REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Jakub Groszkowski

Prawnik, urzędnik państwowy, wykładowca akademicki

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest także absolwentem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł Master of Business Administration. Ukończył również studium podyplomowe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Jest prelegentem i współorganizatorem ogólnopolskich konferencji naukowych oraz autorem publikacji z zakresu nauk prawnych.

Posiada bogate doświadczenie w administracji publicznej. Pracował w Ministerstwie Środowiska, Ministerstwie Cyfryzacji a także w Ministerstwie Infrastruktury, w którym był Dyrektorem Departamentu Orzecznictwa i Kontroli Gospodarowania Wodami, gdzie odpowiadał za prowadzenie postępowań administracyjnych dla strategicznych inwestycji w Polsce. W latach 2022-2024 pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jest Honorowym Prezesem Instytutu Prawa Ochrony Danych Osobowych AEH w Warszawie.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych i ochronie dóbr osobistych, a także prawie karnym. Zajmuje się również prawem konstytucyjnym oraz historią ustroju prawa polskiego.

W 2023 roku znalazł się w gronie 35 nominowanych w konkursie Rising Stars Prawnicy - Liderzy jutra.

„RODO nie zostało uchwalone, aby ograniczać i blokować rozwój, ale po to żeby w trakcie rozwoju np. nowych technologii to człowiek i jego prawa były w centrum uwagi.” – podkreśla Jakub Groszkowski, Zastępca Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
„Choć numer telefonu nie określa bezpośrednio tożsamości osoby fizycznej, to jest on informacją, która umożliwia bezpośredni kontakt z określoną osobą, a samo ustalenie tożsamości nie wymaga poniesienia nadmiernych kosztów, czasu lub działań” – przekonuje Zastępca Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Jakub Groszkowski.

REKLAMA

Znak towarowy może stanowić istotną wartość w majątku przedsiębiorstwa. Jakie „nowe” znaki towarowe można obecnie zarejestrować?

REKLAMA