Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Małgorzata Duś

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Małgorzata Duś Kancelaria Adwokacka

Kancelaria Adwokat Małgorzaty Duś zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców. Przy doradztwie stawia na zrozumienie potrzeb Klienta. Sugeruje rozwiązania wykorzystując wiedzę o zmianach w prawie i trendach w orzecznictwie. Skupia się na dostrzeganiu biznesowego celu Klienta, rozumiejąc, że decyzje w przedsiębiorstwie zapadają szybko i wymagają odpowiedniej reakcji ze strony prawnika.

Jednocześnie, Kancelaria zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji, które przekazujesz. Cechujące nastawienie do ciągłego samodoskonalenia, gwarantuje profesjonalizm i dbałość o dobro Klienta. Osobiste zaangażowanie wynika z pasji do wykonywanego zawodu. Satysfakcja Klientów stanowi źródło podejmowanych działań. Priorytetowo są traktowane sprawy każdego Klienta Kancelarii.

Solidność, rzetelność działania i dążenie do minimalizowania ryzyka Klienta to Wasze oczekiwania, jak również wymagania, które Kancelaria stale sobie stawia.

Więcej informacji na temat działalności Kancelarii można znaleźć na: stronie internetowej Kancelarii, Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.

Masz pytania? Skontaktj się z nami! Napisz wiadomość

Kontakt:

Adwokat Małgorzata Duś Kancelaria Adwokacka

ul. Jana Kazimierza 57

01-248 Warszawa

Filia Kancelarii Adwokackiej

ul. Turystyczna 110A

26-050 Zagnańsk

adwokat.malgorzata.dus@gmail.com

+48 537 201 203

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszą – zaraz po jednoosobowej działalności gospodarczej – formą prowadzenia biznesu – sprawdźmy, dlaczego tak jest!
W momencie, gdy dalsze prowadzenie działalności przez spółkę komandytową nie ma sensu albo nie jest już możliwe, należy przejść procedurę prowadzącą do likwidacji tej spółki.
Tradycyjna procedura likwidacyjna spółki komandytowej jest kosztowna i czasochłonna, a do tego wymaga spełnienia szeregu warunków, w tym spłaty długów. Jednak, są sposoby, aby tego uniknąć!
W związku z przejściowymi problemami finansowymi spółki komandytowej wspólnicy mogą ją wspomóc finansowo na kilka sposobów, co pozwoli na jej przetrwanie w niesprzyjającym okresie.
Relacje między wspólnikami mogą zacząć zmierzać w kierunku, który utrudni funkcjonowanie spółki. Czy będzie to jednak wystarczające do wykluczenia wspólnika ze spółki?
Jednym ze sposobów zaoszczędzenia na podatkach w spółce komandytowej jest zamiana ról. Sprawdź  zalety i wady tego rozwiązania!
Tylko Ty jesteś wspólnikiem spółki komandytowej, ale Twoja była żona lub były mąż żąda wielomilionowej spłaty. Czy sąd przyzna jej lub jemu rację?
Odpowiedzialność za długi spółki komandytowej można ograniczyć, a nawet wyłączyć – trzeba wiedzieć tylko kiedy i jak można to zrobić! Bierność w tym zakresie może spowodować nawet upadłość spółki.
Spółka komandytowa może być uczestnikiem obrotu gospodarczego i w tym celu staje się stroną umowy gospodarczej. Jednak, podpisanie umowy w imieniu spółki komandytowej przez niewłaściwą osobę może skutkować nawet jej nieważnością.
Korzystając ze wzoru np. w systemie S-24 nie dowiesz się, że taka umowa nie chroni Cię przed zagrożeniami związanymi z działalnością spółki i sytuacjami, które czekają Cię w przyszłości!
Budowa firmy, czyli nazwy spółki komandytowej nie jest sprawą prostą. Błędnie skonstruowana firma spółki komandytowej może spowodować dotkliwe konsekwencje finansowe dla wspólnika.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka komandytowa to dwie najczęściej wybierane formy prawne prowadzonej działalności w ramach spółki. Mają swoje podobieństwa, jednak wciąż posiadają cechy odróżniające.
Co w sytuacji, gdy ktoś używa oznaczenia naszej firmy, oferując swoje usługi? Może spotkać się to z surową odpowiedzialnością, zarówno finansową, jak i karną.
Podatki, kapitał początkowy, koszty notarialne i księgowe to czynniki decydujące o wyborze formy prawnej – dlaczego spółka partnerska jest atrakcyjna biorąc pod uwagę wymienione kryteria?
Likwidacja spółki jawnej jest procesem skomplikowanym i wymagającym przygotowania wielu dokumentów, jednak istnieje rozwiązanie, które pomoże Ci tego uniknąć!
Wyjście wspólnika ze spółki jawnej może wiązać się z koniecznością zapłaty przez spółkę występującemu wspólnikowi. Jednak, może się zdarzyć, że to spółka będzie żądała od występującego wspólnika lub jego spadkobierców zapłaty!
Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą zamykamy ją w zasadzie jednym kliknięciem, składając wniosek w CEIDG o wykreślenie. W spółce jawnej nie jest to możliwe ze względu na majątek, który zazwyczaj posiada spółka.
Jesteś wspólnikiem spółki jawnej, który założył działalność gospodarczą w tej samej branży co spółka? Wypowiadasz w imieniu spółki jawnej umowy jej pracownikom z jednoczesną propozycją zatrudnienia w swoim przedsiębiorstwie? Możesz słono za to zapłacić!
Spółka jawna jest powoływana do życia co do zasady w celach zarobkowych, aby wspólnicy mogli pobierać dochody generowane przez spółkę. Może się zdarzyć jednak, że wspólnik zostanie pozbawiony tych pieniędzy.
W spółce jawnej, tak jak we wszystkich typach spółek, wspólnicy podejmują decyzje związane z jej bieżącym funkcjonowaniem. Kto jednak i kiedy ma obowiązek prowadzenia spraw spółki?