REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2021 poz. 122

DECYZJA NR 334
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 19 października 2021 r.

zmieniająca decyzję w sprawie programu szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360, z późn. zm.1)) postanawia się, co następuje:

§ 1.

W decyzji nr 346 Komendanta Głównego Policji z dnia 2 grudnia 2019 r. w sprawie programu szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych (Dz. Urz. KGP poz. 115 oraz z 2021 r. poz. 56), w załączniku do decyzji w części I „Założenia organizacyjno-programowe" pkt 7 „Warunki niezbędne do realizacji i osiągnięcia celów kształcenia" otrzymuje brzmienie:

„Zajęcia dydaktyczne realizowane są od poniedziałku do piątku. Liczba godzin lekcyjnych, liczonych w jednostkach 45 minutowych, nie powinna przekraczać 8 godzin dziennie. W uzasadnionych przypadkach, kierownik jednostki szkoleniowej może, przy zachowaniu przepisów dotyczących czasu służby, wprowadzić inny dzienny oraz tygodniowy wymiar godzin lekcyjnych, a także realizować zajęcia od poniedziałku do soboty.

Podczas realizacji treści programowych, obowiązkiem każdego nauczyciela policyjnego jest kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w zakresie poszanowania prawa, zasad etyki zawodowej, praw człowieka, działań antykorupcyjnych oraz polityki antydyskryminacyjnej.

Słuchacz jest obowiązany do:

- zaliczenia wszystkich bloków tematycznych,

- poprawienia wszystkich ocen negatywnych uzyskanych w trakcie szkolenia. Brak poprawy skutkuje wystawieniem oceny negatywnej z bloku tematycznego.

W ramach danego bloku tematycznego w pierwszej kolejności będą realizowane treści programowe prowadzone metodą wykładu.

Za zgodą kierownika komórki organizacyjnej realizującej dane zagadnienia, dopuszczalne jest regulowanie czasu trwania zajęć w sposób zapewniający optymalne osiągnięcie zakładanych celów podczas prowadzenia zajęć symulacyjnych bądź ćwiczeń, z zastrzeżeniem rozpoczęcia zajęć z kolejnego bloku tematycznego w czasie przyjętym w rozkładzie zajęć dydaktycznych.

Wskazywane w programie metody realizacji zajęć są proponowane jako optymalne do osiągnięcia zakładanych celów kształcenia. Prowadzący zajęcia może dokonać wyboru innej metody, jeżeli zagwarantuje ona osiągnięcie tych celów.".

§ 2.

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Komendant Główny Policji

gen. insp. Jarosław SZYMCZYK


1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2020 r. poz. 956, 1610, 2112 i 2320 oraz z 2021 r. poz. 1005 i 1728.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2021-10-25
  • Data wejścia w życie: 2021-10-19
  • Data obowiązywania: 2021-10-19
  • Dokument traci ważność: 2023-01-01

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA