| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 0007.445.2014 Rady Miejskiej w Sulechowie

z dnia 16 września 2014r.

w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania w wyborach samorządowych zarządzonych na 16 listopada 2014 r

Na podstawie art. 12 § 4, § 5, § 10, § 11, § 12 i § 13 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. W celu przeprowadzenia głosowania w wyborach do Rady Miejskiej w Sulechowie, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r., na wniosek Burmistrza Sulechowa, tworzy się na obszarze Gminy Sulechów odrębny obwód głosowania nr 16 w Sulechowie w granicach obejmujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.

§ 2. Siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie przy ul. Zwycięstwa 1.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego i podaniu do publicznej wiadomości przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Sulechów oraz umieszczeniu w Biuletynie Informacji Publicznej.

§ 4. Uchwała podlega przekazaniu Wojewodzie Lubuskiemu i Komisarzowi Wyborczemu w Zielonej Górze.

§ 5. Na uchwałę Rady Miejskiej w Sulechowie w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania wyborcom, w liczbie co najmniej 15 przysługuje prawo wniesienia skargi do Komisarza Wyborczego w Zielonej Górze w terminie 5 dni od daty podania niniejszej uchwały do publicznej wiadomości.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Jan Rerus


Uzasadnienie

W celu przeprowadzenia głosowania w wyborach do Rady Miejskiej w Sulechowie, na podstawie art. 12 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy ( Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) tworzy się odrębny obwód głosowania. Odrębny obwód głosowania tworzy Rada Miejska w Sulechowie na wniosek Burmistrza Sulechowa najpóźniej w 35 dniu przed dniem głosowania tj. w terminie do 12 października 2014 r. Obwód głosowania tworzy się w szpitalu, jeżeli w dniu wyborów będzie w nim przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na terenie której położony jest szpital. Nieutworzenie obwodu jest możliwe w uzasadnionych przypadkach na wniosek osoby kierującej szpitalem. Telefonicznie uzgodniono z dyrektorem szpitala, iż w dniu wyborów w szpitalu będzie przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców. W związku z powyższym wnioskuję o utworzenie wskazanego obwodu.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »