REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Aureus

Aureus jest największym brokerem leasingu i kredytu samochodowego w Polsce. Naszą misją jest budowanie długofalowych relacji o czym świadczy zaufanie ze strony ponad 10 tys. klientów!
12 lat doświadczenia na rynku finansowym pozwoliło nam zbudować zespół ekspertów, którzy gwarantują obsługę na terenie całej Polski. Nieustanie się rozwijamy oraz poszerzamy zakres oferowanych usług- dlatego do oferty poza leasingiem, kredytem i ubezpieczeniami wprowadzamy coraz bardziej popularny wynajem długoterminowy aut. Doradzamy również oraz pomagamy w pozyskiwaniu dotacji rolniczych ze środków unijnych.

Więcej informacji na:

www.aureus.pl

www.facebook.com/firmaaureus/

Wśród naszych projektów oraz usług znajdują się:

Aureus VIA

Oferujemy kompleksową obsługę firm transportowych. Świadczymy usługi w zakresie kadrowo-rozliczeniowo-księgowym. Zapewniamy wsparcie m.in. przy rozliczaniu czasu pracy kierowców, prowadzeniu księgowości, reprezentowaniu firm podczas kontroli ITD i PIP, szkolenia z przepisów prawa oraz wymagań w transporcie międzynarodowym.

Więcej informacji na:

www.aureusvia.pl

www.facebook.com/aureusvia/

Motoplejada

Jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku, które integruje wysokiej klasy salony samochodów używanych. Mnogość ofert sprzedaży samochodów i niejednokrotny problem ze zweryfikowaniem przeszłości oraz jakości pojazdów, zainspirował do powołania grupy starannie wyselekcjonowanych dealerów. Wszyscy spełniają określone wymagania m.in. standard obiektu, gwarancję odkupu samochodu, samochód zastępczy dla klientów czy gwarancję na naprawy.

Więcej informacji na:

www.motoplejada.pl

www.facebook.com/motoplejada/

Fundacja Aureus Link

Stworzona przez grupę osób, wspólnie budujących sukcesy swoich firm. Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorczości- zarówno startupów, jak i firm na różnym etapie rozwoju. Ofertowane wsparcie poza finansowym, zawiera również księgowe, marketingowe oraz prawne.

Więcej informacji na:

www.aureus.link.pl

www.facebook.com/aureuslink/

Aureus Finanse

Spółka powstała z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podatkowego naszych klientów. Świadczymy usługi z zakresu kompleksowej obsługi księgowej, doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi kadrowo-płacowej.

Więcej informacji na:

www.aureusfinanse.pl

Aureus Agro

Spółka jest wyłącznym dystrybutorem ładowarek przegubowych marki Striegel oraz Ostler, które sprawdzą się w każdym gospodarstwie rolnym.

Więcej informacji na:

www.aureusagro.pl

www.facebook.com/aureusagro

Aureus Leasing Partner

To model biznesowy, który powstał na bazie naszego wieloletniego doświadczenia na rynku. Do Zespołu Partnerów w Biznesie poszukujemy osób, które chcą prowadzić własny biznes oraz rozwijać swoją wiedzę w zakresie produktów finansowych. Gwarantujemy wsparcie w postaci niezbędnych narzędzi oraz know-how wypracowanego przez naszych ekspertów, które pozwoli generować zaplanowane zyski.

Więcej na:

www.aureuspartner.pl

www.facebook.com/AureusLeasingPartner/

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów informuje, że 20% samochodów jest obecnie finansowanych za pośrednictwem wynajmu długoterminowego. Dla porównania, w Europie Zachodniej jest to aż 80%. W Polsce produkt pojawił się kilka lat temu i był uznawany za niszowy. Obecnie tempo wzrostu tego rynku sięga 12-14% rocznie, a głównymi korzystającymi są firmy, które coraz częściej decydują się na taką formę finansowania. Z czego to wynika? Czym jest wynajem długoterminowy? Co się z nim wiąże?
Od początku nowego roku obowiązują zmienione przepisy dotyczące sposobu rozliczania przez firmy kosztów podatkowych samochodów osobowych. Zmiany obejmują zarówno kwestie zakupu, używania jak i leasingu. Nowe przepisy budziły wiele kontrowersji, dlatego poniżej przedstawiam najważniejsze zmiany oraz konkretne wyliczenia.

REKLAMA

Od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców zainteresowanie nowoczesną formą finansowania, jaką jest wynajem długoterminowy pojazdu. Produkt ten pojawił się na polskim rynku kilka lat temu, ale to właśnie obecnie branża przeżywa największy rozkwit. Coraz więcej firm preferuje wynajem samochodów, niż ich zakup. Z czego wynika tak duże zainteresowanie wynajmem? Jak prezentuje się oferta na tle klasycznego leasingu operacyjnego i co jest bardziej opłacalne? Na podstawie dostępnych kalkulatorów ofert, przygotowaliśmy przykładową symulację kosztów obu rozwiązań.
Zainteresowanie leasingiem operacyjnym w Polsce sukcesywnie rośnie. Wynika to nie tylko z korzystnych aspektów podatkowych finansowania, ale również- relatywnie niskiego kosztu w odniesieniu do innych produktów finansowych. Oferta dostępnych na rynku towarzystw leasingowych jest bardzo zróżnicowana, jednak założenie produktu wciąż pozostaje takie samo.

REKLAMA

Leasing wśród polskich mikro i małych przedsiębiorców niewątpliwie należy do najpopularniejszych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się form finansowania inwestycji. Obecnie wartość rynku leasingowego w Polsce to już blisko 70 mld zł rocznie, a tempo wzrostu przekracza 15% r/r (dane za Związkiem Polskiego Leasingu).
Wynajem długoterminowy jako forma finansowania pojawił się na polskim rynku już kilka lat temu. W ostatnim czasie cieszy jednak się coraz większym zainteresowaniem klientów. Produkt oferują głównie firmy CFM (Car Fleet Management), czyli takie, które zajmują się zarządzaniem flotą pojazdów. Wielu klientów zadaje sobie pytanie czy tego typu rozwiązanie będzie dla nich lepsze niż kredyt samochodowy lub leasing operacyjny. Odpowiedź istnieje, ale kluczem do jej uzyskania jest uświadomienie zarówno zalet, jak i wad produktu.
Znamy już harmonogram przyznawania unijnych środków dla rolników w ramach PROW 2014-2020. Jeden z najbardziej oczekiwanych programów pozwoli na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Nabór wniosków ruszy 19 lutego.
Jak wynika z raportu Emerging Europe M&A Report 2016/17, w 2016 roku w Polsce nastąpiło 279 transakcji fuzji i przejęć. Ilościowo to mniej niż w 2015 roku, jednak wartość procesów osiągnęła wynik 11,2 mld euro, co oznacza wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Mówiło się nawet o rekordzie wartościowym. Jak na tym tle wypadł polski rynek bankowy? Wydaje się, że zachodzące zmiany nie mają znaczenia dla konsumentów i przedsiębiorców, ale czy na pewno?

REKLAMA