| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 29 grudnia 2003 r.

o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Siłach Stabilizujących w Republice Bośni i Hercegowiny, w Kosowie w Serbii i Czarnogórze, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 i w związku z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117), na wniosek Rady Ministrów, postanawiam, co następuje:

§ 1.
W okresie od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 20 czerwca 2004 r. zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy w Siłach Stabilizujących w Republice Bośni i Hercegowiny, w Kosowie w Serbii i Czarnogórze, w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii w składzie Wielonarodowej Grupy Bojowej, zwany dalej „PKW", o liczebności do 300 żołnierzy.
§ 2.
1. PKW działa w Siłach Stabilizujących w składzie Wielonarodowej Grupy Bojowej, mających za zadanie utrzymanie pokoju w Republice Bośni i Hercegowiny.

2. PKW będzie mógł zostać użyty na obszarze Kosowa w Serbii i Czarnogórze, Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii i Republiki Albanii w celu nadzorowania przestrzegania porozumienia pokojowego przez strony konfliktu w Kosowie.

§ 3.
1. PKW podporządkowany jest Dowódcy Wielonarodowej Grupy Bojowej działającej w składzie Sił Stabilizujących, operacyjnie podporządkowanych Naczelnemu Dowódcy Połączonych Sił Zbrojnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Europie.

2. Pod względem kierowania narodowego PKW podlega Ministrowi Obrony Narodowej.

§ 4.
Za współpracę z kierowniczymi organami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w zakresie kierowania działalnością i zaopatrywania PKW odpowiedzialny jest Minister Obrony Narodowej.
§ 5.
Górny limit ilościowy uzbrojenia i sprzętu wojskowego PKW określa utworzony w tym celu etat.
§ 6.
Postanowienie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

Prezes Rady Ministrów: L. Miller

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Buchta

Specjalista ds. leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »