REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Kancelaria Kalata

Kancelaria Kalata jest prowadzona przez dr Katarzynę Kalatę, radcę prawnego, która od wielu lat specjalizuje się w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy.

Mecenas Kalata dysponuje unikalną na skalę kraju wiedzą i doświadczeniem, nie tylko w zakresie przepisów prawa, ale również w zakresie wyliczania zasiłków, składek, emerytur, czy rent.

Nasze wyjątkowe usługi opierają się na kombinacji wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w wielu obszarach prawa i biznesu. Dzięki nim jesteśmy w stanie kompleksowo spojrzeć na każdą sprawę i opracować unikalną strategię postępowania, a następnie zaproponować rozwiązania dostosowane do sytuacji Klienta.

Kontakt:

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Kalata
ul. I. Domeyki 5; 04-146 Warszawa
tel. +48 22 618 37 37
kancelariakalata.pl
kancelaria@kancelariakalata.pl
NIP: 1132433191
REGON: 141531550

Pracodawcy, którzy nie tworzą funduszu ZFŚS, mogą wypłacać pracownikom świadczenia urlopowe, jeśli pracownik korzysta z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych. Na innej podstawie prawnej świadczenie urlopowe mogą też otrzymać nauczyciele, do których stosuje się Kartę Nauczyciela.
Niedawno otrzymałem pismo z ZUS-u, gdzie ZUS wszczął postępowanie administracyjne za okres od 2002 roku. W tamtym okresie byłem wspólnikiem kilku spółek, niektóre z nich nie prowadziły żadnej działalności, jednak nie były zawieszone, ani wykreślone z KRS-u. Czy ZUS może teraz wydać decyzję w zakresie składek za rok 2002 r. skoro minęło już ponad 5 lat?

REKLAMA

Spółka dominująca, będąca nawet 100% udziałowcem spółki zależnej nie ma obowiązku opłacania składek ZUS za spółkę zależną.
Czy dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje, gdy ZUS poinformował błędnie o saldzie na koncie? Wyjaśnia dr Katarzyna Kalata, radca prawny.

REKLAMA