowej w trakcie kontroli - wsparcie aktywnej postawy w zakresie obrony interesu prawnego podatnika. Wykorzystanie szerokiej wiedzy i doświadczenia celem najefektywniejszego zastosowania instrumentów obrony przewidzianych przepisami prawa,

c) badanie pliku JPK_VAT - wyniku naszych analiz oraz bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu dotyczącym w szczególności funkcjonowania systemów informatycznych organów podatkowych przygotowaliśmy innowacyjną usługę, polegającą na zaawansowanym badaniu pliku JPK_VAT,

d) bieżące doradztwo podatkowe - świadczymy kompleksowe usługi doradztwa podatkowego, do dyspozycji naszych klientów oddajemy zespół specjalistów, którego wiedza i profesjonalizm gwarantują jakość świadczonych usług.

2. Kluczowe osoby

Artur Ratajczak
- właściciel Kancelarii - doradca podatkowy (nr wpisu 12107) absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu i studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ukończył także studia podyplomowe na UAM w zakresie prawa europejskiego. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w dziedzinie prawa i doradztwa podatkowego. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał pracując między innymi w organach podatkowych oraz firmie z tzw. "wielkiej czwórki". Specjalizuje się w podatku do towarów i usług.

Katarzyna Charłampowicz-Jabłońska - Partner, specjalista ds. cen transferowych, absolwentka Inwestycji Kapitałowych i Strategii Finansowych Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Wartością Firmy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w dziale podatkowym jednej z najwęższych firm doradczych specjalizując się w sporządzaniu dokumentacji podatkowych, następnie w firmie audytorskiej poza pracą w charakterze asystenta biegłego rewidenta, odpowiedzialna była m.in. za samodzielne prowadzenie projektów z zakresu cen transferowych.

3. Dane kontaktowe

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak
Biuro Poznań:
ul. Czajcza 2a/15
61-546 Poznań
mob. (+48) 505 990 636
e-mail: sekretariat@taxcorner.pl
www.taxcorner.pl

Ulga mieszkaniowa. Możliwość uznania spłaty kredytu, którym sfinansowano zakup sprzedanego lokalu mieszkalnego za wydatki na własne cele mieszkaniowe budzi liczne kontrowersje. Dotychczas organy podatkowe oraz sądy administracyjne zajmowały w tym zakresie negatywne stanowisko. Pojawiła się nowa, korzystna linia orzecznicza w WSA w Warszawie. Istnieją jednak wątpliwości, czy uzyska aprobatę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.
Spółka komandytowa to spółka osobowa, w której jeden ze wspólników odpowiada bez ograniczeń wobec wierzycieli za zobowiązania spółki (komplementariusz), a drugi wierzyciel odpowiada w sposób ograniczony, do wysokości sumy komandytowej. Przyjrzyjmy się jak wygląda kwestia opodatkowania podatkiem dochodowym przy ustalaniu proporcji udziału w zysku spółki.

REKLAMA

Korzystanie z usług serwisów pośredniczących w nabywaniu usług hotelowych staje się coraz bardziej popularne. Podatnicy podatku od towarów i usług (VAT) zastanawiają się, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć w VAT importu tego typu usług od unijnych podatników VAT. Poniżej rozważymy jakie ryzyka w VAT mogą się pojawić w związku z importem usługi pośrednictwa w nabyciu usługi hotelowej.
Po ostatniej zmianie przepisów dotyczących ulgi badawczo-rozwojowej, wśród kosztów kwalifikowanych B+R znalazły się koszty wynagrodzenia współpracowników realizujących prace na podstawie umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Wątpliwości mogą budzić koszty współpracowników realizujących prace badawczo-rozwojowe w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Kwestia opodatkowania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz opłat za korzystanie z wyżywienia w takich placówkach budzi liczne kontrowersje. Organy podatkowe nadal stoją na stanowisku, że ww. opłaty podlegają opodatkowaniu VAT.
Co do zasady podatek od towarów i usług (VAT) jest naliczany od każdej odpłatnej dostawy towarów oraz każdego świadczenia usług dokonywanych przez podatników. Jednakże przepisy podatkowe przewidują odstępstwa od tej zasady ogólnej. Do tych wyjątków należy zaliczyć zwolnienia z VAT oraz preferencyjną stawkę 0%. W unijnym wspólnym systemie podatku od wartości dodanej przewidziano zwolnienie z VAT dla czynności opodatkowanych VAT świadczonych w ramach stosunków dyplomatycznych i konsularnych.
Budowanie wartości firmy oraz generowanie zysków są podstawowymi celami działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mają swobodę wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej. Podatnicy mogą prowadzić działalność gospodarczą w formie spółek osobowych, do których zalicza się spółki jawne i komandytowe. Przyjrzyjmy się zatem, czy przekazanie zysku na kapitał zapasowy w spółce jawnej i komandytowej będzie skutkowało powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC).
Kwestia opodatkowania dostawy budynków, budowli lub ich części podatkiem od towarów i usług (VAT) uzależniona jest od dokonania wykładni definicji pierwszego zasiedlenia. W obecnym stanie prawnym pojęcie pierwszego zasiedlenia wzbudza poważne kontrowersje.

REKLAMA