Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Małgorzata Duś

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Małgorzata Duś Kancelaria Adwokacka

Kancelaria Adwokat Małgorzaty Duś zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców. Przy doradztwie stawia na zrozumienie potrzeb Klienta. Sugeruje rozwiązania wykorzystując wiedzę o zmianach w prawie i trendach w orzecznictwie. Skupia się na dostrzeganiu biznesowego celu Klienta, rozumiejąc, że decyzje w przedsiębiorstwie zapadają szybko i wymagają odpowiedniej reakcji ze strony prawnika.

Jednocześnie, Kancelaria zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji, które przekazujesz. Cechujące nastawienie do ciągłego samodoskonalenia, gwarantuje profesjonalizm i dbałość o dobro Klienta. Osobiste zaangażowanie wynika z pasji do wykonywanego zawodu. Satysfakcja Klientów stanowi źródło podejmowanych działań. Priorytetowo są traktowane sprawy każdego Klienta Kancelarii.

Solidność, rzetelność działania i dążenie do minimalizowania ryzyka Klienta to Wasze oczekiwania, jak również wymagania, które Kancelaria stale sobie stawia.

Więcej informacji na temat działalności Kancelarii można znaleźć na: stronie internetowej Kancelarii, Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.

Masz pytania? Skontaktj się z nami! Napisz wiadomość

Kontakt:

Adwokat Małgorzata Duś Kancelaria Adwokacka

ul. Jana Kazimierza 57

01-248 Warszawa

Filia Kancelarii Adwokackiej

ul. Turystyczna 110A

26-050 Zagnańsk

adwokat.malgorzata.dus@gmail.com

+48 537 201 203

Jesteś wspólnikiem spółki jawnej, który założył działalność gospodarczą w tej samej branży co spółka? Wypowiadasz w imieniu spółki jawnej umowy jej pracownikom z jednoczesną propozycją zatrudnienia w swoim przedsiębiorstwie? Możesz słono za to zapłacić!
Spółka jawna jest powoływana do życia co do zasady w celach zarobkowych, aby wspólnicy mogli pobierać dochody generowane przez spółkę. Może się zdarzyć jednak, że wspólnik zostanie pozbawiony tych pieniędzy.
W spółce jawnej, tak jak we wszystkich typach spółek, wspólnicy podejmują decyzje związane z jej bieżącym funkcjonowaniem. Kto jednak i kiedy ma obowiązek prowadzenia spraw spółki?
Spółka jawna może występować w obrocie gospodarczym jako np. strona umowy. Jednak sama spółka nie podpisze dokumentu. Kto zatem może to zrobić?
Spółka jawna zaciągnęła dług. Czy wspólnicy spółki będą musieli go spłacić?
Czy można postawić znak równości pomiędzy majątkiem spółki jawnej a majątkiem wspólników tej spółki? Na to pytanie i nie tylko, odpowiedź znajdziesz w opublikowanym artykule.
Powszechnie wiadomo, że w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością sprzedaż udziałów jest możliwa, a jak to wygląda w spółce jawnej? Czy w spółce jawnej są udziały? Sprawdźmy!
Wkłady do spółki jawnej mogą mieć zarówno charakter pieniężny, jak i niepieniężny. Sprawdźmy zatem na przykładach, co może stać się wkładem w spółce jawnej.
Przepisy regulujące funkcjonowanie spółki jawnej zawierają szczególne wymagania odnoszące się do nazwy (firmy) spółki jawnej, które muszą zostać spełnione w celu zarejestrowania spółki!
Chcesz prowadzić działalność w formie spółki jawnej, ale nie wiesz od czego zacząć? Doskonale trafiłeś! Z artykułu dowiesz się jak założyć spółkę jawną przez S-24 oraz Portal Rejestrów Sądowych.
Spółka cywilna ma szczególny charakter prawny, co pociąga za sobą sposób jej funkcjonowania w obrocie gospodarczym, który zdecydowanie różni się od spółek prawa handlowego.
Najczęściej wybieraną formą prowadzenia biznesu jest JDG. Sprawdźmy zatem, jak założyć taką działalność, jak ją poprawnie nazwać i jak wygląda kontrola przedsiębiorcy prowadzącego JDG!
Działalność nieewidencjonowana, czyli jak prowadzić biznes „na próbę” albo jako dodatkowe źródło dochodu. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić, żeby taką działalność prowadzić oraz jakie są jej zalety i wady!
Polskie prawo zezwala na prowadzenie działalności gospodarczej w różnych formach. Najpowszechniejszą jest oczywiście jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak nie jest jedyną. Sprawdźmy zatem pozostałe!
Spółki osobowe, w odróżnieniu od spółek kapitałowych, mogą zostać wykreślone z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego bez przeprowadzania czasochłonnej i kosztownej likwidacji.