REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

COVID-19

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

COVID-19: Trzecia dawka szczepionki wcześniej niż po pół roku

Trzecia dawka szczepionki - kiedy, gdzie i dla kogo?

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony - projekt poselski

Szczepienia na COVID-19 pracowników. Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował 17 listopada 2021 r. PAP poseł Czesław Hoc (PiS). Dodał, że będzie to projekt grupy posłów PiS.

Kwarantanna domowa - 4 rodzaje

Kwarantanna domowa w przypadku covid - jakie są rodzaje? Ile czasu trwa kwarantanna? Czy zaszczepieni i ozdrowieńcy są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny?

Zwolnienie z ZUS - kod PKD inny niż w REGON

Zwolnienie z ZUS przysługuje przedsiębiorcy prowadzącemu rzeczywistą działalność gospodarczą odpowiadającą kodom PKD wymienionym w ustawie covidowej a nie kodom PKD z bazy REGON - wyrok WSA w Szczecinie.

REKLAMA

Jak pandemia COVID-19 utrudnia obrót nieruchomościami?

Obrót nieruchomościami a COVID-19. Już minęło ponad półtora roku jak doświadczamy skutków pandemii COVID-19, która, nie da się ukryć, mocno odcisnęła się na wielu aspektach związanych z życiem codziennym, pracą i biznesem, Nie bez znaczenia pozostaje wpływ epidemii na obrót nieruchomościami, w szczególności związany z wydłużeniem się wielu procedur w czasie i trudnością w zrealizowaniu prostych wcześniej czynności.

Dziecko na zdalnym nauczaniu a zasiłek opiekuńczy

Czy zdalne nauczanie uprawnia do zasiłku opiekuńczego dla rodziców? Zasiłek opiekuńczy przysługuje na dziecko na kwarantannie - to jest pewne. Co z zasiłkiem w czasie hybrydowego funkcjonowania szkoły lub przedszkola? Co wtedy, jeśli dziecko nie jest formalnie na kwarantannie?

Program DOM na 4 falę epidemii

Program DOM, czyli Domowej Opieki Medycznej nadal ma wspierać walkę z COVID-19.

Wojewodowie zorganizowali sztaby kryzysowe ws. COVID-19

W całej Polsce wojewodowie zorganizowali wojewódzkie sztaby zarządzania kryzysowego dotyczące sytuacji epidemiologicznej w związku z COVID-19.

REKLAMA

Ważność certyfikatu covidowego wydłużona o rok dla osób po trzeciej dawce szczepienia

Certyfikat covidowy wydłużony o rok dla osób zaszczepionych trzecią dawką.

COVID-19: punkty pobrań wymazów na obecność wirusa

Obecnie w Polsce działają 522 punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Molnupiravir - lek na COVID-19 będzie dostępny w Polsce prawdopodobnie w połowie grudnia

Molnupiravir - lek na COVID-19 w Polsce. Uczestniczymy w przetargach w sprawie wszystkich leków przeciw COVID-19, które Unia Europejska będzie kupować; obecnie mamy zakontraktowany Molnupiravir, będzie on dostępny w Polsce prawdopodobnie w połowie grudnia - powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) wydał w czwartek 11 listopada 2021 r. pozytywną ocenę dwóch leków przeciw COVID-19: Ronapreve i Regkirona. Leki te - pierwsze przeciwciała monoklonalne wskazane w leczeniu COVID-19, będą stanowić dodatkowe wsparcie w walce z pandemią – wskazał 12 listopada prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL) Grzegorz Cessak.

Możliwość zwolnienia niezaszczepionych - Łotwa

Możliwość zwolnienia z pracy niezaszczepionych pracowników będzie dopuszczalna na Łotwie. Alternatywą będzie praca zdalna.

Leki na COVID-19 - sterydy wziewne, statyny, przeciwciała monoklonalne

Leki na COVID-19. Sterydy wziewne redukują ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 o ponad 90 procent — twierdzi prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi. Profesor Kuna informuje, że na świecie są już leki prewencyjne przeciw COVID-19 podawane domięśniowo. Omawia też zastosowanie przeciw COVID-19 osocza ozdrowieńców, remdesiwiru, statyn i przeciwciał monoklonalnych.

Jak skrócić kwarantanne dziecka

Skrócenie kwarantanny dziecka jest możliwe. Jak to zrobić?

Kiedy lokalny lockdown

Kiedy lokalny lockdown zostanie wprowadzony? Pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie

Odmowa polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19

Czy odmowa wykonania polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19 jest dozwolona? Czy pracownik, który boi się zakażenia koronawirusem, może odmówić pracy? Co na to prawo?

Leki na COVID-19 zamówione przez Polskę

Leki na COVID-19. Premier poinformował, że Polska zakontraktowała leki na COVID-19 - czekamy na zatwierdzenie przez EMA.

Dodatki covidowe dla medyków na nowych zasadach od 1 listopada 2021 r.

Dodatki covidowe na nowych zasadach już od 1 listopada 2021 r. Ile zarobi medyk?

Kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy na dziecko?

Zasiłek opiekuńczy na dziecko - kiedy przysługuje? ZUS przyzna zasiłek zarówno gdy dziecko jest chore na COVID-19 (izolacja) oraz gdy dziecko przebywa na kwarantannie. Czy zamknięcie szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu covid daje prawo do zasiłku opiekuńczego?

Austria: zasada 3G w pracy od 1 listopada 2021 r.

Austria w związku z czwarta falą COVID-19 wydała rozporządzenie wprowadzające zasadę 3G we wszystkich miejscach pracy od 1 listopada 2021 r. Co to oznacza?

Zakaz eksmisji w czasie COVID-19 do zmiany

O zmianę prawa o eksmisji z lokalu w czasie COVID-19 wystąpił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o rozpoczęciu prac legislacyjnych.

Jedno izolatorium w każdym województwie

Jedno izolatorium w każdym województwie - taki jest plan na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Kto może zostać skierowany do izolatorium?

"Bezpieczny powrót do szkół” – podsumowanie

Akcja "Bezpieczny powrót do szkół" objęła ponad 30 000 placówek. Okazała się sukcesem. Jakie są wytyczne w sprawie bezpieczeństwa w szkole?

Ceny transferowe a COVID-19: TP compliance

Ceny transferowe a COVID-19: TP compliance. W ostatnim artykule z cyklu poświęconego Rekomendacjom FCT podsumowujemy kwestie związane z tzw. TP compliance w odniesieniu do okresu obowiązywania pandemii COVID-19.

Rehabilitacja po COVID z NFZ - jakie zmiany?

Rehabilitacja po przebyciu COVID-19 z NFZ możliwa jest na podstawie kwalifikacji przeprowadzonej maksymalnie do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia choroby. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono?

Benefity pracownicze w czasie pandemii COVID

Które benefity pracownicze zyskały na atrakcyjności w czasie pandemii COVID-19? Co zmieniła pandemia?

Ceny transferowe a COVID-19 - co dalej z APA?

Ceny transferowe a COVID-19 - APA. Kolejnym istotnym tematem, z jakim muszą zmierzyć się polscy podatnicy, to kwestia aktualności uprzednich porozumień cenowych (APA) w czasach pandemii COVID-19. Przedstawiamy główne wnioski dotyczące tego tematu wynikające z prac Forum Cen Transferowych, działającego przy Ministerstwie Finansów.

Sprawdzanie szczepień pracowników - co z ustawą?

Czy sprawdzanie szczepień pracowników przez pracodawców dojdzie do skutku? Co z ustawą?

Ceny transferowe a COVID-19: alokacja strat i kosztów nadzwyczajnych, wsparcie antykryzysowe

Ceny transferowe a COVID-19. W kolejnym artykule w cyklu poświęconego Rekomendacjom FCT, przedstawiamy wnioski dotyczące straty i alokacji nadzwyczajnych kosztów, a także traktowania wsparcia kryzysowego.

Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Minister Zdrowia Adam Niedzielski komentuje.

Aktywizacja zawodowa kobiet - ile zyska gospodarka?

Aktywizacja zawodowa kobiet, które najbardziej ucierpiały na pandemii, mogłaby wesprzeć polską gospodarkę. Jaki zysk szacuje się do 2030 r.? Jak zwiększyć aktywność zawodową Polek?

Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm - ostatni dzień na wniosek!

Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm - 30 września 2021 r. to ostatni dzień na wniosek o przyznanie środków. Kto może ubiegać się o wsparcie?

Zwolnienia niezaszczepionych pracowników linii lotniczych

Zwolnienia niezaszczepionych pracowników linii lotniczych zapowiada spółka-córka Lufthansy, Swiss. Obowiązek szczepień dotyczy pracowników pokładowych.

Czy kwarantanna przerywa urlop?

Czy kwarantanna przerywa urlop wypoczynkowy? Co na to Kodeks pracy? Czy można pracować na kwarantannie?

Niemcy: niezaszczepieni bez rekompensaty za czas kwarantanny

Niezaszczepieni nie otrzymają rekompensaty za czas kwarantanny. Nowe przepisy w Niemczech zaczną obowiązywać od 1 listopada 2021 r.

Pracodawca sprawdzi certyfikat covid [VIDEO]

Pracodawca sprawdzi certyfikat covid? Najpewniej tak, ale na zasadzie dobrowolności. Co to oznacza? Na to i inne pytania odpowiada Stanisław Szwed, wiceminister pracy, polityki społecznej i rodziny.

Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

Weryfikacja szczepień pracowników - projekt

Weryfikacja szczepień pracowników - trwają prace nad projektem nowych przepisów. Czy pracodawcy będą mogli sprawdzić fakt zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez pracowników?

Podwyższona kwota wolna od potrąceń - covid

Podwyższona kwota wolna od potrąceń została przewidziana w tarczy na czas pandemii COVID-19. Kogo dotyczy? Ile wynosi?

Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie

Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy?

Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

4 fala COVID - kiedy lockdown?

4 fala COVID - kiedy lockdown? Minister Zdrowia poinformował w jakiej sytuacji rząd będzie wprowadzał obostrzenia.

Praca zdalna a kolejne fale pandemii [RAPORT]

Praca zdalna zyskiwała na popularności wraz z nastaniem kolejnych fal pandemii COVID-19. Sprawdź, jaki wpływ na pracę miały fale koronawirusa w Polsce i Unii Europejskiej.

Tarcza Antykryzysowa - pomoc z WUP i PUP w liczbach

Tarcza Antykryzysowa pozwalała na skorzystanie przez firmy z różnych form pomocy. Niektórych z nich udzielały urzędy pracy. Jak ta pomoc przedstawia się w liczbach?

Szczepienie albo niższe wynagrodzenie lub bezpłatny urlop?

Szczepienie pracowników będzie wymuszane groźbą niższego wynagrodzenia albo bezpłatnym urlopem? Czy to rozwiązanie może wejść w życie?

Czy pracodawca może żądać od pracownika informacji o szczepieniu przeciw Covid-19?

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych zakazuje, co do zasady, przetwarzania danych dotyczących zdrowia. Jednak zakaz ten nie jest bezwzględny, a RODO przewiduje szereg wyjątków od niego. Jednym z nich jest wyjątek legalizujący przetwarzanie tych danych m.in. do celów profilaktyki zdrowotnej, medycyny pracy etc., przy czym ma się to odbywać w warunkach określonych w RODO – przekonują Mateusz Janion oraz Klaudia Jędrzejczyk, prawnicy z kancelarii Loewen Legal Hub.

Szczepienia pracowników przeciw COVID na świecie - przymus?

Szczepienia pracowników przeciw COVID na świecie - czy jest przymus? Gdzie są wymagane? Jak jest w UE?

Pomiar temperatury ciała pracownika a pandemia COVID-19

Pomiar temperatury ciała pracownika w czasie pandemii COVID-19 jest częstym zjawiskiem. Czy jest to zgodne z prawem? Czy Inspekcja Sanitarna może zobowiązać pracodawcę do takich pomiarów?

Powrót pracowników do biur - wskazówki dla pracodawców

Powrót pracowników do biur planuje 70% firm. Pracodawcy powinni przygotować się na cofnięcie pracy zdalnej i zapewnienie zasad bezpieczeństwa w biurze. Oto kilka wskazówek.

O ile wzrosły ceny mieszkań w pandemii?

Ceny mieszkań. Do jakiego poziomu doszły ceny nowych mieszkań w największych miastach w Polsce? O ile wzrosły od początku pandemii? Czy nadal będą szły w górę? W których lokalizacjach najbardziej?

REKLAMA