Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Natalia Kijaczko

Aplikant adwokacki

Odbywa aplikację adwokacką we Wrocławiu pod patronatem adwokat Karoliny Krupińskiej, Dyrektor Departamentu Prawnego w e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Sp. z o.o.

W e-Kancelarii wspomaga Departament Prawny w różnych zakresach i dziedzinach, co stanowi nieocenione źródło pomocy.

W obrębie jej zainteresowań jest prawo karne i prawo gospodarcze. Oprócz tego jej konikiem są zagadnienia związane z postępowaniami hybrydowymi, czyli połączeniem postępowania cywilnego i administracyjnego w jednej procedurze.

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prywatnie uwielbia oglądać filmy grozy, czytać książki kryminalne oraz podróżować.

Ugoda - zabezpieczenie wierzytelności. W czasach pandemii COVID-19 wielu przedsiębiorców boryka się z problemem uzyskiwania terminowej zapłaty z tytułu zawartych przez siebie kontraktów. Zawarte umowy często jednak wiążą się z wieloletnią współpracą pomiędzy ich stronami – a co za tym idzie – sądowe rozwiązanie sporu może zniszczyć dotychczasową kooperację między nimi. Nie zawsze bowiem brak zapłaty wynika z braku chęci wywiązania się przez dłużnika ze swoich powinności, a związane jest często z chwilowo gorszą płynnością finansową. Ugoda stanowi polubowne rozwiązanie sporu, które rokuje na możliwość kontynuowania istniejącej już współpracy. Jak wówczas przedsiębiorcy mogą się wzajemnie zabezpieczyć? Poniżej opisujemy przykładowe sposoby zabezpieczenia roszczeń stron.
Czym jest spółka cywilna, jak dokonują się w niej rozliczenia PIT i jak przebiega rozwiązanie tej spółki? Jakie obowiązki i rozliczenia podatkowe wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych spowoduje rozwiązanie spółki cywilnej? Jakie skutki w PIT wywoła wystąpienie wspólnika z tej spółki?