| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > Biegli rewidenci chcą współpracować ze środowiskiem naukowym

Biegli rewidenci chcą współpracować ze środowiskiem naukowym

Współpraca biegłych rewidentów i środowiska akademickiego ma kapitalne znaczenie dla przyszłości naszej profesji – podkreślał Krzysztof Burnos podczas wystąpienia na międzynarodowej konferencji Current Economic & Social Topics International Colloquium CEST 2015.

Zdaniem Krzysztofa Burnosa, w warunkach ogromnej dynamiki wydarzeń gospodarczych współpraca biegłych rewidentów i środowiska akademickiego ma kapitalne znaczenie dla przyszłości profesji biegłych rewidentów.

Prezes KRBR przemawiając do uczestników konferencji CEST 2015 zaznaczył, że środowisko biegłych rewidentów interesuje taka rachunkowość, która pomaga podejmować odpowiednie decyzje biznesowe, oraz taka, która pozwala w sposób przejrzysty rozliczyć swoją działalność z otoczeniem.

Krzysztof Burnos przypomniał przy okazji, że obecnie rachunkowość rozwija język i narzędzia pozwalające rozliczyć się organizacji ze społecznej odpowiedzialności, czyli z wpływu na otoczenie społeczne i środowisko, w którym funkcjonuje oraz szuka optymalnego modelu sprawozdawczości dla wskaźników niefinansowych.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

– Środowisko akademickie powinno wyjść na przeciw tym tendencjom i doskonalić narzędzia do rozliczenia się z odpowiedzialności – powiedział Krzysztof Burnos i dodał, że dziś, bez silnego wsparcia środowiska akademickiego rozwój profesji biegłych rewidentów jest bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy.

Cztery wiodące tematy i wykład noblisty

Głównymi tematami tegorocznej edycji konferencji naukowej Current Economic & Social Topics International Colloquium CEST 2015 były rynki kapitałowe, systemy emerytalne, nierówności na rynku pracy oraz przedsiębiorczość i innowacyjność.

Głównym mówcą konferencji był Edward C. Prescott laureat nagrody nobla w dziedzinie ekonomii za wkład do teorii makroekonomii. Amerykański ekonomista wygłosił wykład o tym, „dlaczego w Ameryce północnej i Europie Zachodniej trwa kryzys, ale nie dzieje się tak w Polsce”.

Wydarzenie odbywało się w dniach 16-17 grudnia 2015 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz 18 grudnia 2015 r. w siedzibie warszawskiej GPW. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była patronem konferencji CEST 2015.

 Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 dla firm

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości, kadr i płac oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »