REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2008 nr 25 poz. 324

Zarząd Planowania Strategicznego - P5

DECYZJA Nr 573/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 24 grudnia 2008 r.

zmieniająca decyzję w sprawie wprowadzenia do użytku „Wytycznych do przeprowadzenia Przeglądu Potrzeb Operacyjnych"

Tekst pierwotny

Na podstawie § 1 pkt 8 oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w związku z pkt 2 decyzji Nr 274/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 października 2003 r. w sprawie wprowadzania modelu systemu realizacji badań naukowych oraz prac rozwojowych, wdrożeniowych i studyjnych w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON Nr 16, poz. 174, z późn. zm.1)) ustala się, co następuje:

1. W „Wytycznych do przeprowadzenia Przeglądu Potrzeb Operacyjnych" stanowiących załącznik do decyzji Nr 95/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 lutego 2007 r. w sprawie wprowadzenia do użytku „Wytycznych do przeprowadzenia Przeglądu Potrzeb Operacyjnych" (Dz. Urz. MON Nr 5, poz. 67), wprowadza się następujące zmiany:

1) pkt 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Wytyczne do przeprowadzenia Przeglądu Potrzeb Operacyjnych określają zasady działania komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, w tym tworzących Sztab Generalny WP, dowództw rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych), zwanych dalej „Rodzajami Sił Zbrojnych (RSZ)”,' Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych (DO SZ), Dowództwa Garnizonu Warszawa (DGW), Inspektoratu Wsparcia SZ (IWspSZ), Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia (IWSZ), Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej (KG ŻW), Szefostwa Inżynierii Wojskowej, Szefostwa Obrony przed Bronią Masowego Rażenia (SOPBMR), Szefostwa Obrony Przeciwlotniczej, gestorów uzbrojenia i sprzętu wojskowego (UiSW) oraz organizatorów systemów, a także zasady ich współdziałania z instytucjami spoza resortu obrony narodowej w procesie realizacji Przeglądu Potrzeb Operacyjnych."

2) pkt 5 otrzymuje brzmienie:

„5. Szef Sztabu Generalnego WP – we współpracy z Sekretarzem Stanu do Spraw Społecznych i Profesjonalizacji, Podsekretarzem Stanu do Spraw Uzbrojenia i Modernizacji, Podsekretarzem Stanu do Spraw Polityki Obronnej oraz Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Obrony Narodowej – kieruje całokształtem przedsięwzięć planistycznych związanych z Przeglądem Potrzeb Operacyjnych oraz odpowiada za jego realizację."

3) pkt 9 otrzymuje brzmienie:

„9. Jednostkami (komórkami) organizacyjnymi współpracującymi ze Sztabem Generalnym WP w trakcie realizacji Przeglądu Potrzeb Operacyjnych są: dowództwa RSZ, DO SZ, DGW, KG ŻW, gestorzy UiSW, COLog, organizatorzy systemów, IWspSZ, IWSZ oraz inne komórki i jednostki organizacyjne resortu obrony narodowej – stosownie do potrzeb i zgodnie z ich obszarem kompetencyjnym."

4) pkt 17 otrzymuje brzmienie:

„17. Moduły kalkulacyjne opracowuje ZPS – P5 we współpracy z Departamentem Transformacji (DT), dowództwami RSZ, DO SZ, DGW, KG ŻW, IWspSZ, IWSZ, Szefostwem Inżynierii Wojskowej, Szefostwem OPBMR, Szefostwem Obrony Przeciwlotniczej oraz innymi komórkami i jednostkami organizacyjnymi resortu obrony narodowej, stosownie do potrzeb i zgodnie z ich obszarem kompetencyjnym."

5) Odnośnik Nr 1 do pkt 31 otrzymuje brzmienie:

1. Określenie zdefiniowane w „Wytycznych Ministra Obrony Narodowej w sprawie głównych celów i kierunków polityki naukowej i naukowo-technicznej resortu obrony narodowej" wprowadzonych do użytku decyzją Nr 425/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 września 2007 r. w sprawie głównych celów i kierunków polityki naukowej i naukowo-technicznej resortu obrony narodowej (Dz. Urz. MON Nr 18, poz. 191)."

6) pkt 34 otrzymuje brzmienie:

„34. Dla wsparcia procesu Definiowania Wymagań Operacyjnych dla UiSW wykorzystuje się badania naukowe i prace studyjne realizowane w resorcie obrony narodowej zgodnie z „Instrukcją o realizacji badań naukowych i prac studyjnych w resorcie obrony narodowej" wprowadzoną do użytku decyzją Nr 199/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lipca 2005 r. w sprawie wprowadzenia do użytku Instrukcji o realizacji badań naukowych i prac studyjnych w resorcie obrony narodowej" (Dz. Urz. MON Nr 13, poz. 104 oraz z 2007 r. Nr 18, poz. 190)."

7) w pkt 36 skreśla się odnośnik Nr 2;

8) pkt 37 otrzymuje brzmienie:

„37. Uzgodnienie dokumentu „Wymagania Operacyjne dla UiSW" przez Radę Uzbrojenia oraz jego zatwierdzenie przez Szefa Sztabu Generalnego WP na podstawie rekomendacji Rady Uzbrojenia, stanowi podstawę do uruchomienia procesu pozyskiwania UiSW zgodnie z procedurami określonymi w „Instrukcji w sprawie realizacji prac rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki wojskowej oraz testowania gotowych, nowych wzorów uzbrojenia i sprzętu wojskowego (UiSW) w resorcie obrony narodowej'' wprowadzonej do użytku decyzją Nr 57/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 marca 2005 r. w sprawie wprowadzenia Instrukcji w sprawie realizacji prac rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki wojskowej oraz testowania gotowych, nowych wzorów uzbrojenia i sprzętu wojskowego (UiSW) w resorcie obrony narodowej" (Dz. Urz. MON Nr 5, poz. 37, z późn. zm.2)).".

2. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia podpisania.

Minister Obrony Narodowej: B. Klich

 

 

1) Zmiany wymienionej decyzji zostały ogłoszone w Dz. Urz. MON z 2004 r. Nr 8, poz. 90 oraz 2005 r. Nr 13, poz. 104.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2008-12-31
  • Data wejścia w życie: 2008-12-31
  • Data obowiązywania: 2008-12-31
  • Z mocą od: 2008-12-24
  • Dokument traci ważność: 2011-01-15

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA