reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XVII.131.2016 Rady Gminy Chrząstowice

z dnia 12 września 2016 r.

o zmianie uchwały w sprawie zasad udzielania Stypendium Wójta Gminy Chrząstowice

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 14a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446) uchwala się, co następuje:

§ 1. W uchwale Nr VI.39.2015 Rady Gminy Chrząstowice z dnia 15 kwietnia 2015 r. w sprawie zasad udzielania Stypendium Wójta Gminy Chrząstowice (Dz. Urz. Woj. Opol. z 2015 r. poz. 1029), wprowadza się następujące zmiany:

1) § 7 otrzymuje brzmienie: 7. 1. Wypłata stypendium będzie dokonywana gotówką w kasie Urzędu Gminy Chrząstowice na rzecz rodzica lub opiekuna prawnego ucznia lub przelewem na wskazany rachunek bankowy rodzica lub opiekuna prawnego ucznia, w terminie do 31 sierpnia danego roku kalendarzowego.".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza sie Wójtowi Gminy Chrząstowice.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego i wchodzi w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia.


Uzasadnienie

W przedmiotowej uchwale w § 7 został dopisany ustęp 2 w celu doprecyzowania faktu, że uczeń, który kończy szkołę i osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce czy w sporcie, w miesiącu sierpniu danego roku szkolnego jest absolwentem danej szkoły i jest uprawniony do otrzymania stypendium Wójta Gminy Chrząstowice.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama