REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sadkowski i Wspólnicy

Dołącz do grona ekspertów
Sadkowski i Wspólnicy

Kancelaria prawna

Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy już od prawie 20 lat zapewnia na rynku polskim kompleksową obsługę prawną dużym przedsiębiorstwom, podmiotom z sektora MŚP, a także klientom indywidualnym i instytucjom ze wszystkich sektorów gospodarki. Kancelaria wspiera również klientów zagranicznych w osiąganiu ich celów biznesowych w Polsce. Realizacja niezliczonych projektów sprawia, że z roku na rok zdobywamy coraz większe doświadczenie i uczestniczymy w coraz bardziej skomplikowanych przedsięwzięciach.

Czym się zajmujemy?

Podstawą naszej działalności jest doradztwo prawne w wielu specjalizacjach. Są to między innymi:
• prawo podatkowe,
• prawo karne,
• prawo imigracyjne,
• prawo pracy,
• prawo własności intelektualnej,
• prawo zamówień publicznych,
• prawo administracyjne,
• prawo rynku kapitałowego,
• compliance, AML i RODO,
• prawo handlowe,
• prawo cywilne i postępowanie sądowe,
• prawo upadłościowe, restrukturyzacyjne i postępowanie egzekucyjne,
• obrót międzynarodowy,
• nieruchomości.

Sposób działania

Na każdym etapie prowadzonej sprawy jesteśmy do dyspozycji naszych klientów. Każdorazowo, skrupulatnie ustalamy z klientami strategię postępowania. Udzielamy porad prawnych i sporządzamy pisma procesowe. Czynnie reprezentujemy klientów przed sądami oraz organami administracji.

Nasz zespół

Stawiamy do Państwa dyspozycji zespół wykwalifikowanych radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych. Ponad 75 osób pracujących w 14 działach prawnych świadczy dla naszych klientów usługi na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę branżową. Budując zespół staramy się wybierać osoby, dla których świadczenie usług prawnych będzie nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją. Oprócz tego współpracujemy w profesorami uniwersyteckimi, biegłymi rewidentami oraz kancelariami notarialnymi.

Jakimi wartościami się kierujemy?

Kładziemy duży nacisk na jakość świadczonych usług. Misją naszej Kancelarii jest zapewnienie każdemu klientowi poczucia bezpieczeństwa. Budujemy trwałe relacje oparte na partnerstwie i zaufaniu.

Biznesowe podejście

Z chęcią dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, współpracujemy z organizacjami biznesowymi, a także na bieżąco przygotowujemy specjalistyczne publikacje. Nasza działalność niejednokrotnie została zauważona i doceniona w polskich, jak i międzynarodowych rankingach kancelarii prawniczych, m.in. dziennika Rzeczpospolita, Forbes oraz the Legal 500 EMEA.

Nasze biura

Stawiamy na dostępność i Państwa wygodę, dlatego nasze biura zlokalizowane są w aż 6 miastach: Warszawie, Katowicach, Częstochowie, Krakowie, Wrocławiu i Gdyni.

Siedziba:

Sadkowski i Wspólnicy sp. k.
ul. Grzybowska 4, lok. U-7A
00-131 Warszawa

Kontakt:
tel.: +48 22 692 74 31
e-mail: kancelaria@siw.pl
www.sadkowskiiwspolnicy.pl

Prawo obliguje obywateli do ponoszenia wielu ciężarów na rzecz związków publicznoprawnych, pośród których chyba najgorzej kojarzą się podatki. Mogą obciążać uzyskiwany dochód, posiadany majątek lub konsumpcję. W okresie szalejącej inflacji mówi się również o tzw. podatku inflacyjnym, który związany jest ze wzrostem wpływów do budżetu państwa z tytułu podatku VAT, PIT lub CIT. Czym jest podatek inflacyjny? Kto go płaci? Czy można go uniknąć?
Myślisz nad założeniem własnego biura rachunkowego? Sprawdź, jak to zrobić. Trudno wyobrazić sobie podmiot, na który nie zostałyby nałożone obowiązki w zakresie rachunkowości. Jednym z podstawowych celów rachunkowości jest rzetelne i jasne przedstawianie sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego danej jednostki. Rachunkowość stanowi dziedzinę szerszą niż księgowość, chociaż zazwyczaj powinności z nią związane realizują księgowi – ale nie tylko oni. Opiekę nad rachunkowością sprawuje główna księgowa, wewnętrzny dział rachunkowy lub można w tym celu wybrać outsourcing rachunkowości do zewnętrznego biura rachunkowego.

REKLAMA

Wieloletnie batalie karne odbiły się na biznesach wielu osób zajmujących się dystrybucją gazu w butlach, podejrzanych o popełnienie przestępstwa podrabiania (przerabiania) znaków towarowych nakładanych na butle. Ochrona zarejestrowanych znaków towarowych stała się bowiem pretekstem do wszczynania postępowań przygotowawczych, których celem było przede wszystkim utrudnienie bądź nawet uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przez konkurencyjne firmy dystrybuujące gaz.
Obecnie zasadniczym problemem jest w zasadzie jedynie krótki okres pozostający do 25 maja 2018 r. kiedy zaczną być stosowane przepisy RODO. Kompleksowe dostosowanie działalności Spółki do nowych przepisów jest czasochłonne zwłaszcza, w przypadku Spółek które dotychczas zaniedbywały obowiązki ochrony danych osobowych - rozmowa z r. pr. Konradem Młynkiewiczem, Dyrektorem Działu Prawa Administracyjnego w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

REKLAMA

Można napełniać gazem butle ze znakami towarowymi innego przedsiębiorcy. Jak wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego przedsiębiorca, który napełnia gazem butle przyniesione do niego na wymianę przez konsumentów i opatruje napełnione przez siebie butle swoim znakiem towarowym, nie popełnia przestępstwa podrabiania znaków towarowych nakładanych na te butle.
Przy rozwoju własnej firmy niejednokrotnie natrafiamy na problem dotarcia do klientów. Jednym ze sposobów jest pozyskanie danych z prowadzonej przez kogoś innego bazy. Bazy danych podlegają tzw. ochronie samoistnej ze względu na konieczność zaangażowania zasobów ludzkich oraz środków technicznych i finansowych w celu utworzenia bazy danych. Ochrona ta ma swoje źródło w prawie wspólnotowym (dyrektywie 96/9/WE).
W ramach przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projektu ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej znalazły się również rozwiązania dotyczące możliwości ustanowienia prokurenta przez przedsiębiorcę prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Twórcy wskazują, że wprowadzenie zmian w tym zakresie było od wielu lat postulowane nie tylko przez świat nauki prawa (spotykane są głosy powołujące się na względy celowościowe i ratio legis art. 109(1) § 1 k.c. oraz wykładnię historyczną), ale także przez samych przedsiębiorców wpisanych do CEIDG, według których możliwość skorzystania z tej instytucji znacząco ułatwiłaby im prowadzenie działalności gospodarczej.
Moment dokonania odbioru robót budowlanych jest niezwykle ważnym, jeśli nie najważniejszym w toku realizacji inwestycji. Jego podpisanie ma znaczenie przede wszystkim dla zakresu praw i obowiązków wykonawcy i inwestora. Podpisując protokół odbioru robót inwestor potwierdza spełnienie świadczenia (wykonanie robót) przez wykonawcę. Z tą też chwilą na inwestora przechodzi ryzyko zniszczenia lub uszkodzenia obiektu (bądź wykonanych prac), zaś wykonawca ma prawo żądać zapłaty wynagrodzenia.
Już od 1 marca 2017 roku zaczną obowiązywać przepisy ustawy wprowadzającej Krajową Administrację Skarbową. Nowa ustawa wniosła wiele zmian w strukturze administracji podatkowej oraz wyposażyła jej pracowników w wiele nowych uprawnień w zakresie postępowań kontrolnych.
Bank, osoby w nim zatrudnione oraz osoby, za których pośrednictwem bank wykonuje czynności bankowe, są obowiązane zachować tajemnicę bankową. Obejmuje ona wszystkie informacje dotyczące danej czynności bankowej, np. zaciągniętego kredytu lub prowadzonego rachunku bankowego. Osoba, której dotyczą te dane może jednak upoważnić bank do ich przekazania wskazanemu przez siebie podmiotowi.

REKLAMA