reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 5 MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 27 lutego 2006 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia zakresów czynności Sekretarza Stanu i Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Środowiska

Na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199 i Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273, poz. 2703 oraz z 2005 r. Nr 169, poz. 1414 i Nr 249, poz. 2104) zarządza się, co następuje:

§ 1

W zarządzeniu Nr 86 Ministra Środowiska z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie ustalenia zakresów czynności Sekretarza Stanu i Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Środowiska § 3 otrzymuje brzmienie:

„§ 3. Podsekretarz Stanu – Główny Geolog Kraju – Mariusz-Orion Jędrysek

1. Bezpośrednio nadzoruje realizację zadań wynikających z ustawy – Prawo geologiczne i górnicze.

2. Współpracuje z innymi organami administracji geologicznej.

3. Współpracuje z Radą Geologiczną, Główną Geologiczną Komisją Egzaminacyjną, oraz Komisjami: Zasobów Kopalin, Dokumentacji Hydrogeologicznych, Dokumentacji Geologiczno-lnżynierskich, a także Komisją do Spraw Opracowań Kartograficznych.

4. Nadzoruje: Państwowy Instytut Geologiczny oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

5. Pełni funkcję Pełnomocnika Rządu Rzeczpospolitej Polskiej we Wspólnej Organizacji „Interoceanmetal” oraz przewodniczy delegacji polskiej na sesjach Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego.

6. W imieniu Ministra uczestniczy w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Społeczno-Gospodarczych, Restrukturyzacji Górnictwa i Przetwórstwa Siarki, a także w pracach Międzyresortowego Zespołu dla Nadzorowania Przebiegu Procesu Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego.

7. Współpracuje z organizacjami samorządów gospodarczych.

8. Koordynuje realizację Programu Rządowego dla terenów poprzemysłowych.

9. Koordynuje sprawy związane z energią ze źródeł odnawialnych.

10. W imieniu Ministra sprawuje nadzór nad realizacją zadań przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki.

11. Nadzoruje prowadzenie spraw z zakresu trwale zrównoważonego wykorzystania złóż kopalin.”.

§ 2

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Minister Środowiska

Jan Szyszko

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama