reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > Konferencja „Dwa światy: audytora i biznesu”

Konferencja „Dwa światy: audytora i biznesu”

Regionalny Oddział KIBR w Warszawie zaprasza na rozmowę, o tym jak jest postrzegana, jak wygląda w rzeczywistości i jak powinna wyglądać współpraca biegłego rewidenta z biznesem. Na pytania, o to jakie są korzyści z audytu i jak zmienić obowiązek ustawowy w partnerstwo odpowiedzi będą szukali uczestnicy konferencji „Dwa światy: audytora i biznesu” organizowanej 3 czerwca 2016 r. w warszawskich Arkadach Kubickiego.

Biegli rewidenci zapraszają środowiska biznesowe do dyskusji, o tym jak usprawnić współpracę i komunikację na linii audytor i jego klient. Wyjaśnią, dlaczego biegły rewident powinien być postrzegany przez rynek nie tylko jako autor opinii i raportu z badania sprawozdania finansowego, ale także jako partner dla biznesu. Bo biegły rewident zapewnia wiarygodność sprawozdaniom finansowym, przyczyniając się do bezpieczeństwa obrotu. Jednocześnie służy on gospodarce umiejętnością inspirowania badanych jednostek do lepszego wykorzystywania tkwiącego w nich potencjału. Jak zatem uzyskać tę realną wartość biznesową ze spotkania tych "dwóch światów"?

Dwa światy – jeden cel

W trakcie dwóch paneli dyskusyjnych uczestnicy omówią audyt finansowy z perspektywy biegłego rewidenta i przedstawiciela biznesu. Eksperci z pierwszego panelu dyskutować będą o tym, jak zmienić obowiązek ustawowy w partnerstwo. Porozmawiają o wzajemnych oczekiwaniach oraz obawach przedsiębiorcy i biegłego rewidenta dotyczących przebiegu i efektów badania sprawozdania finansowego. Zastanowią się nad tym, jakie są najważniejsze korzyści ze współpracy z audytorem z punktu widzenia osoby zarządzającej firmą oraz właściciela spółki i jak zbudować na tej linii partnerskie relacje. Ostatecznie omówią ważny problem zachowania niezależności przez biegłego rewidenta – tak by audytor dostarczył realną wartość biznesową spółce i jej właścicielom jednocześnie pozostając w zgodzie z prawem.

Drugi panel będzie miał bardziej praktyczny wymiar. Uczestnicy będą rozmawiać o sprawozdaniu z badania i sprawozdaniu z innych usług dla przedsiębiorstw. Zastanowią się, w jaki sposób przygotować sformalizowane dokumenty, aby dostarczyć w nich wartość biznesowi oraz jakie inne usługi biegłego rewidenta mogą wesprzeć przedsiębiorcę w rozwoju jego firmy. Będą szukali odpowiedzi na pytanie, gdzie tkwi tzw. „wartość dodana” opinii i raportu z badania oraz innych dokumentów sporządzanych przez biegłego rewidenta. Drugi panel to też rozważania na temat wagi komunikacji w zawodzie biegłego rewidenta – uczestnicy zastanowią się jak zakomunikować kluczowe argumenty, jak budować przewagę konkurencyjną korzystając z kompetencji miękkich. W końcu – jak powinna przebiegać komunikacja na linii audytor-klient.

Dialog audytorów z biznesem

Konferencja ma okazję stać się forum wymiany poglądów między biegłymi rewidentami i środowiskiem biznesowym. Na jednej sali spotkają się audytor i odbiorca jego pracy. Do udziału w panelach dyskusyjnych zaproszeni zostali m.in. Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Ewa Jakubczyk Cały, członek Komisji Nadzoru Audytowego i członek Komisji Krajowej Rady Biegłych Rewidentów ds. etyki, Tomasz Konieczny, partner PwC, członek komisji standaryzacji sprawozdań finansowych i kapituły The Best Annual Report oraz Dariusz Witkowski, wiceprezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Gościem specjalnym konferencji będzie Jacek Santorski, psycholog, coach biznesowy i trener, konsultant przedsiębiorstw w zakresie psychologii biznesu, który wystąpi z wykładem: „Dwa światy – trzy role czyli audytor, prezes oraz zespół finansowy spółki w stereotypowym trójkącie dramatycznym”. Konferencję otworzy i zamknie wystąpienie Agnieszki Gajewskiej, prezes Regionalnego Oddziału KIBR w Warszawie.

Po merytorycznej części konferencji uczestnicy wezmą udział w uroczystym bankiecie oraz koncercie Krzysztofa Kiljańskiego i grupy SheMoans.

Konferencja odbędzie się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie 3 czerwca 2016 r. Rejestracji na konferencję można dokonać na stronie wydarzenia www.konferencjadwaswiaty.pl

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama