reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Programy dla księgowych

Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym

Aktualizacja: 30.04.2015

Każde biuro rachunkowe to przede wszystkim przynajmniej kilkanaście obsługiwanych podmiotów gospodarczych oraz tysiące dokumentów miesięcznie, które muszą zostać zaksięgowane w określonym czasie. Procesy te mogą, ale nie muszą być wykonywane ręcznie. Przynajmniej do pewnego stopnia można je usprawnić i zautomatyzować, ułatwiając pracę księgowym. Jednym z elementów, który znacząco wpływa na efektywność są tzw. globalne biblioteki. »

Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Aktualizacja: 30.04.2015

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość rynkowa wymusza na przedsiębiorcach stałe monitorowanie rentowności oraz przygotowanie scenariuszy zabezpieczających płynność finansową w bliskiej i dalszej perspektywie. Wzrasta na znaczeniu rola dyrektora finansowego w firmie, która przestaje się ograniczać jedynie do nadzorowania polityki finansowej, a coraz częściej zostaje rozszerzona o doradztwo strategiczne w kluczowych dla firmy decyzjach biznesowych. Współczesny finansista to osoba decyzyjna, posiadająca szerokie kompetencje menadżerskie również w zakresie zarządzania i sprzedaży, a także znajomości innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które efektywnie wspierają pracę nie tylko działu finansowego ale również optymalizują pracę pozostałych jednostek organizacyjnych w firmie. »

Aplikacje na telefon do prowadzenia księgowości

Aktualizacja: 21.04.2015

Księgowy też człowiek i też ma życie poza biurem. Jak może ułatwić sobie pracę, kiedy musi prowadzić swoją działalność poza komputerem? »

Księgowość w chmurze - kiedy warto się na nią zdecydować?

Aktualizacja: 16.04.2015

Przedsiębiorcy coraz chętniej godzą się na przeniesienie księgowości swojej firmy do chmury. Prawo, chociaż nie najnowsze, zastrzega ogólne zasady takiej współpracy. Tylko co z bezpieczeństwem, brakiem zrozumienia działania chmury i tzw. „złośliwością rzeczy martwych”? »

R2faktury – kompleksowa obsługa sprzedaży

Aktualizacja: 02.04.2015

Bogata oferta programów, służących do obsługi sprzedaży być może nie odstrasza, ale potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na rynku znajdziemy programy zarówno niewielkich firm, jak i potężnych graczy. Począwszy od rozwiązań zupełnie darmowych, po takie, które do tanich nie należą, ale pod każdym względem mogą zostać dostosowane do specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Co zatem wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy na przykładzie programu R2faktury. »

Księgowość online – kto może z niej korzystać oraz czy trzeba się jej obawiać?

Aktualizacja: 11.03.2015

Księgowość online staje się coraz bardziej popularna – i to nie tylko wśród jednoosobowych działalności gospodarczych, ale również w spółkach kapitałowych. Dla kogo księgowość online jest przeznaczona? Czy nasze obawy przed skorzystaniem z tej usługi są uzasadnione? »

Wymuszona staranność – własne mechanizmy reakcji na błędy użytkownika

Aktualizacja: 06.03.2015

Większość dobrych programów przeznaczonych dla sektora MŚP, posiada gotowe, domyślne rozwiązania, które chronią użytkownika przed popełnianiem podstawowych błędów. Przykładem może być ochrona numeru PESEL, która uniemożliwia wprowadzenie błędnego ciągu znaków. Warto jednak zauważyć, że istnieją także mechanizmy, które mogą zostać zdefiniowane dodatkowo, skutecznie ograniczając wprowadzanie niekompletnych danych do programu i wymuszając staranność tam, gdzie jest ona wymagana. »

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Aktualizacja: 07.01.2015

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. »

Automatyczna archiwizacja dokumentów w powiązaniu z wysyłaniem elektronicznej faktury

Aktualizacja: 31.12.2014

Funkcjonalności: „autoarchiwizacja” oraz „e-faktura” zostały opracowane jako uzupełnienie systemu MerSoft. Pozwalają na wykorzystanie wymiany dokumentów elektronicznych oraz dopasowane do aktualnych przepisów, możliwości archiwizowania dokumentów, a tym samym ograniczenia lub nawet pełnej likwidacji archiwum papierowego. »

MerSoft FK Finanse i Księgowość

Aktualizacja: 01.12.2014

Program MerSoft FK Finanse i Księgowość firmy Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. został napisany w technologii webowej, co znacząco ułatwia jego obsługę. Użytkownik obsługujący system zyskuje możliwość użycia funkcji typowych dla przeglądarki internetowej takich jak np. powszechnie używane Ctrl+F do wyszukiwania informacji, czy możliwość wydruku dowolnego zestawienia prezentowanego aktualnie na ekranie. »

Jak wyeliminować fałszywe e-faktury?

Aktualizacja: 24.11.2014

Fałszywe e-faktury są coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w obrocie gospodarczym. Czy zatem istnieje skuteczny sposób na wyeliminowanie przestępczości opartej na rozsyłaniu fałszywych e-faktur lub zarażonych wirusami komputerowymi plików? »

Kiedy firma potrzebuje indywidualnego oprogramowania?

Aktualizacja: 12.11.2014

Każda firma funkcjonuje nieco inaczej. Inne są zasady funkcjonowania, dokumenty i procesy. Dlatego w idealnym świecie każde przedsiębiorstwo posiadałoby własne oprogramowanie, stworzone na zamówienie, ściśle dostosowane do jej potrzeb. »

Oszczędności z zastosowania e-faktur w firmie

Aktualizacja: 27.10.2014

Jakie oszczędności może uzyskać firma z wdrożenia u siebie obiegu e-faktur? W odpowiedzi na to pytanie prezentujemy jeden z pierwszych na polskim rynku przypadków wyliczenia realnych oszczędności z zastosowania e-faktur w obiegu gospodarczym w firmie średniej wielkości. »

Elektroniczny obieg dokumentów w dziale księgowym (EDI)

Aktualizacja: 27.10.2014

Elektroniczny obieg dokumentów (EDI) powinien gwarantować sprawne zarządzanie przepływem dokumentów, takich jak np. faktury, zamówienia, oferty, etc. w firmie. System powinien pozwolić na uporządkowanie procesu przekazu informacji oraz dokumentacji, dzięki czemu każda sprawa będzie realizowana w zaplanowany i usystematyzowany sposób. »

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Aktualizacja: 27.10.2014

Sprawdź jakie są podstawowe wyzwania, stojące przed dzisiejszym organizacjami i przedsiębiorstwami podczas wyboru systemu finansowo-księgowego. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Kłosińska-Pyka

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama
reklama