| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 14 lutego 2018 r.

w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych

Na podstawie art. 33 ust. 1d ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) ustala się wykaz jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych, stanowiący załącznik do obwieszczenia.2)

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński

 

1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. poz. 2321).

2) Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych (M.P. poz. 186).

Załącznik 1. [WYKAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PODLEGŁYCH MINISTROWI KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO LUB PRZEZ NIEGO NADZOROWANYCH]

Załącznik do obwieszczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
z dnia 14 lutego 2018 r. (poz. 264)

WYKAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PODLEGŁYCH MINISTROWI KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO LUB PRZEZ NIEGO NADZOROWANYCH

I. Uczelnie, szkoły artystyczne oraz inne jednostki systemu oświaty:

1) Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy;

2) Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku;

3) Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;

4) Akademia Muzyczna w Krakowie;

5) Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi;

6) Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu;

7) Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu;

8) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie;

9) Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku;

10) Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach;

11) Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie;

12) Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi;

13) Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;

14) Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu;

15) Akademia Sztuki w Szczecinie;

16) Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie;

17) Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu;

18) Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie;

19) Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi;

20) Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie;

21) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie;

22) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bełchatowie;

23) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie;

24) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białogardzie;

25) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim;

26) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju;

27) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu;

28) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy;

29) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu nad Odrą;

30) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzezinach;

31) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej;

32) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Chełmnie;

33) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie;

34) Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach;

35) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie;

36) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie;

37) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie;

38) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie;

39) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku;

40) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach;

41) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach;

42) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gołdapi;

43) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach;

44) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu;

45) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie;

46) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim;

47) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach;

48) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Kazimierza Serockiego w Gubinie;

49) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie;

50) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie;

51) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle;

52) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze;

53) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach;

54) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu;

55) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2 im. Marii Szymanowskiej w Kędzierzynie-Koźlu;

56) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie;

57) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kętrzynie;

58) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku;

59) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbuszowej;

60) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole;

61) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kołobrzegu;

62) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Końskich;

63) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. ks. dr. Józefa Surzyńskiego w Kościanie;

64) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie;

65) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach;

66) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim;

67) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krotoszynie;

68) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach;

69) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie;

70) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Leżajsku;

71) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku;

72) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lidzbarku Warmińskim;

73) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej;

74) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie;

75) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lubinie;

76) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu;

77) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie;

78) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach;

79) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie;

80) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku;

81) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Miastku;

82) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie;

83) Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim;

84) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Międzyrzeczu;

85) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Mrągowie;

86) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach;

87) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myśliborzu;

88) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie;

89) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli;

90) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu;

91) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku;

92) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oleśnie;

93) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy;

94) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Olkuszu;

95) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie;

96) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Opocznie;

97) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim;

98) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie;

99) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu;

100) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie;

101) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku;

102) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku;

103) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie;

104) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku;

105) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku;

106) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach;

107) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Pułtusku;

108) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu;

109) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku;

110) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim;

111) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu;

112) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu;

113) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej;

114) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach;

115) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach;

116) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach;

117) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim;

118) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Krajeńskich;

119) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich;

120) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie;

121) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie;

122) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie;

123) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie;

124) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szprotawie;

125) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy;

126) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku;

127) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Świebodzinie;

128) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu;

129) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnobrzegu;

130) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach;

131) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie;

132) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim;

133) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku;

134) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie;

135) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie;

136) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie;

137) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie;

138) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie;

139) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu;

140) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie;

141) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieluniu;

142) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim;

143) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie;

144) Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu;

145) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie;

146) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie;

147) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu;

148) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu;

149) Szkoła Muzyczna I stopnia w Złotowie;

150) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach;

151) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu;

152) Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie;

153) Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu;

154) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu;

155) Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie;

156) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu;

157) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku;

158) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie;

159) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi;

160) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu;

161) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie;

162) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie;

163) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie;

164) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie;

165) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu;

166) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu;

167) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju;

168) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze;

169) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach;

170) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie;

171) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie;

172) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie;

173) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie;

174) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży;

175) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu;

176) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie;

177) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu;

178) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu;

179) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie;

180) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie;

181) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu;

182) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce;

183) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach;

184) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim;

185) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku;

186) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku;

187) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku;

188) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku;

189) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie;

190) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli;

191) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim;

192) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach;

193) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach;

194) Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku;

195) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim;

196) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Papieża Jana Pawła II w Wadowicach;

197) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu;

198) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu;

199) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli;

200) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu;

201) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze;

202) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu;

203) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie;

204) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej;

205) Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku;

206) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej;

207) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni;

208) Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy;

209) Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie;

210) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu;

211) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku;

212) Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu;

213) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie;

214) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach;

215) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach;

216) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie;

217) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie;

218) Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie;

219) Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi;

220) Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile;

221) Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu;

222) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu;

223) Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach;

224) Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy;

225) Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie;

226) Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu;

227) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie;

228) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie;

229) Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie;

230) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie;

231) Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Warszawie;

232) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach;

233) Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu;

234) Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie;

235) Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży;

236) Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie;

237) Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu;

238) Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie;

239) Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu;

240) Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu;

241) Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie;

242) Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu;

243) Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli;

244) Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej;

245) Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy;

246) Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie;

247) Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni;

248) Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu;

249) Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach;

250) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach;

251) Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie;

252) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie;

253) Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie;

254) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi;

255) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie;

256) Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem;

257) Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze;

258) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu;

259) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku;

260) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi;

261) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu;

262) Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie;

263) Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni;

264) Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach;

265) Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie;

266) Zespół Szkół Animatorów Kultury w Kaliszu;

267) Zespół Szkół Animatorów Kultury we Wrocławiu;

268) Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej w Julinku;

269) Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem;

270) Bursa Szkół Artystycznych w Krakowie;

271) Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie;

272) Bursa Szkół Artystycznych w Łodzi;

273) Bursa Szkół Artystycznych w Opolu;

274) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych w Poznaniu;

275) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych w Szczecinie;

276) Bursa Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie;

277) Państwowa Bursa Szkół Artystycznych we Wrocławiu.

II. Instytucje kultury:

1) Biuro Programu "NIEPODLEGŁA";

2) Biblioteka Narodowa;

3) Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku;

4) Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski;

5) Centrum Technologii Audiowizualnych;

6) Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach;

7) Filharmonia Narodowa w Warszawie;

8) Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny;

9) Instytut Adama Mickiewicza;

10) Instytut Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność;

11) Instytut Książki;

12) Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie;

13) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie;

14) Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie;

15) Muzeum Historii Polski w Warszawie;

16) Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;

17) Muzeum Narodowe w Krakowie;

18) Muzeum Narodowe w Poznaniu;

19) Muzeum Narodowe w Warszawie;

20) Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie;

21) Muzeum Stutthof w Sztutowie;

22) Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA;

23) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku;

24) Muzeum Zamkowe w Malborku;

25) Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce;

26) Narodowe Centrum Kultury;

27) Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku;

28) Narodowy Instytut Fryderyka Chopina;

29) Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki;

30) Narodowy Instytut Dziedzictwa;

31) Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów;

32) Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą;

33) Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie;

34) Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego;

35) Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie;

36) Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu;

37) Państwowy Instytut Wydawniczy;

38) Polska Opera Królewska;

39) Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus;

40) Polskie Wydawnictwo Muzyczne;

41) Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa;

42) Studio Filmowe "Kadr";

43) Studio Filmowe "Tor";

44) Studio Filmowe "Zebra";

45) Studio Filmów Rysunkowych;

46) Studio Miniatur Filmowych;

47) Teatr Narodowy;

48) Teatr Wielki - Opera Narodowa;

49) Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych;

50) Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki;

51) Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej;

52) Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki;

53) Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.

III. Instytuty badawcze:

1) Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego;

2) Instytut Solidarności i Męstwa;

3) Ośrodek Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie;

4) Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu.

IV. Instytucje kultury współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisane do rejestru prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

1) Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach;

2) Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego;

3) Muzeum Narodowe w Kielcach;

4) Muzeum Narodowe we Wrocławiu;

5) Muzeum Historii Żydów Polskich Polin;

6) Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej;

7) Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu;

8) Muzeum Sztuki w Łodzi;

9) Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie;

10) Muzeum - Zamek w Łańcucie;

11) Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku;

12) Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie;

13) Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach.

V. Instytucje kultury współprowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisane do rejestrów prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego:

1) Centralne Muzeum Jeńców Wojennych;

2) Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej;

3) Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu;

4) EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi;

5) Europejskie Centrum Solidarności;

6) Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie;

7) Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie;

8) Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy;

9) Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze;

10) Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach;

11) Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej (w organizacji);

12) Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie;

13) Muzeum Lubelskie w Lublinie;

14) Muzeum Narodowe w Gdańsku;

15) Muzeum Narodowe w Szczecinie;

16) Muzeum Śląskie w Katowicach;

17) Muzeum PRL-u (w organizacji);

18) Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji);

19) Narodowe Forum Muzyki;

20) Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku;

21) Opera Nova - Państwowa Opera w Bydgoszczy;

22) Opera Wrocławska;

23) Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach;

24) Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice";

25) Ośrodek "Pamięć i Przyszłość";

26) Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego;

27) Teatr Wybrzeże w Gdańsku;

28) Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie;

29) Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie;

30) Teatr Polski we Wrocławiu;

31) Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu;

32) Teatr Wierszalin w Supraślu;

33) Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich - Centrum Sztuki Jidysz;

34) Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

VI. Inne jednostki:

1) Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia;

2) Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych;

3) Polski Instytut Sztuki Filmowej;

4) Fundacja - Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »