Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Łukasz Skoczeń

radca prawny, PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Radca prawny, członek OIRP w Białymstoku. Ekspert w zakresie masowego dochodzenia wierzytelności, praw konsumenta, prawa i postępowania cywilnego. Dysponuje ugruntowaną wiedzą dotyczącą spółek branży fintech od kilku lat zajmując się ich obsługą prawną. Obecnie ekspert w PFR Portal PPK Sp. z o.o. zajmujący się prawnymi aspektami pracowniczych planów kapitałowych.

Zarządzanie środkami PPK - czym jest fundusz zdefiniowanej daty? Czy uczestnik PPK ma wpływ na sposób zarządzania zgromadzonymi przez niego środkami pieniężnymi?
Przejęcie zakładu pracy ma wpływ na obowiązki związane z PPK. Kiedy nowy pracodawca wdraża PPK?
Czy po rozwodzie lub unieważnieniu małżeństwa były małżonek uczestnika PPK będzie mieć dostęp do środków zgromadzonych w PPK przez swego byłego małżonka?
Co do zasady, to kiedy należy wprowadzić PPK, zależy od stanu zatrudnienia. Ustawa wprowadza własną definicję osoby zatrudnionej. Jak obliczyć stan zatrudnienia na potrzeby określenia wielkości podmiotu zatrudniającego?
W jakim terminie pracodawca ma obowiązek wprowadzić PPK? Kiedy należy podpisać umowę o zarządzanie PPK? Kiedy należy podpisać umowę o prowadzenie PPK?