REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konserwacja zabytków

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków podlegają zwolnieniu od podatku VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że w przypadku gdy świadczone usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków mają charakter twórczy, a podatnik działała jako indywidualny twórca, to może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy z ulgi na zabytki może skorzystać przedsiębiorca wynajmujący lokale mieszkalne

W najnowszej interpretacji indywidualnej dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej rozstrzyga kwestię możliwości skorzystania z ulgi na zabytki przez właściciela nieruchomości wynajmowanych na cele mieszkalne.

Czy firma renowacyjna może rozliczać się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za usługi renowacji obiektów zabytkowych?

Dyrektor KIS potwierdził opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 91.03.10.0 (usługi związane z działalnością historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Prace archeologiczne mogą wstrzymać inwestycję

Przedstawiciele branży budowlanej często odkrywają ukryte w ziemi skarby, co może przysporzyć sporo problemów inwestorom. Dlaczego inwestorzy mogą nie lubić zabytków? Jak kwestie znalezisk reguluje prawo?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA