REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dawid Feliszek

Prawnik, doradca biznesowy, szkoleniowiec

Założyciel i CEO rozwijającego się wrocławskiego think-tanku biznesowego Global Business View. Członek Zarządu ALE Fundacji. Na co dzień współpracuje z Kancelarią WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych uzyskane w toku kariery zawodowej.

Twórca i pomysłodawca różnych inicjatyw biznesowych takich jak Instytut Rozwoju Biznesu i Przedsiębiorczości oraz powiązane z nim Warsztaty Your Education in Business czy Międzynarodowe Forum Współpracy Gospodarczej Polska-Europa-Wschód. Specjalista w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, konkurencji, procesów inwestycyjnych, zarządzania czasem i danymi, budowania wizerunku oraz uznany ekspert w dziedzinie prawa organizacji pozarządowych, w szczególności prawa fundacyjnego.

Prowadził dziesiątki warsztatów i szkoleń. Prywatnie zapalony miłośnik tatrzańskich wędrówek i sushi.

Fundacje coraz częściej napotykają na problem związany z sukcesją. Śmierć fundatora (lub ustanie bytu prawnego, jeżeli fundator był osobą prawną) może w określonych warunkach spowodować sytuację, w której fundacja nie będzie zdolna do podejmowania jakichkolwiek działań lub zmuszona będzie nawet do likwidacji swojej działalności. I to niezależnie od jej skali. Przed takimi problemami lepiej zabezpieczyć się zawczasu, choć gdy już negatywny scenariusz się ziści to wciąż warto być świadomym sposobów, które umożliwią jej przetrwanie.

REKLAMA