REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca zdalna, Pracownik z Ukrainy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zatrudniam pracowników z Ukrainy - pytania i odpowiedzi

Zatrudniam pracowników z Ukrainy. Czy obowiązują ich takie same zasady powoływania do czynnej służby wojskowej jak pracowników z Polski? Jak udzielić zwolnienia od pracy pracownikowi wracającemu, by walczyć w obronie Ukrainy? Czy Ukrainiec posiadający status uchodźcy może pracować w Polsce? - odpowiedzi na te i inne pytania pracodawców.

Branża cyfrowa zatrudni ukraińskich specjalistów ICT

Branża cyfrowa w Polsce zatrudni ukraińskich specjalistów ICT. Ważne, by szkolić specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa i obronności cyfrowej.

Praca i świadczenia rodzinne dla uchodźców - będą nowe przepisy

Praca i świadczenia rodzinne dla uchodźców będą przyznawane jak dla Polaków. Trwają prace nad nowymi przepisami. Proponuje się specjalny, czasowy program obejmujący migrantów wojennych z Ukrainy.

Zatrudnienie obywatela Ukrainy po 24 lutego 2022 r.

Zatrudnienie obywatela Ukrainy po 24 lutego 2022 r. - jak zrobić to szybko i legalnie? 24 lutego to początek wojny na Ukrainie. Zapoczątkował masowy napływ obywateli Ukrainy do Polski. Polacy, na wiele różnych sposobów, pomagają wschodnim sąsiadom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pracodawcy, wychodząc naprzeciw potrzebom Ukraińców, zapewne zastanawiają się, w jaki sposób szybko i legalnie mogą ich zatrudnić.

REKLAMA

Chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy? Zgłoś ofertę pracy.

Jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy? Zgłoś swoją ofertę pracy w powiatowym urzędzie pracy lub na stronie https://www.praca.gov.pl.

Pracownik z Ukrainy - jak znaleźć pracę w Polsce? [Poradnik]

Jak pracownik z Ukrainy może znaleźć pracę w Polsce? Oto krótki poradnik przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

SPEK – apel do pracodawców

SPEK w związku z sytuacją na Ukrainie zdecydowała o rezygnacji z zarobku agencji i zwraca się do przedsiębiorców z prośbą o zgłaszanie potrzeb kadrowych. SPEK świadczy usługi w zakresie rekrutacji pracowników z zagranicy, legalizacji zatrudnienia cudzoziemców, a także doradztwa personalnego i outsourcingu.

Urzędy pracy - sprawy Ukraińców jako priorytet

Urzędy pracy mają traktować sprawy Ukraińców priorytetowo i rozstrzygać je bez zbędnej zwłoki. To prośba minister Marleny Maląg.

REKLAMA

PZU wspiera rodziny pracowników z Ukrainy

PZU w obliczu agresji rosyjskiej wspiera rodziny swoich pracowników pochodzących z Ukrainy. Zakwaterowanie, opieka medyczna, wsparcie psychologów i środki do życia otrzyma 700 rodzin.

Polska potrzebuje 1 mln pracowników, także z Ukrainy

Polska potrzebuje i może przyjąć w krótkiej perspektywie 1 mln dodatkowych pracowników, także z Ukrainy.

Pomoc dla pracowników z Ukrainy

Pomoc dla pracowników z Ukrainy deklaruje Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie. Czy przedsiębiorcy są gotowi na załamanie europejskiej gospodarki?

Praca hybrydowa - 3 sposoby na poprawienie jakości pracy zdalnej

Praca hybrydowa przekonała już do siebie wielu pracodawców, bez względu na ich wielkość i rodzaj działalności. Model ten cieszy się dużym poparciem pracowników i dobrze zorganizowany jest niewątpliwym atutem firmy jako pracodawcy. Jak sprawić, by praca hybrydowa była wydajna i satysfakcjonująca dla pracowników i pracodawców?

Praca zdalna i praca hybrydowa w 2022 roku a cyberbezpieczeństwo firmy

Praca zdalna i hybrydowa w 2020 roku zagościła w życiu zawodowym Polaków, a w 2021 trend ten jeszcze bardziej się ugruntował. Z uwagi na korzyści wynikające z pracy zdalnej, dziś (w 2022 roku) wielu pracowników nie wyobraża sobie już powrotu do standardów sprzed pandemii. Istnieje jednak także wiele pułapek, na które uważać powinni zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Skoro praca z domu pozostanie z nami jeszcze na długi czas, to co w 2022 roku można zrobić lepiej, co unowocześnić lub o co zadbać w kontekście zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa?

Wielka rezygnacja w USA - jak reagują pracodawcy?

Wielka rezygnacja w USA - jak na falę odejść pracowników reagują amerykańscy pracodawcy?

Wady i zalety pracy zdalnej [BADANIE]

Praca zdalna to więcej korzyści czy strat dla pracowników? Oto wady i zalety pracy na home office według pracowników.

Narzędzia niezbędne do pracy zdalnej [BADANIE]

Czy pracownicy posiadają narzędzia niezbędne do pracy zdalnej? Tylko połowa zdalnych pracowników otrzymuje od pracodawcy laptopa, 1/3 może liczyć na Internet i podobna liczba na krzesła. Tymczasem korzystanie z prywatnych narzędzi pracowników naraża firmę na cyberataki.

Ekwiwalent za pracę zdalną – projekt Kodeksu pracy

Ekwiwalent za pracę zdalną lub ryczałt za używanie prywatnych narzędzi podczas pracy zdalnej przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Koszty pracy zdalnej ponoszone przez pracownika mają być rekompensowane przez pracodawcę. Na jakim etapie znajduje się projekt Kodeksu pracy?

Ukraińcy nie rozumieją Polskiego Ładu

Ukraińcy nie rozumieją Polskiego Ładu i zmian, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 r. Czy wpłynie to na ich decyzję o przyjeździe do Polski? Ukraińcy chcą wiedzieć jak zmieni się ich wynagrodzenie netto.

Praca zdalna bardziej męcząca niż ta w biurze dla 40 proc. pracowników [Raport]

Praca zdalna z domu - dla 40 proc. pracowników praca zdalna wiąże się z większym zmęczeniem, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – to niektóre wnioski z opublikowanego w czwartek raportu CBRE "Praca z domu czy z biura?".

Praca zdalna wymaga pilnej regulacji w Kodeksie pracy

Praca zdalna wymaga pilnej regulacji w Kodeksie pracy - przedsiębiorcy apelują o uchwalenie szczegółowych przepisów dotyczących pracy zdalnej. Pandemia trwa już dwa lata, a przepisów kodeksowych nadal brak.

Przyszłość pracy - odmienne wizje pracodawców i pracowników

Jak będzie wyglądała przyszłość pracy? Okazuje się, że pracodawcy i pracownicy mają odmienne wizje. Z czym muszą zmierzyć się pracodawcy? Czym jest Wielka Rezygnacja?

Miejsce świadczenia pracy zdalnej. Praca zdalna w kurorcie?

Aktualnie obserwujemy tendencję do rozszerzania swobody pracowników w zakresie wyboru miejsca wykonywania obowiązków, a także uelastyczniania warunków pracy. W praktyce pozwala to na swobodniejsze łączenie obowiązków zawodowych z czasem wolnym. Nie zawsze jednak to pracownik preferuje działania zdalne – niekiedy taką formę pracy sugeruje pracodawca. Jak wygląda obecna sytuacja prawna, na ile jest precyzyjna? Pandemia pokazała, że praca niekoniecznie musi wiązać się ze stereotypową wizją siedzenia ośmiu godzin w biurze, pod krawatem – opowiada Izabela Synowiec z LeasingTeam Professional – wielu ludzi skorzystało na nowych, wymuszonych warunkach życia zawodowego i nie wyobraża sobie powrotu do pracy stacjonarnej na stałe. Na szczęście propozycje zmian w przepisach mogą przynieść korzyść pracownikom i firmom.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu 2022 - rekrutacje

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w 2022 roku prowadzi rekrutacje na szeroką skalę. Osoby z odpowiednimi kompetencjami mogą liczyć na wysokie podwyżki wynagrodzeń. Jakie specjalizacje są najbardziej poszukiwane?

Rośnie popyt na pracowników sektora SSC i BPO

Wciąż rośnie popyt na pracowników sektora SSC i BPO, a liczba kandydatów jest zbyt mała. Otrzymują nawet kilka ofert pracy tygodniowo i mogą stawiać warunki. Pracodawcy przekonują ich wyższym wynagrodzeniem, premiami i praca zdalną.

Jak koronawirus wpłynął na prawa pracownika?

Jak koronawirus wpłynął na prawa pracownika? Co należy pilnie uregulować w Kodeksie pracy? Na jakie wsparcie mogą liczyć pracodawcy w związku z koronawirusem?

Od 24 stycznia do 28 lutego 2022 r. praca zdalna w administracji publicznej – treść rozporządzenia

Od 24 stycznia praca zdalna w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym.

Praca zdalna zwiększa możliwość cyberataku. Cyberbezpieczeństwo firm w czasie pandemii

Wejście w tryb pracy zdalnej zwiększyło popularność cyberataków – a na to zdecydowana większość polskich firm nie jest przygotowana. Po wybuchu pandemii jedynie 25 proc. firm zwiększyło wydatki na poprawę zabezpieczeń przed cyberatakami. Zaniedbania w tej kwestii mogą być fatalne w skutkach, a problem jest tym poważniejszy, że ataki w sieci z każdym miesiącu rosną w siłę. Ponad połowa (55 proc.) firm w Polsce ocenia, że pandemia przyczyniła się do ryzyka wzrostu cyberataków. Aż 64 proc. firm odnotowało co najmniej jeden taki incydent. Niestety tylko 25 proc. firm zwiększyło wydatki na poprawę bezpieczeństwa w sieci.

Praca zdalna w administracji publicznej 2022

Praca zdalna w administracji publicznej w 2022 r. przewidziana jest w rozporządzeniu. Celem jest ograniczenie ryzyka związanego z szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Do kiedy urzędy pracują zdalnie?

Praca zdalna urzędów - projekt rozporządzenia

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano streszczenie projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zakłada on m.in. wykonywanie pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej.

Cyberbezpieczeństwo a praca zdalna - 4 sposoby

Cyberbezpieczeństwo zyskuje na znaczeniu przez upowszechnienie pracy zdalnej. Liczba cyberataków wciąż rośnie. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych przy pracy zdalnej? Oto 4 podstawowe sposoby.

Możliwość pracy zdalnej ważna dla kandydatów

Możliwość pracy zdalnej jest bardzo ważna dla kandydatów odpowiadających na oferty pracy. Około 30% z nich rezygnuje z rekrutacji, gdy dowiaduje się o braku pracy zdalnej. Jakie plusy ma home office?

Ile zarabiają programiści?

Ile zarabiają programiści w Polsce? Okazuje się, że najwyższe zarobki mają programiści Java - nawet 23,51 tys. zł netto (umowa B2B). W jakich miastach zarabia się najlepiej?

Prawo do bycia offline i praca zdalna w Kodeksie pracy

Prawo do bycia offline i praca zdalna w Kodeksie pracy to tematy Interpelacji nr 28478 skierowanej do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Czy w Polsce trwają prace nad wprowadzeniem prawa do bycia offline dla pracowników? Co z regulacją pracy zdalnej w Kodeksie pracy?

Jakie TECHwnioski biznes powinien wyciągnąć z pandemii?

Lockdown, liczne ograniczenia sanitarne i wprowadzenie dystansu społecznego spowodowały, że transformacja cyfrowa nabrała tempa. Do tamtego momentu, aż 73% przedsiębiorstw nie inwestowało w nowoczesne technologie – wynika z badania „Nowoczesne technologie w przedsiębiorstwach przed, w trakcie i po pandemii COVID-19” . Pandemia diametralnie zmieniła podejście wielu przedsiębiorców do innowacji, część z nich musiała w dynamicznym tempie implementować nowe rozwiązania, aby nie tyle podnieść konkurencyjność biznesu, co utrzymać się na rynku. Jednak okazuje się, że wciąż jest wiele do zrobienia w tej kwestii.

Koszty pracy zdalnej po stronie pracodawcy?

Czy koszty pracy zdalnej będą po stronie pracodawcy? Kto zapłaci za prąd, wodę podczas pracy zdalnej? Zwrot za energię, media i korzystanie ze sprzętu służbowego może być traktowany jako przychód i podlegać opodatkowaniu

Cyberbezpieczeństwo - pracownik najsłabszym ogniwem

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze dla firm. Często nie przeprowadza się szkoleń pracowników w tym zakresie. Wówczas człowiek stanowi najsłabsze ogniwo zabezpieczeń firm przed cyberatakami.

Osoby niepełnosprawne - co z ofertami pracy zdalnej?

Czy pracodawcy w stosunku do osób niepełnosprawnych wykorzystują w pełni możliwości pracy zdalnej? Oto wyniki obserwacji ekspertów Manpower.

Praca dla par z Ukrainy - logistyka

Praca dla par z Ukrainy znajdzie się w polskiej logistyce. Przed Świętami Bożego Narodzenia rekrutacje są wzmożone. Powstają oferty dla ukraińskich duetów.

Hybrydowy model pracy to przyszłość

Hybrydowy model pracy to przyszłość firm. Pracodawcy powinni dostosować biura do potrzeb pracowników. Czym są elastyczne biura?

Powrót do biura po długiej pracy zdalnej. Co wynika z przepisów, co radzą eksperci? [Wywiad]

Praca zdalna, praca hybrydowa, praca stacjonarna. Mimo, że pandemia jeszcze nie odpuszcza a 4. jej fala jest coraz groźniejsza, to wiele firm myśli o powrocie swoich pracowników do mniej zdalnego a bardziej stacjonarnego modelu pracy biurowej. Jak przekonać pracownika do powrotu do pracy stacjonarnej po długim okresie pracy zdalnej? Czy pracownik ma prawo odmówić wykonywania swojej pracy w biurze? Wielu pracodawców rozważa model hybrydowy pracy biurowej. Jak najlepiej zorganizować i uregulować taką pracę? Na te tematy rozmawiamy z Grzegorzem Orłowskim, radcą prawnym.

Monitoring pracowników hybrydowych - negatywne skutki

Monitoring pracowników hybrydowych przynosi negatywne skutki w postaci obniżenia zaufania do pracodawcy i zwiększenia rotacji pracowników. Sprawdź wyniki badania.

Praca w biurze dla mężczyzn a home office dla kobiet [BADANIE]

Praca w biurze dla mężczyzn a home office dla kobiet - takie wnioski wynikają z badania "Biuro czy home office – jakie środowisko pracy preferują polscy pracownicy". Okazuje się, że mężczyźni wolą pracować stacjonarnie, a kobiety zdalnie.

Modele organizacji pracy biurowej: satelitarny, agory, hybrydowy, zdalny, stacjonarny

Jakie modele organizacji pracy biurowej będą wykorzystywane najczęściej w najbliższej przyszłości? Dla kogo najbardziej przydatny będzie model satelitarny, model agory, a dla kogo model hybrydowy, zdalny, czy stacjonarny? Jakie są wady i zalety poszczególnych modeli?

Zakaz kontaktu przełożonych z pracownikami po godzinach pracy

Zakaz kontaktu przełożonych z pracownikami po godzinach pracy wprowadza od grudnia 2021 r. Portugalia. Co jeszcze wprowadzają nowe przepisy procedowane pod nazwą "prawo do odpoczynku"?

Praca zdalna - jakie jest prawo?

Praca zdalna w pandemii COVID-19 zmieniła obraz pracy biurowej. Jakie jest aktualne prawo dotyczące homeffice?

Możliwość zwolnienia niezaszczepionych - Łotwa

Możliwość zwolnienia z pracy niezaszczepionych pracowników będzie dopuszczalna na Łotwie. Alternatywą będzie praca zdalna.

Stres cyfrowy - jak sobie z nim radzić?

Stres cyfrowy powstaje wtedy, gdy nadmiernie korzystamy z technologii. Praca zdalna nasiliła negatywne skutki stresu cyfrowego (przebodźcowanie, napięcie). Jak sobie z nim radzić, by nie dopuścić do wypalenia zawodowego czy nawet depresji?

Praca zdalna cudzoziemca a zezwolenie na pracę

Praca zdalna cudzoziemca na rzecz polskiego pracodawcy - czy prawo wymaga od niego zezwolenia na pracę w Polsce?

Praca postpandemiczna: jak nie wylać dziecka z kąpielą, czyli głos za pracą hybrydową

O tym, w jaki sposób praca zdalna może negatywnie wpływać na najmłodszych pracowników i jak nie przegapić takich sytuacji opowiada Aleksandra Chudaś, dyrektor zarządzająca Fundacji Zwolnieni z Teorii, która zarządza zespołem łączącym pokolenia Millenialsów, Zet i X.

Praca zdalna za granicą - wszystko co musisz wiedzieć

Praca zdalna za granicą? Jakie warunki należy spełnić? Co powinien wiedzieć pracodawca, a co pracownik? Oto krótki poradnik.

REKLAMA