REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mateusz Malinowski

Mateusz Malinowski – Młodszy Prawnik w Dziale Prawa dla Biznesu w Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. p.

Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych. Przygotowuje m.in. projekty analiz, opinii prawnych i wniosków. Jego główny obszar zainteresowań obejmuje prawo spółek oraz alternatywne sposoby rozwiązywania sporów – ADR (eng. alternative dispute resolution). Kilkukrotnie z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach negocjacyjno-mediacyjnych takich jak: IBA-VIAC Mediation and Negotiation Competition CDRC w Wiedniu oraz ICC Mediation Competition w Paryżu.

W spółkach kapitałowych zarząd odgrywa zasadniczą rolę. To członkowie zarządu prowadzą sprawy spółki oraz reprezentują ją na zewnątrz. Co dzieje się w przypadku, gdy w zarządzie występują braki?
Sprawdź, jaki rodzaj spółki prawa handlowego w Polsce dobrać biorąc pod uwagę specyfikacje biznesu jakim chcemy się zajmować.

REKLAMA

Spółki w Polsce możemy podzielić na dwa główne rodzaje: spółki osobowe oraz spółki kapitałowe. Do spółek osobowych zaliczymy: spółkę jawną, spółkę partnerską oraz spółkę komandytową i komandytowo-akcyjną. Do grona spółek kapitałowych należą z kolei: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna. Jakie są wady i zalety każdej z form? Jaką spółkę dobrać do jakiej skali prowadzonego biznesu?

REKLAMA