| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rej. 238/2001

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 26 września 2001 r.

o nadaniu orderów.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177 i z 2000 r. Nr 62, poz. 718), na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zaopiniowany przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, odznaczeni zostają:

za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Sikora Włodzimierz Janusz,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

2. Gabryś Karol Jan, 3. Jurecki Roman Józef, 4. Krause Eugeniusz Józef, 5. Paciorkowski Jacek Marcin, 6. Śleziński Henryk Karol,

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju polskiego sadownictwa i kwiaciarstwa:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

7. Zagaja Stanisław Wojciech,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

8. Czynczyk Alojzy, 9. Mika Augustyn Ludwik, 10. Mynett Kazimierz Janusz, 11. Niemczyk Edmund Władysław, 12. Olszak Remigiusz Władysław, 13. Saniewski Marian, 14. Skowronek Wojciech,

za wybitne zasługi w działalności kombatanckiej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

15. Fiszer Wacław Stanisław,

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

16. Ginda Jan, 17. Juziuk Jan, 18. Kownacki Adam, 19. Maruszak Bonifacy, 20. Nowak Zdzisława, 21. Solnicki Czesław Kazimierz,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

22. Gąbka Walerian, 23. Styczyński Ryszard,

za wybitne zasługi w pracy naukowej i dydaktycznej:

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

24. Bilikiewicz Adam Witold, 25. Czeczuga Bazyli, 26. Dąbrowski Stanisław Józef, 27. Janeczko Jerzy, 28. Janicki Stanisław, 29. Jaworowski Józef, 30. Komender Jadwiga, 31. Licznerski Benedykt Wolimir, 32. Majewski Wojciech Jerzy, 33. Marciniak Witold, 34. Meller Jan Janusz, 35. Narkiewicz Mirosława Irena, 36. Prokopowicz Danuta Anna, 37. Sawicki Wojciech, 38. Szulc Roman Władysław, 39. Urban Jan, 40. Włodarski Jan Kazimierz,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

41. Borzuchowska Agnieszka, 42. DiIIing-Ostrowska Ewa Władysława, 43. Herold Franciszek, 44. Hofman Jerzy Tadeusz, 45. Iliaszenko Janina Helena, 46. Janica Jerzy Jan, 47. Józefowicz Joanna Maria, 48. Juska Joanna Teresa, 49. Kiersnowska-Rogowska Beata, 50. Kleps Jerzy Kazimierz, 51. Kopacz Andrzej Szczepan, 52. Korzon Maria Irena, 53. Kubicki Jerzy, 54. Laudański Tadeusz, 55. Miniewicz Andrzej Bogusław, 56. Przybyłowski Piotr Paweł, 57. Rancewicz Zofia Barbara, 58. Roszkiewicz Andrzej Maria, 59. Rusiński Eugeniusz, 60. Skokowski Jan, 61. Stokowska Wanda, 62. Suchorzewska Janina Stefania, 63. Sulik Marian, 64. Szaflik Jerzy Zygmunt, 65. Tejchman-Konarzewska Halina, 66. Wróblewska-Kałużewska Maria Jadwiga,

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kinematografii:

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

67. Majewski Janusz Marian,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

68. Pec-Ślesicka Barbara,

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju kultury ludowej, za propagowanie folkloru kujawskiego

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

69. Patyk Maria Kunegunda,

za wybitne zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za działalność społeczną:

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

70. Bieńkowska Henryka Jadwiga, 71. Borowiak Wiesław Szczepan, 72. Czupryna Mateusz, 73. Dobrowolska Alicja Irena, 74. Gatner Stefania Marta, 75. Gil Wiesław Wojciech, 76. Gortat Stanisław, 77. Grajek Maria Barbara, 78. Grzybowska Barbara, 79. Henicz Roman, 80. Ignyś Maria, 81. Janik Zbigniew, 82. Jastrzębski Tadeusz Stefan, 83. Jezierski Henryk, 84. Kamińska Janina Kazimiera, 85. Klocek Maria Małgorzata, 86. Kłosińska Janina Halina, 87. Kołodziej Aniela, 88. Kopeć Jan, 89. Kosycarz Halina Irena, 90. Kowalów Czesław, 91. Kozłowska-Hewusz Jolanta Elżbieta, 92. Krzemianowski Zenon, 93. Krzyżek Tadeusz Michał, 94. Kuran Tadeusz Jerzy, 95. Kurasińska Hanna Zofia, 96. Kwiatkowski Jacek, 97. Kwiatkowski Stefan Michał, 98. Kwieciński Kazimierz Zbigniew, 99. Łęski Stefan Grzegorz, 100. Magiera Elżbieta Emilia, 101. Majewska Danuta, 102. Marciniec Teresa Jadwiga, 103. Markowicz Eugeniusz, 104. Mucha Stanisław, 105. Murdzek Krystyna Alicja, 106. Napierkowski Jędrzej, 107. Paradowski Jerzy Ryszard, 108. Petka Teresa, 109. Pleskot Anna, 110. Podwińska Maria, 111. Pollak Teresa, 112. Purczyński Władysław Michał, 113. Radziejewska Halina Maria, 114. Rogozińska Eulalia Mieczysława, 115. Romaniuk Mieczysław, 116. Sidoruk Teresa, 117. Sierota Marianna, 118. Sobusiak Tadeusz, 119. Struczyńska Danuta Zofia, 120. Subotkiewicz Jan, 121. Szabelska Aleksandra, 122. Szambowska Sabina, 123. Szumilas Marian Józef, 124. Ślusarski Henryk, 125. Świtalski Jan Jerzy, 126. Tomczyk Kazimiera, 127. Węgrzynowska Anna Irena, 128. Wietecha Janina Zofia, 129. Wilczura Władysław Andrzej, 130. Zadworny Stanisław, 131. Ziętek Jadwiga Maria,

za wybitne zasługi dla rozwoju energetyki:

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

132. Gębski Ireneusz Józef,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

133. Smacki Henryk, 134. Wrzecionkowski Janusz Józef,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne zasługi w umacnianiu suwerenności i obronności kraju

135. płk Szczepkowski Wojciech, 136. płk Szubert Jerzy,

za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu mleczarskiego

137. Walesieniuk Tadeusz,

za wybitne zasługi w pracy dydaktycznej w szkolnictwie artystycznym

138. Gudel Joachim,

za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury

139. Dyląg Teresa, 140. Petryk-Malinowska Teresa,

za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej

141. Gatęska-Tritt Jadwiga Kazimiera,

za wybitne zasługi w pracy samorządowej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej

142. Szymczak Ryszard,

za wybitne zasługi w twórczości literackiej

143. Sobczak Maria,

za wybitne zasługi w twórczości artystycznej

144. Spałwan Jan,

za wybitne zasługi dla rozwoju bibliotekarstwa

145. Kempa Władysław Andrzej, 146. Kwiecińska Aleksandra Wiesława,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz turystyki i ochrony przyrody

147. Kosik Stanisław Dominik,

za wybitne zasługi dla obrony cywilnej

148. Okoński Jerzy Józef,

za wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa

149. Sierzputowski Stefan,

za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu cukrowniczego, za działalność na rzecz społeczności lokalnej

150. Cyrklaff Henryk Jerzy,

za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

151. Dezor Zofia, 152. Masztalerz Stanisław, 153. Wieczorek Alojzy,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła

154. Skrzypczak Kazimierz,

za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz osób niewidomych i niedowidzących

155. Drozd Henryk Jan.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »