REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2022 poz. 18

ZARZĄDZENIE NR 18/22
SZEFA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO

z dnia 26 maja 2022 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie obiegu i kontroli dokumentów finansowo-księgowych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1671 i 2333) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu nr 23/17 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 18 maja 2017 r. w sprawie obiegu i kontroli dokumentów finansowo-księgowych (Dz. Urz. CBA poz. 23 oraz z 2018 r. poz. 9 i 24) wprowadza się następujące zmiany:

1) § 3 otrzymuje brzmienie:

"§ 3. 1. Zaciąganie zobowiązań finansowych i dokonywanie wydatków w CBA może być realizowane wyłącznie w granicach kwot określonych w planie finansowym CBA z uwzględnieniem prawidłowo dokonanych przeniesień zgodnie z planowanym przeznaczeniem w sposób celowy i oszczędny oraz zgodnie z przepisami dotyczącymi poszczególnych rodzajów wydatków oraz z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, 1598, 2054 i 2269 oraz z 2022 r. poz. 25).

2. Zaciąganie zobowiązań finansowych i dokonywanie wydatków, których wartość nie przekracza 130 000 złotych, wymaga każdorazowo przed dokonaniem wydatku lub zaciągnięciem zobowiązania wystąpienia z zapotrzebowaniem na zaangażowanie środków w ramach paragrafu budżetowego jednostki.

3. Zaciąganie zobowiązań finansowych albo dokonywanie wydatków na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, przekraczających kwotę 15 000 złotych wymaga zawarcia umowy w formie pisemnej, chyba, że przepisy odrębne wymagają formy szczególnej. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zawarcie umowy w formie elektronicznej.

4. Regulowanie zobowiązań powyżej 15 000 zł może odbywać się na podstawie zapotrzebowania i bez uprzedniego zawarcia umowy w przypadku:

1) gdy stroną jest jednostka sektora finansów publicznych;

2) transakcji dokonywanej z podmiotem, który nie praktykuje zawierania umów z kupującymi, takim jak punkt sprzedaży detalicznej lub sklep internetowy;

3) opinii biegłych w prowadzonych postępowaniach karnych;

4) wystąpienia wyjątkowej sytuacji wynikającej z przyczyn nieleżących po stronie CBA, której nie można przewidzieć, w szczególności awarii, szkody lub zagrożenia mienia, bezpieczeństwa, życia lub zdrowia ludzi;

5) nie wymienionym powyżej - o ile jest to szczególnie uzasadnione i zgodę na taki tryb wyrazi Szef CBA.";

2) § 13 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

"2. Funkcjonariusz odpowiedzialny za realizację przedmiotu umowy lub zapotrzebowania stwierdza, czy przedmiot ten został wykonany zgodnie z treścią umowy lub zapotrzebowania, podając numer umowy lub zapotrzebowania oraz opisuje tryb, w którym udzielono zamówienia publicznego, jeżeli dowód księgowy dotyczy zakupu usługi lub rzeczy w rozumieniu ustawy - Prawo zamówień publicznych, wraz z numerem pozycji w planie zamówień publicznych i numerem pozycji w rejestrze zamówień publicznych. Funkcjonariusz składa podpis z pieczęcią imienną i datą pod pieczęcią o treści określonej w załączniku nr 2. W przypadku braku pieczęci imiennej dopuszcza się złożenie czytelnego podpisu. W przypadku nieobecności funkcjonariusza, opisu i kontroli merytorycznej dokonuje jego bezpośredni przełożony lub inny wyznaczony przez kierownika jednostki funkcjonariusz.".

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Andrzej Stróżny

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2022-05-27
  • Data wejścia w życie: 2022-05-28
  • Data obowiązywania: 2022-05-28
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA