REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Anita Gołębiewska

Dołącz do grona ekspertów
Anita Gołębiewska

Liderka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży księgowej

Anita Gołębiewska zbudowała OSCBR jedną z największych sieci księgowych. Przez 6 lat pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR), gdzie była odpowiedzialna za nadzór operacyjny, współpracę ze strategicznymi partnerami oraz dynamiczny rozwój sieci. Obecnie sieć zrzesza ponad 3000 biur rachunkowych w całym kraju.

Liderka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży księgowej, które zdobywała prowadząc księgowość międzynarodowych korporacji oraz rekrutując i zarządzając zespołami liczącymi kilkadziesiąt osób.Współtworzyła spółkiSuperKsięgowaS.A iCashDirectorS.A odpowiadała za wdrożenie usługimOrganizerw mBanku.

Pomysłodawczyni i autorkainnowacyjnychprogramów edukacyjnych, takich jak Ogólnopolskie Cyfrowe Rewolucje Księgowe oraz „Bądź Gotowy naKSeF” pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Jej pasją jest nieustanne dążenie do podnoszenia standardów i innowacyjności w branży księgowej.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet,CzłonkiniRady Programowej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji,NiezależnaLicencjonowanaTrenerkai MówcaMotywacyjnyJohn Maxwell Team, certyfikowany mentor icoachbusiness EMCC.

W 2024roku ukończyła studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku LiderInnowacji, co dodatkowo wzbogaciło jej kompetencje w zakresie zarządzania innowacjami.

Ministerstwo Finansów, powraca do prac nad obowiązkową wersją Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), która przyniesie szereg modyfikacji. Dotkną praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Co się zmieni i od kiedy? Wyjaśnia Anita Gołębiewska, CEO Hive Tax Sp. z o.o.
Branżę usług księgowych czeka wielka rewolucja, a jej pierwsze sygnały już widać. Obecnie księgowy koncentruje się na porządkowaniu faktur, wpisywaniu ich do systemu księgowego, rozliczaniu należności firm, sprawdzaniu i analizowaniu rachunków oraz innych danych księgowych, a następnie wyliczaniu podatków i sporządzaniu raportów. Wcześniej przedstawiciele tego zawodu postrzegani byli jako “strażnicy faktur”, co oznaczało, że kontrolowali tylko formalny aspekt dokumentacji. Obecnie oczekuje się od nich opieki nad całym obszarem związanym z finansami. Czy cyfryzacja wpłynie na konieczność zmiany kompetencji księgowych? Czy zmieni się postrzeganie tego zawodu?

REKLAMA

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki AI możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.

REKLAMA