| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

z dnia 7 maja 2018 r.

w sprawie powierzenia pełnienia funkcji komisarza wyborczego w razie czasowej niemożności pełnienia tej funkcji

Na podstawie art. 166 § 10 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:

§ 1.

 1. W mieście będącym siedzibą więcej niż jednego komisarza wyborczego w razie czasowej niemożności pełnienia funkcji przez:

1) komisarza wyborczego oznaczonego cyfrą "I", jego funkcję powierza się oznaczonemu kolejną cyfrą komisarzowi wyborczemu, który jest obecny i może przyjąć powierzoną funkcję,

2) komisarza wyborczego oznaczonego inną cyfrą niż "I", jego funkcję powierza się komisarzowi wyborczemu oznaczonemu cyfrą "I", a w razie jego nieobecności - komisarzowi wyborczemu oznaczonemu kolejną cyfrą, który jest obecny i może przyjąć powierzoną funkcję.

2. W mieście będącym siedzibą jednego komisarza wyborczego w razie czasowej niemożności pełnienia przez niego funkcji, jego funkcję powierza się dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego obsługującej tego komisarza wyborczego.

§ 2.

 1. O czasowej niemożności pełnienia funkcji komisarz wyborczy zawiadamia Państwową Komisję Wyborczą, wskazując osobę, która będzie pełniła jego funkcję zgodnie z § 1, oraz okres, przez który będzie wykonywała powierzoną funkcję.

2. Jeżeli komisarz wyborczy, który czasowo nie będzie mógł pełnić funkcji, nie może przesłać informacji, o której mowa w ust. 1, wówczas informację tę przesyła osoba, której powierzono wykonywanie funkcji zgodnie z § 1.

3. Informację, o której mowa w ust. 1, umieszcza się na stronie internetowej delegatury Krajowego Biura Wyborczego obsługującej komisarza wyborczego, który czasowo nie może pełnić funkcji.

§ 3.

 1. W przypadku braku możliwości przejęcia funkcji komisarza wyborczego przez osoby wskazane w § 1, komisarz wyborczy, który czasowo nie będzie mógł pełnić funkcji, niezwłocznie zawiadamia Państwową Komisję Wyborczą o konieczności powierzenia tej funkcji innej osobie, wskazując okres, przez który nie będzie mógł pełnić funkcji, oraz osobę, którą proponuje Komisji jako zapewniającą rzetelne wykonywanie zadań wyborczych.

2. W przypadku braku możliwości przesłania informacji, o której mowa w ust. 1, przez komisarza wyborczego, informację tę przesyła dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego obsługującej tego komisarza wyborczego.

§ 4.

 Uchwała nie ma zastosowania do powierzenia funkcji komisarza wyborczego w przypadkach uregulowanych odrębnymi uchwałami podjętymi przed wejściem w życie niniejszej uchwały.

§ 5.

 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej: W. Hermeliński

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »