REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
LSJ HR Group

LSJ HR Group jest szczecińską firmą działającą w obrębie branży rekrutacji i doradztwa personalnego. Powstała w 2002 roku na mocy wieloletnich doświadczeń ukształtowanych w Wielkiej Brytanii. Obecnie wspiera polskich oraz zagranicznych partnerów w zakresie:

• rekrutacji i selekcji pracowników,

• doradztwa personalnego,

• pracy tymczasowej,

• usług outsourcingowych i specjalistycznych – Executive Search

• szkoleń biznesowych, zawodowych, a także językowych

• badań kompetencji,

• tworzenia strategii personalnych.

Na jej rzecz pracuje zespół dynamicznych profesjonalistów, którzy bazując na swoim doświadczeniu oraz kreatywności stopniowo zdobywali zaufanie wielu tysięcy osób prywatnych oraz multum szanowanych przedsiębiorców.

Rekrutacja prowadzona w oparciu o najwyższe standardy branżowe w Europie gwarantuje zachowanie transparentnych oraz etycznych metod pracy, natomiast proaktywność i szacunek do każdego projektu pozwala utrzymywać indywidualne, spersonalizowane relacje z klientami.

To ludzie są sukcesem każdej firmy, dlatego też LSJ HR Group dokłada wszelkich starań, by każdy pracownik utożsamiał się z marką firmy. LSJ sumiennie na to pracuje od wielu lat, wierząc że zadowolenie i satysfakcja pracobiorców nierozerwalnie łączy się z nieustannym rozwojem całości przedsięwzięcia.

Aktualnie LSJ HR Group mocno rozwija dział doradztwa personalnego, szkoleń, rekrutacji oraz pracy tymczasowej i stałej. Od 2013 roku prowadzi na uczelniach szkolenia dla studentów z zakresu skutecznego poszukiwania pracy. Profesjonalizm, aktywność i umiejętność radzenia sobie z każdą sytuacją na rynku pracy sprawiają, iż firma jest rozpoznawalna i ceniona wśród szczecińskiej kadry profesorskiej.

W 2017 roku LSJ rozpoczęło współpracę z Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, dla którego przygotowuje raporty dotyczące rynku pracy w województwie zachodniopomorskim. Ponadto, prowadzi aktywną politykę komunikacyjną z parkami przemysłowymi, wspierając inwestorów wchodzących na regionalny rynek w budowaniu przewagi konkurencyjnej w kontekście strategii HR. To LSJ HR Group organizuje coroczną konferencję #HRSzczecin, która uznawana jest za jedną z najwartościowszych w Polsce.

Efektem tych działań jest nominacja w prestiżowym Konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2012 w kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”, a także do tytułu "Pracodawcy Roku", który jest przyznawany przez Północną Izbę Gospodarczą. LSJ zajęło również drugie miejsce w konkursie na najlepszy projekt unijny w dziedzinie współpracy ponadnarodowej oraz wyróżnienie w kategorii "Edukacja i Rozwój" w Plebiscycie „Równa Firma“, organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na https://www.lsj.pl.

LSJ HR Group

Telefon: +48 91 814 52 52

E-mail: biuro@lsj.pl

LSJ, ul. Celna 1, 70-644 Szczecin

https://www.facebook.com/lsjrecruitment

https://www.linkedin.com/company/lsj-recruitment/

https://www.goldenline.pl/firma/lsj-hr-group/

Zmiana pracy zawsze wiąże się ze stresem, zmianą nawyków. Często z obawy przed zmianami latami jesteśmy w miejscu, które nas nie satysfakcjonuje. Sprawdź, czy to czas na zmianę pracy!
Zwykle wypowiedzenie umowy pracownikowi wiąże się z dużymi emocjami. Jak poinformować o rozwiązaniu umowy, by zwalniana osoba nie miała negatywnych skojarzeń z firmą i nie czuła się pokrzywdzona?

REKLAMA

Okoliczności są motorem napędowym nowych potrzeb. Dlatego nawet te firmy, które do tej pory nie korzystały z możliwości rekrutacji online, teraz spoglądają na tę opcję o wiele bardziej przychylnym okiem. Ba! Już co czwarte ogłoszenie opublikowane na portalu pracuj.pl jest oznaczone informacją o tym sposobie rekrutacji. Można spodziewać się, że w najbliższym czasie te statystyki będą rosły.
Odliczanie zostało rozpoczęte. Za moment rozpocznie się 2020 rok i wszystko wskazuje na to, że pod wieloma względami czeka nas trudny czas. Przede wszystkim przez wzgląd na zbyt małą liczbę pracobiorców w odniesieniu do wolnych etatów oraz liczne zadania, na które nie ma gotowych odpowiedzi.

REKLAMA

Evidence Based HR to proces, który skłania firmę do podejmowania decyzji na podstawie danych, doświadczeń oraz opinii ekspertów, co ma skutkować pożądanymi przez decydentów rezultatami. Ocena każdej instrukcji powinna wykorzystywać możliwość sprawdzenia danych z wielu źródeł, co oznacza działanie w pełni wykorzystujące nowe technologie w świecie rynku pracy.
W pewnym momencie osobistej drogi większość kobiet musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Nie tylko w swoim, ale także innych, ponieważ ma to pośredni wpływ na wiele jednostek. Łączyć ze sobą macierzyństwo i karierę, czy zrezygnować z jednej zależności na rzecz drugiej? Tu powstaje kolejne pytanie - czy jest możliwe pogodzenie tych wartości?
Jednym z podstawowych tematów tabu wśród Polaków są pieniądze. Nie potrafimy, nie lubimy i nie chcemy o nich rozmawiać. Jest to jednak o tyle uciążliwe, że w tej materii gubimy się także podczas dialogów z pracodawcami, a to często przekłada się na nasze niezadowolenie z ostatecznie wynegocjowanych warunków pracy.
Niemiecki rząd pod koniec ubiegłego roku przyjął projekt ustawy, która znacznie usprawni proces zatrudniania wykwalifikowanych pracowników spoza Unii Europejskiej. To rozwiązanie jest poważnym krokiem uczynionym w stronę poprawy tamtejszej sytuacji na rynku pracy.
Kompetencje miękkie to umiejętności społeczne, a także cechy psychofizyczne, które determinują zachowanie, kontakty z innymi osobami oraz szeroko rozumianą organizację pracy. Ich znaczenie na rynku pracy stale rośnie.
Trudno o pojęcie bardziej względne niż szczęście. Nasze relacje, poszczególne doświadczenia, dobrzy ludzie spotykani na drodze – wszystko to tworzy codzienność i krok po kroku buduje poczucie zadowolenia. Jedną z istotniejszych kwestii warunkujących poczucie ogólnej satysfakcji jest również szczęście osiągane w miejscu, w którym spędzamy 1/3 życia – w pracy.
Występuje wszędzie. Zupełnie niezależnie od rodzaju branży i wielkości przedsiębiorstwa. Potrafi zaatakować na każdym etapie kariery zawodowej i mocno psuje szyki w zdrowym funkcjonowaniu w pracy. To stres. Zabójca motywacji, bez sentymentów podcinający skrzydła i odbierający multum naszych zalet.
Od dłuższego czasu trwa intensywny proces imigracji zarobkowej z Ukrainy do Polski. Dotarliśmy już do niespotykanego dotychczas momentu na rynku pracy, kiedy coraz więcej rodzimych przedsiębiorców proponuje pracownikom ze Wschodu wyższe zarobki niż naszym rodakom.
Wizerunek to podstawowe kryterium, pod wpływem którego nasza powierzchowność jest oceniana. Większość z nas należy do wzrokowców, dlatego też tak ważne jest pierwsze wrażenie i szeroko rozumiana sfera wizualna, która może pomóc wykreować  obraz w dogodny dla zewnętrznej oceny sposób. Owszem, upał nie stwarza najbardziej sprzyjających warunków do chodzenia w garniturze czy garsonce, dlatego też warto znać kilka prostych zasad, które ułatwią poruszanie się w gąszczu letniego dress code.
Rozmowa o wysokości wynagrodzenia niekoniecznie musi zawsze kojarzyć się z czynnikiem mocno stresogennym. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej w sposób analityczny, a następnie wykorzystaj dostępną wiedzę do tego, by pomóc sobie uczynić potężny krok w stronę osiągnięcia zamierzonego celu finansowego.

REKLAMA