REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2018 poz. 4

DECYZJA NR 4
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI1)

z dnia 15 stycznia 2018 r.

w sprawie ogłoszenia "Programu dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku"

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 29 ust. 7 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1463 i 1600) ustala się, co następuje:

§ 1.

 Ogłasza się "Program dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku", stanowiący załącznik do niniejszej decyzji.

§ 2.

 Decyzja wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Sportu i Turystyki

Witold Bańka

 

 

1) Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej - kultura fizyczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 2318).

Załącznik 1. [PROGRAM DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODNIKÓW KADRY NARODOWEJ DO UDZIAŁU W IGRZYSKACH PARAOLIMPIJSKICH, IGRZYSKACH GŁUCHYCH, MISTRZOSTWACH ŚWIATA I EUROPY W 2018 ROKU]

Załącznik do decyzji Nr 4 Ministra Sportu i Turystyki
z dnia 15 stycznia 2018 r.

PROGRAM DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODNIKÓW KADRY NARODOWEJ DO UDZIAŁU W IGRZYSKACH PARAOLIMPIJSKICH, IGRZYSKACH GŁUCHYCH, MISTRZOSTWACH ŚWIATA I EUROPY W 2018 ROKU

Minister Sportu i Turystyki, zwany dalej "Ministrem", realizuje zadania w zakresie sportu, które dotyczą przygotowań zawodników kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy, na podstawie:

1) art. 29 ust. 7 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1463 i 1600);

2) rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 14 listopada 2017 r. w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej (Dz. U. poz. 2145);

3) art. 47 i art. 151 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1870, z późn. zm.);

4) ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.).

I. ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

1. Celem "Programu dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej osób niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku" (dalej "Program") jest:

1) stworzenie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych optymalnych warunków przygotowań do udziału w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy;

2) zapewnienie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, nieodzownego do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

2. Minister w ramach posiadanych środków z budżetu państwa przyznaje dofinansowanie na zadania związane z przygotowaniem zawodników kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy, w tym na wypłatę stypendiów sportowych.

II. PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA

Oferty na realizację zadań objętych Programem mogą składać:

1) polskie związki sportowe (dalej: "pzs");

2) Polski Komitet Paraolimpijski (dalej: "PKPar").

III. RODZAJE ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI

Program obejmuje realizację zadania polegającego na przygotowaniu zawodników kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku.

IV. WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ PROGRAMU

1. Na realizację Programu w 2018 r. Minister przeznacza kwotę ujętą w projekcie ustawy budżetowej na 2018 r. w wysokości 9 115 000,00 zł.

2. W przypadku zmiany wysokości przychodów budżetu państwa na realizację programu w stosunku do założonego planu Minister może odpowiednio ogłosić dodatkowy nabór ofert lub zmniejszyć kwotę dofinansowania, na warunkach określonych w aneksie do umowy.

V. WARUNKI UDZIELANIA DOFINANSOWANIA I JEGO WYSOKOŚĆ

1. Ofertę na realizację zadania należy złożyć w terminie określonym w dziale VIII.

2. Załącznikami do oferty są:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) zestawienie zawodników pobierających stypendia sportowe;

5) statut.

3. Ofertę wstępną wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej w 1 egzemplarzu.

4. Wzór oferty o dofinansowanie, a także wzór umowy na realizację zadania oraz wzory załączników do oferty i umowy będą dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki (dalej "MSiT") oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT (dalej "BIP").

5. Dokumentacja musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta.

6. Kopie dokumentów załączanych do oferty należy opatrzyć poświadczeniem "za zgodność z oryginałem" (podpisują osoby uprawnione do reprezentacji). Dokumenty niespełniające tego wymogu nie będą uwzględniane.

7. W ofercie należy określić finansowy wkład własny Oferenta w realizację zadania. Wkład ten nie może być finansowany ze środków przekazanych przez MSiT w ramach innych zadań.

8. Wysokość kosztów pośrednich niezbędnych do realizacji zadania, nie może przekroczyć 10% kosztów bezpośrednich przyznanej dotacji.

9. Oceny ofert dokonuje Departament Sportu Wyczynowego. Ocena oferty przekazana zostanie powołanej przez Ministra Komisji, która przedłoży rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania.

10. Wykaz podmiotów oraz wysokość proponowanych środków finansowych zostanie opublikowany w BIP.

11. Podmioty wymienione w dziale II, w przypadku przyznania innej niż wnioskowana kwoty dofinansowania, zobowiązane są do ponownego przekazania oferty, zweryfikowanej zgodnie z przyznaną kwotą dofinansowania. Ofertę, o której mowa powyżej, należy przekazać do MSiT w terminie 30 dni od daty opublikowania w BIP wykazu podmiotów, którym przyznano dofinansowanie.

12. Niezłożenie poprawionej oferty uznaje się za jej wycofanie.

13. W ramach posiadanych środków Minister może udzielić dodatkowego dofinansowania w ramach realizowanego zadania, na warunkach określonych w niniejszym Programie, z zastrzeżeniem:

1) powołana przez Ministra Komisja rozpatrzy zasadność wystąpienia o dodatkowe dofinansowanie;

2) komisja przedłoży rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania;

3) przyznanie dodatkowego dofinansowania możliwe jest wyłącznie w formie pisemnego aneksu do zawartej umowy;

4) dodatkowe środki mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów bezpośrednich zadania.

14. Rozstrzygnięcie o wysokości udzielonego dofinansowania podejmuje Minister. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie.

VI. TERMINY I WARUNKI REALIZACJI ZADAŃ

1. Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.

2. Wysokość dofinansowania, a także sposób rozliczania dofinansowania określa umowa.

3. Zakres zadań.

W ramach Programu ustala się następujący zakres przeznaczenia dofinansowania. Przeznaczenie dofinansowania określone w Tabeli 1 musi być zgodne z katalogiem kosztów, który stanowi załącznik nr 1 do Programu.

Tabela 1. Zakres dofinansowania

I.

KOSZTY BEZPOŚREDNIE

 

Szkolenie

a)

Zgrupowania i konsultacje krajowe

 

Wspomaganie

a)

Zakup i obsługa sprzętu sportowego, osobistego i specjalistycznego

 

Wynagrodzenia

a)

Bezosobowy fundusz płac wraz z pochodnymi*

b)

Działalność gospodarcza (związana z realizacją procesu szkolenia sportowego)

 

Inne

a)

Stypendia sportowe wraz z pochodnymi

b)

Ubezpieczenia zawodników kadry narodowej

II.

KOSZTY POŚREDNIE

a)

Wynajem lokalu siedziby Zleceniobiorcy

b)

Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych

c)

Konserwacja urządzeń biurowych i środków transportu

d)

Korespondencja i łączność oraz opłaty bankowe

e)

Nośniki energii

f)

Niezbędne koszty podróży służbowych związanych z realizacją zadania określonego w umowie osób nieuczestniczących bezpośrednio w procesie szkolenia

g)

Wynagrodzenie osób obsługujących zadanie*

h)

Koszty transportu

i)

Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW

* z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

4. Zasady realizacji procesu szkolenia

1) Szkolenie obejmuje zawodników:

a) przewidzianych do szkolenia w roku 2018, powołanych do kadry narodowej,

b) posiadających aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania sportu.

2) Zobowiązuje się Zleceniobiorcę aby do organizacji szkolenia obejmującego przygotowania do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych, wykorzystywał bazę sportową w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu (dalej "OPO COS"), ze względu na zachowanie optymalnych standardów szkolenia sportowego. Na organizację zgrupowań i konsultacji krajowych poza OPO COS wymagana jest zgoda Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego.

3) Zaleca się, aby w miarę możliwości szkoleniowych, szkolenie zawodników niepełnosprawnych było realizowane wspólnie z zawodnikami pełnosprawnymi.

4) Zleceniobiorca ma obowiązek posiadania oświadczeń o wyrażeniu zgody na gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie do MSiT, a także wprowadzanie do systemów teleinformatycznych danych osobowych od wszystkich osób, których dane pozyskiwane są na potrzeby realizacji oraz rozliczenia programu, tj. zadania dofinansowanego ze środków publicznych. Obowiązek, o którym mowa powyżej, dotyczy przede wszystkim szkolonych w ramach programu zawodników, kadry trenerskiej i współpracującej, a także osób, których wynagrodzenie jest finansowane ze środków programu. Elementem ww. oświadczenia jest informacja o możliwości cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie oraz informacja o formie w jakiej oświadczenie o cofnięciu zgody ma być złożone.

5) Zleceniobiorca ma obowiązek złożenia w MSiT w dniu podpisania umowy oświadczenia o posiadaniu zgody na przetwarzanie danych wszystkich osób, o których mowa w pkt 4.

6) Zleceniobiorca ma obowiązek prowadzenia:

a) ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór;

b) list uczestników akcji szkoleniowych wraz z potwierdzeniem ich udziału;

c) ewidencji ubezpieczeń zawodników kadry narodowej od następstw nieszczęśliwych wypadków.

7) Zleceniobiorca ma obowiązek utworzyć na swojej stronie internetowej oddzielną zakładkę dot. publikacji aktualnego wykazu prowadzonych akcji szkoleniowych, zawierającego termin i miejsce każdej akcji oraz listę jej uczestników.

5. Zasady dofinansowania wynagradzania kadry trenerskiej i osób współpracujących.

1) W ramach Programu nie przewiduje się dofinansowania ze środków dotacji wynagrodzenia urzędującego prezesa i wiceprezesa Zleceniobiorcy. Wynagrodzenie z tytułu pełnionej przez prezesa lub wiceprezesa innej funkcji u Zleceniobiorcy nie podlega dofinansowaniu.

2) Dofinansowanie wynagrodzenia osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę wyłącza możliwość równoczesnego dofinansowania tym osobom wynagrodzeń w formie bezosobowego funduszu płac.

3) Jeżeli jedna osoba pełni u Zleceniobiorcy kilka funkcji, które mogą być dofinansowane ze środków MSiT, dofinansowaniem może być objęta tylko jedna z tych funkcji.

4) Dofinansowanie wynagrodzenia lekarza, terapeuty i psychologa ze środków MSiT u więcej niż jednego Zleceniobiorcy wymaga zgody Ministra.

5) W ramach programu nie jest możliwe dofinansowanie wynagrodzenia osób z tytułu pracy trenerskiej/instruktorskiej/obsługi technicznej, jeżeli osoby te pobierają stypendium sportowe, jako zawodnicy lub przewodnicy zawodników niepełnosprawnych.

Tabela 2. Wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry szkoleniowej i osób współpracujących

STANOWISKO

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA
WYNAGRODZENIA ZE ŚRODKÓW
PUBLICZNYCH*

Trener

do 250 zł/dzień

Lekarz **, Terapeuta, Psycholog

do 250 zł/dzień

Inni (technik, serwisant, sparingpartner*** itp.)

do 200 zł /dzień

* Podane kwoty są kwotami brutto bez naliczonych pochodnych pracodawcy.

** Dotyczy monitoringu procesu szkoleniowego.

*** Szkolenie z udziałem sparingpartnerów wyłącznie po wcześniejszej akceptacji Departamentu Sportu Wyczynowego w MSiT.

6. Stypendia sportowe

1) Stypendia przyznawane będą decyzją Ministra na podstawie rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 14 listopada 2017 r. w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej (Dz. U. poz. 2145).

2) W trakcie roku kalendarzowego, w przypadku ponownego wystąpienia o przyznanie/zmianę stypendium, o którym mowa powyżej, Zleceniobiorca zobowiązany jest do potwierdzenia posiadania środków lub do wystąpienia o dodatkowe środki w ramach umowy.

VII. WARUNKI REALIZACJI I ROZLICZENIA UMOWY

1. Szczegółowe warunki dofinansowania i rozliczania zadań reguluje umowa zawarta pomiędzy Ministrem a Zleceniobiorcą.

2. Załącznikiem do umowy jest formularz oferty oraz:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) wykaz sprzętu sportowego i specjalistycznego;

5) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń w kosztach pośrednich;

6) wykaz szkolonych zawodników w Programie;

7) wykaz kadry trenerskiej i współpracującej;

8) harmonogram przekazywania transz;

9) zestawienie zawodników pobierających stypendia sportowe;

10) oświadczenie Zleceniobiorcy o posiadaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wszystkich osób uczestniczących w programie.

3. Ofertę do umowy należy złożyć w formie papierowej wraz z załącznikami do oferty, o których mowa w ust. 2.

4. Środki budżetu państwa na realizację zadań mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów określonych w umowie i załącznikach do umowy.

5. Przekazywanie środków finansowych odbywać się będzie w formie transz, zgodnie z harmonogramem ich przekazywania.

6. Zleceniobiorca zobowiązany jest poinformować w formie elektronicznej Departament Sportu Wyczynowego o zmianach terminu, miejsca realizacji akcji i liczby osób wraz z uzasadnieniem dla zmian, przed terminem ich realizacji oraz uzyskać ich akceptację.

7. Wszelkie przesunięcia środków w ramach i pomiędzy grupami kosztów możliwe są jedynie za zgodą Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w formie pisemnego aneksu do umowy, na podstawie złożonego przez Zleceniobiorcę "planu po zmianach".

8. Na podstawie wyżej określonych zmian zakresu rzeczowo-finansowego zadań jednostkowych sporządza się plan po zmianach dla:

1) I półrocza - należy złożyć w terminie do 31.08.2018 r.;

2) II półrocza - należy złożyć w terminie do 30.11.2018 r.

9. Zleceniobiorca zobowiązany jest do poddania się kontroli w zakresie objętym umową oraz udostępnienia na wniosek Ministra wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących realizowanego zadania.

10. Wzory załączników do realizacji i rozliczenia umowy, a także sprawozdania częściowego/końcowego zostaną udostępnione na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

11. Minister zatwierdza prawidłowe rozliczenie zadania w terminie 30 dni od daty wpłynięcia rozliczenia. Przy rozliczeniu zadania będą brane pod uwagę w szczególności:

1) terminowe złożenie sprawozdania;

2) osiągnięcie celu zadania;

3) zgodność realizacji zadania z działaniami określonymi w ofercie i zawartej umowie;

4) prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków publicznych;

5) rzetelność przedstawionej dokumentacji rozliczeniowej.

12. Zleceniobiorca przedstawia sprawozdanie końcowe z wykonania zadania stosownie do treści zawartej umowy i zawartych do niej aneksów. Sprawozdanie należy złożyć osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 1481) na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.

13. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstępstwa od niniejszych zasad.

VIII. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT

1. Oferty wraz z załącznikami należy składać w terminie od 16 stycznia 2018 r. do 31 października 2018 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.

2. Na kopercie należy zamieścić nazwę i adres Oferenta oraz nazwę zadania z adnotacją "Dofinansowanie ze środków budżetu państwa".

IX. TERMIN ROZPATRZENIA OFERT

Oferta podlega rozpatrzeniu nie później niż 30 dni od dnia wpłynięcia do MSiT.

X. KRYTERIA OCENY OFERT

1. Oferta podlega ocenie pod względem formalnym i merytorycznym.

2. Warunkiem rozpatrywania oferty pod względem merytorycznym jest pozytywna ocena oferty pod względem formalnym, tj. złożenie w terminie określonym w Programie kompletnego i prawidłowo wypełnionego formularza oferty podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentowania oferenta wraz z wymaganymi załącznikami (wyłącznie na wzorach druków zamieszczonych na stronie internetowej MSiT).

3. Odrzuceniu podlegają oferty niespełniające wymogów formalnych.

4. Oceny formalnej i merytorycznej oferty dokonuje Departament Sportu Wyczynowego w MSiT.

5. Przy ocenie merytorycznej oferty uwzględnia się:

1) liczbę stypendystów i wysokość środków finansowych przeznaczonych na wypłatę stypendiów;

2) zgodność zakresu merytorycznego zadania z założeniami określonymi w Programie;

3) stan zasobów kadrowych i rzeczowych, wskazujących na możliwość realizacji zadania;

4) doświadczenie Oferenta w realizacji zadań podobnego rodzaju (ocena oparta będzie na danych zawartych w ofercie, jak i na dotychczasowej współpracy w realizacji podobnych zadań);

5) wysokość udziału w dofinansowaniu zadania ze środków własnych, środków jednostek samorządu terytorialnego, funduszy UE oraz innych źródeł;

6) oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów przewidzianych na realizację zadania;

7) rzetelność i terminowość rozliczeń zadań w latach poprzednich (o ile zadania były realizowane).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2018-01-15
  • Data wejścia w życie: 2018-01-16
  • Data obowiązywania: 2018-01-16
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA