REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Gabriel Jędrol

Prawnik

Prawnik w Dziale Prawa Podatkowego Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Specjalista w zakresie prawa podatkowego i międzynarodowego prawa podatkowego, zainteresowany również prawem gospodarczym i handlowym. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z klientem, w szczególności z klientem biznesowym.

Poza odbytymi studiami prawniczymi może pochwalić się wykształceniem ekonomicznym. Absolwent licznych programów szkoleniowych, m.in. Szkoły Przywództwa KGHM ‘’Przewodnicy” oraz Szkoły Ekonomicznej Fundacji im. Ludwiga von Misesa. Kompetencje biznesowe doskonalił na Uczelni ASBiRO.

Mając świadomość dylematów w praktyce gospodarczej, stawia sobie za cel ułatwianie życia przedsiębiorców.

E-mail: g.jedrol@siw.pl

Linkedin: linkedin.com/in/gabriel-jedrol

Prawo obliguje obywateli do ponoszenia wielu ciężarów na rzecz związków publicznoprawnych, pośród których chyba najgorzej kojarzą się podatki. Mogą obciążać uzyskiwany dochód, posiadany majątek lub konsumpcję. W okresie szalejącej inflacji mówi się również o tzw. podatku inflacyjnym, który związany jest ze wzrostem wpływów do budżetu państwa z tytułu podatku VAT, PIT lub CIT. Czym jest podatek inflacyjny? Kto go płaci? Czy można go uniknąć?
Myślisz nad założeniem własnego biura rachunkowego? Sprawdź, jak to zrobić. Trudno wyobrazić sobie podmiot, na który nie zostałyby nałożone obowiązki w zakresie rachunkowości. Jednym z podstawowych celów rachunkowości jest rzetelne i jasne przedstawianie sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego danej jednostki. Rachunkowość stanowi dziedzinę szerszą niż księgowość, chociaż zazwyczaj powinności z nią związane realizują księgowi – ale nie tylko oni. Opiekę nad rachunkowością sprawuje główna księgowa, wewnętrzny dział rachunkowy lub można w tym celu wybrać outsourcing rachunkowości do zewnętrznego biura rachunkowego.

REKLAMA