REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

KDP Tax to kancelaria doradztwa podatkowego specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), działających w kraju oraz za granicą.

W zakresie usług świadczonych przez kancelarię znajduje m.in. się doradztwo podatkowe w zakresie podatków dochodowych (CIT/PIT), jak również podatków pośrednich (VAT) na gruncie krajowym i międzynarodowym. Kancelaria zapewnia również outsourcing usług księgowych, dzięki czemu możemy w jednym miejscu zapewnić kompletną obsługę w formacie tzw. one-stop-shop.

Dział spółek zagranicznych pozwoli na bezpieczny rozwój biznesu poza granicami kraju, lub będzie wsparciem w bezpiecznych rozwiązaniach offshore, zarówno w zakresie ochrony majątku lub optymalizacji podatkowej.

Posiadamy również doświadczenie w reprezentacji podatników przed organami podatkowymi w toku postępowań, kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej oraz czynności sprawdzających. Skutecznie reprezentujemy interesy naszych Klientów również przed sądami administracyjnymi (Wojewódzkie Sądy Administracyjne i Naczelny Sąd Administracyjny).

Posiadamy doświadczenie w sprawach dotyczących m.in. karuzel VAT, transakcji związanych z nieruchomościami, opodatkowania VAT sprzedaży majątku prywatnego, usług niematerialnych świadczonych przez podmioty zagraniczne, dochodów nieujawnionych, odpowiedzialności członka zarządu za zobowiązania podatkowe spółki, reklasyfikacji dochodów osobistych na działalność gospodarczą.

Kancelaria świadczy usługi kompleksowego doradztwa podatkowego w Gdańsku i Warszawie.

KDP Tax
ul. Lawendowe Wzgórze 2B/31
80-175 Gdańsk

ul. Koziorożca 55/1
80-299 Gdańsk

ul. Puławska 12/3
02-566 Warszawa

tel.: +48 60801360363

www.kdptax.pl

office@kdptax.pl

Faktoring szeroko występuje w obrocie gospodarczym, jednak w dalszym ciągu sposób rozliczania przychodów i kosztów podatkowych budzi wątpliwości nie tylko podatników, ale i organów podatkowych i sądów, które prezentują różne stanowiska. Poniżej przedstawimy sposób rozliczenia w CIT faktoringu pełnego (tj. kiedy to faktor - np. bank - ponosi ryzyko niewypłacalności kontrahenta).
Z dniem 1 września 2019 r. w ramach dużej nowelizacji ustawy o VAT ograniczono możliwość korzystania ze zwolnienia kwotowego dla podmiotów, które prowadzą sprzedaż części do pojazdów samochodowych jak również motocykli. Zatem, jeśli podatnik sprzedaje ww. części – musi opodatkować VAT swoją sprzedaż już od pierwszej złotówki.

REKLAMA

Od 1 lipca 2020 r., w wyniku nowelizacji ustawy o podatku od towarów usług (ustawa o VAT), wprowadzone zostały m.in. nowe warunki stosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów (WDT). Zmiany te stanowiły implementację dyrektywy Rady UE 2018/1910 zmieniającej unijną dyrektywę VAT (tzw. dyrektywa quick fixes, mająca na celu ujednolicić i uprościć określone procedury w handlu wewnątrzwspólnotowym), która nie została implementowana w terminie do dnia 1 stycznia 2020 r. Jednocześnie od 1 stycznia 2020 r. bezpośrednio w całej UE obowiązuje rozporządzenie wykonawcze Rady UE 2018/1912, nowelizujące rozporządzenie wykonawcze wydane do dyrektywy VAT.

REKLAMA