REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Dołącz do grona ekspertów
Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Ekspert prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni to zespół doświadczonych prawników wyspecjalizowanych w doradztwie biznesowym.

W swych szeregach skupia ekspertów z zakresu prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych. Kompetencje kancelarii obejmują również obsługę w zakresie prawa zamówień publicznych oraz partnerstw publiczno-prywatnych oraz doradztwo w projektach finansowania oraz transakcjach obejmujących sprzedaż czy zagospodarowanie nieruchomości.

Kontakt:

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

plac Stanisława Małachowskiego 2,

00-066 Warszawa

Mail: office@jacekkosinski.pl

Tel: +22 378-49-47

www: http://jacekkosinski.pl/

Jeżeli podwykonawca z różnych powodów nie otrzyma od wykonawcy wynagrodzenia z tytułu wykonanych przez niego robót budowlanych, to inwestor ponosi solidarną odpowiedzialność za jego wypłacenie. Czy z solidarnej odpowiedzialności zwalnia uprzednia wypłata dla wykonawcy?
Kiedy inwestor może odmówić odbioru robót budowlanych? Jaką rolę ogrywa w takim przypadku protokół odbioru?

REKLAMA

Opóźnienie na budowie to nie to samo co zwłoka. Opóźnienie oderwane jest od przyczyny, natomiast zwłoka to opóźnienie zawinione. Jakie ma to konsekwencje prawne?
Przedstawiciele branży budowlanej często odkrywają ukryte w ziemi skarby, co może przysporzyć sporo problemów inwestorom. Dlaczego inwestorzy mogą nie lubić zabytków? Jak kwestie znalezisk reguluje prawo?

REKLAMA

Najważniejszą sprawą, od której powinien zacząć inwestor przed podjęciem decyzji o zakupie działki jest sprawdzenie, kto był jej poprzednim właścicielem oraz jaka działalność była na niej prowadzona. Z wyjątkowym ryzykiem szkód środowiskowych wiąże się prowadzenie prac budowlanych na terenach przemysłowych.
Obowiązek zachowania ładu na terenie budowy wynika z przepisów prawa. Często jednak inwestorzy od wykonawców oczekują również przestrzegania dobrych praktyk, których nie wynikają wprost z przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dlaczego inwestorom opłaca się dbać o otoczenie budowy?

REKLAMA