REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 1995 nr 42 poz. 485

ZARZĄDZENIE MARSZAŁKA SEJMU

z dnia 8 sierpnia 1995 r.

w sprawie wynagradzania pracowników Najwyższej Izby Kontroli

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 97 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 1995 r. Nr 13, poz. 59) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Zarządzenie określa wymagane kwalifikacje, zasady wynagradzania oraz tabele stanowisk pracowników Najwyższej Izby Kontroli.
§ 2.
Ustala się:

1) tabelę stanowisk, kwalifikacji i zaszeregowania pracowników Najwyższej Izby Kontroli, stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia,

2) tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników Najwyższej Izby Kontroli, stanowiącą załącznik nr 2 do zarządzenia,

3) tabelę miesięcznych stawek dodatku funkcyjnego dla pracowników Najwyższej Izby Kontroli, stanowiącą załącznik nr 3 do zarządzenia.

§ 3.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli może, w uzasadnionym przypadku, skrócić pracownikowi o szczególnie wysokich kwalifikacjach okres pracy zawodowej wymagany do zajmowania określonego stanowiska.
§ 4.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli dokonuje przeszeregowań pracowników w ramach wynagrodzenia przewidzianego dla danego stanowiska oraz awansowania pracownika na stanowisko wyższe od zajmowanego.
§ 5.
Dyrektorom, wicedyrektorom oraz pracownikom administracyjnym i obsługi zatrudnionym na stanowiskach związanych z wykonywaniem funkcji kierowniczych przysługuje dodatek funkcyjny według stawki przewidzianej dla zajmowanego stanowiska w wysokości określonej w tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do zarządzenia.
§ 6.
1. Pracownikom nadzorującym i wykonującym czynności kontrolne przysługuje dodatek kontrolerski.

2. Prezes Najwyższej Izby Kontroli przyznaje dodatek kontrolerski w wysokości od 20 do 50% wynagrodzenia zasadniczego pracownika.

3. Młodszemu inspektorowi kontroli państwowej Prezes Najwyższej Izby Kontroli może przyznać dodatek kontrolerski w wysokości do 20% wynagrodzenia zasadniczego.

§ 7.
1. Prezes Najwyższej Izby Kontroli w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia przyznaje:

1) pracownikom nadzorującym i wykonującym czynności kontrolne dodatek służbowy w wysokości do 80% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku kontrolerskiego,

2) pracownikom administracyjnym dodatek służbowy w wysokości do 80% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego lub wynagrodzenia zasadniczego.

2. Wysokość dodatku uzależniona jest od charakteru, złożoności i efektów pracy. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, może być podwyższany w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

§ 8.
Pracownikom nadzorującym i wykonującym czynności kontrolne, pełniącym dodatkowo funkcje opiekunów wobec pracowników odbywających aplikację kontrolerską, w okresie pełnienia tej funkcji może być przyznany dodatek w wysokości 15% wynagrodzenia zasadniczego.
§ 9.
1. Dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach obsługi tworzy się fundusz premiowy w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia.

2. Prezes Najwyższej Izby Kontroli ustala corocznie wysokość funduszu premiowego oraz określa w regulaminie premiowania stanowiska, na których premia indywidualna przysługuje, i zasady jej przyznawania.

3. Wysokość premii indywidualnej uzależniona jest od stopnia i sposobu realizacji zadań wykonywanych przez pracownika.

§ 10.
1. Tworzy się fundusz nagród, z przeznaczeniem na nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej, w wysokości 3% planowanych wynagrodzeń osobowych, pozostający w dyspozycji Prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

2. Fundusz, o którym mowa w ust. 1, może być podwyższany przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli w ramach środków na wynagrodzenia.

§ 11.
1. Z dniem wejścia w życie zarządzenia Prezes Najwyższej Izby Kontroli ustali dla pracowników nowe kategorie zaszeregowania, stawki dodatku funkcyjnego oraz wysokości procentowe dodatków: kontrolerskiego i służbowego na podstawie niniejszego zarządzenia.

2. Pracownikom mogą być przyznane kategorie zaszeregowań, stawki dodatku funkcyjnego i wysokości procentowe dodatków: kontrolerskiego i służbowego niższe od dotychczas posiadanych, pod warunkiem iż łączna wysokość ustalonego wynagrodzenia na podstawie niniejszego zarządzenia nie będzie niższa od wysokości wynagrodzenia otrzymywanego przed dniem jego wejścia w życie.

§ 12.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 1995 r.

Marszałek Sejmu: J. Zych

Załącznik 1. [TABELA STANOWISK, KWALIFIKACJI I ZASZEREGOWANIA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI]

Załączniki do zarządzenia Marszałka Sejmu
z dnia 8 sierpnia 1995 r. (poz. 485)

Załącznik nr 1

TABELA STANOWISK, KWALIFIKACJI I ZASZEREGOWANIA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

Załącznik 2. [TABELA MIESIĘCZNYCH STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO DLA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI]

Załącznik nr 2

TABELA MIESIĘCZNYCH STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO DLA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

Załącznik 3. [TABELA MIESIĘCZNYCH STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO DLA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI]

Załącznik nr 3

TABELA MIESIĘCZNYCH STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO DLA PRACOWNIKÓW NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA