| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/28/2015 Rady Miasta Mława

z dnia 10 lutego 2015r.

w sprawie liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży, oraz ustalenia zasad usytuowania na terenie Miasta Mława miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2013 r., poz. 594 z późn. zm.), w związku z art. 12 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 2012 r., poz. 1356 z późn. zm.) Rada Miasta Mława uchwala co następuje:

§ 1.

1. Ustala się liczbę 65 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

2. Ustala się liczbę 20 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

§ 2.

Miejsca sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży mogą być usytuowane, w odległości nie mniejszej niż 40 m od:

1. szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowo-wychowawczych;

2. obiektów sakralnych.

§ 3.

1. Odległość, o której mowa w § 2 jest mierzona od ściany budynku, w którym znajduje się lokal, gdzie prowadzona jest sprzedaż alkoholu, do ściany budynku lub obiektu wymienionego w § 2.

2. Odległość mierzona jest ciągami komunikacyjnymi, przeznaczonymi dla ruchu pieszych, będącymi najkrótszą drogą dojścia do budynku lub obiektu wymienionego w § 2.

§ 4.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Mława.

§ 5.

Traci moc:

1. Uchwała Nr II/6/2002 Rady Miejskiej w Mławie z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie ustalenia zasad usytuowania na terenie Miasta Mławy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

2. Uchwała Nr V/40/2007 Rady Miejskiej w Mławie z dnia 19 lutego 2007 r. w sprawie ustalenia na terenie Miasta Mławy liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia, poza miejscem sprzedaży, oraz w miejscu sprzedaży.

§ 6.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przewodniczący Rady Miasta


mgr Leszek Ośliźlok

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »