REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
ifirma.pl

Z ifirma.pl księgujesz gdziekolwiek jesteś.

ifirma.pl to księgowy serwis internetowy w wersji na komputer i urządzenia mobilne dedykowany właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala na samodzielne prowadzenie księgowości firmy, w tym Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) oraz Ewidencji Przychodów Zryczałtowanych (EP).

Dzięki programowi ifirma.pl:

- oszczędzasz na obsłudze księgowej, bo sam prowadzisz księgowość,

- prosto i wygodnie prowadzisz dokumentację księgową,

- księgujesz kiedy chcesz i z dowolnego miejsca, w którym jesteś,

- poprzez CRM zarządzasz relacjami z kontrahentami,

- zawsze możesz liczyć na pomoc ekspertów księgowych ifrrma.pl (telefon, czat, email) oraz skorzystać z rozbudowanego systemu pomocy znajdującej się na stronie www.ifirma.pl (blog, poradniki, filmy FAQ).

Główne funkcje internetowego programu księgowego ifirma.pl:

- moduł kadry-płace,

- moduł CRM - monitorowanie przychodów i wydatków firmy, baza kontrahentów,

- generowanie i wysyłanie e-Deklaracji do urzędu skarbowego (w tym automatyczne generowanie rocznego zeznania podatkowego na podstawie danych z systemu),

- generowanie zestawień JPK (JPK_VAT, JPK_FA, JPK_KPPiR, JPK_EWP),

- elektroniczne repozytorium dokumentów firmy,

- intuicyjny interfejs dostosowany do korzystania za pośrednictwem urządzeń mobilnych oraz pomoc kontekstowa (podpowiedzi wyświetlane podczas pracy z aplikacją),

- stały dostęp do porad ekspertów księgowych przez czat, e-mail lub telefon,

- integracje z najpopularniejszymi rozwiązaniami e-commerce i Allegro.pl oraz Basecamp, iCal i Outlook,

- aplikacja do księgowości, poradnik przedsiębiorcy oraz program do wystawiania faktur są dostępne w wersji mobilnej - dla platform: Adroid, iOS oraz BlackBerry,

- moduł magazynowy zintegrowany z księgowością dla podatników VAT.

Pierwsze 3 miesiące korzystania z ifirma.pl są darmowe. Po bezpłatnym okresie korzystania można wybrać:

- księgowość internetową ifirma.pl - usługę zdecydowanie tańszą, niż stacjonarna obsługa księgowa,

- darmowy program do fakturowania ifirma.pl umożliwiający wystawianie nielimitowanej ilości faktur. Dla firm, które mają potrzebę wygenerować JPK_FA, proponujemy przejście na nieco wyższy poziom i wybranie Pakietu Faktura +.

Osoby, które same nie chcą prowadzić swojej księgowości, mogą powierzyć jej prowadzenie licencjonowanemu, internetowemu Biuru Rachunkowemu IFIRMA, które bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prowadzona dokumentację.

Zapraszamy do kontaktu:

Biuro Obsługi Klienta ifirma.pl
e-mail: bok@ifirma.pl
tel.: 71 769 55 15
www.ifirma.pl

Jednolity Plik Kontrolny to nowa forma przekazywania do organów podatkowych całości lub części ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych prowadzonych przy użyciu programów komputerowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Od stycznia 2016 roku podatnicy podatku dochodowego mogą skorzystać z ulgi na działalność badawczo rozwojową. Czym jest nowa ulga, kto ma do niej prawo i co obejmuje?

REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek do ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej, mają prawo do skorzystania z ulgi na zakup tego urządzenia. Niemniej jednak w pewnych okolicznościach może wystąpić obowiązek zwrotu ulgi do urzędu skarbowego.
Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca może podjąć decyzję o zbyciu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Zbycie może być traktowane jako przychód z działalności gospodarczej lub jako darowizna, co ma wpływ na późniejsze rozliczenia podatkowe.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2016 r. uchylony został art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych odnoszący się do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w związku z nieuregulowaniem faktury w terminie. Zmiany obowiązują od tego roku, ale dotyczą także przychodów i kosztów sprzed 1 stycznia 2016 r.
Od początku 2016 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która wprowadziła zasadę oskładkowania umowy zlecenia do pułapu płacy minimalnej ( 1850,- zł brutto w 2016 r.).
Wśród wszystkich wydatków ponoszonych przez pracodawcę zatrudniającego pracownika na podstawie umowy o pracę, wynagrodzenie netto wypłacane pracownikowi to tylko 60 proc. wszystkich ponoszonych kosztów. Pozostałe to podatki oraz odprowadzane składki na ubezpieczenia ZUS.
Pracodawca zatrudniając emeryta lub rencistę może poinformować go o obowiązku zgłoszenia do ZUS faktu podjęcia zatrudnienia. Taki obowiązek spoczywa na emerycie lub renciście zgodnie z art. 127 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Usługi świadczone przez Google AdWords lub Facebook służą promocji działalności reklamodawców i przyczyniania się do zwiększenia grona klientów. Każda z tych firm posiada swoją siedzibę na terenie Irlandii dlatego też faktury wystawiane przez te firmy, nieco różnią się w sposobie ich ujmowania w rozliczeniach księgowych od faktur krajowych. Ekspertka z ifirma.pl omawia obowiązek rejestracji do VAT-UE, zawartość i sposób księgowania tych faktur.
Zatrudniając obcokrajowca na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło przy obliczeniu podatku od umowy istotne znaczenie ma to, czy taka osoba przedstawiła certyfikat rezydencji.
W okresie zawieszenia działalności gospodarczej niektóre obowiązki związane z prowadzeniem księgowości przedsiębiorstwa mogą zostać zawieszone. Zawieszenie działalności nie zwalnia przedsiębiorcy z obowiązku sporządzenia remanentu, zamknięcia księgi i ustalenia dochodu. Nie zwalnia także z obowiązku prowadzenia ewidencji przychodu. Za okres zawieszenia, co do zasady, nie musi składać deklaracji ZUS lub VAT.
Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) to nabycie prawa do rozporządzania towarami, które w wyniku dokonanej dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium państwa członkowskiego (inne niż terytorium państwa członkowskiego rozpoczęcia wysyłki lub transportu) przez dokonującego dostawy, nabywcę towarów lub na ich rzecz.
Zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT jeśli podatnikowi przysługiwało w całości lub w części prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu, imporcie, wytworzeniu towarów lub części składowych, to dostawa tych towarów nawet jeśli jest nieodpłatna podlega VAT. Dotyczy to w szczególności przekazania lub zużycia towarów na cele osobiste np. podatnika, jego pracowników, byłych pracowników, wspólników oraz wszelkie darowizny.
Samochód jest niezbędnym środkiem komunikacji prawie w każdej działalności. Przedsiębiorcy często stoją przed dylematem wyboru czy zakupić do firmy pojazd ciężarowy czy osobowy. Trzeba pamiętać, że prawo do odliczenia VAT przysługuje nie tylko w przypadku samochodów ciężarowych, ale także innych pojazdów samochodowych używanych wyłącznie do celów firmowych.
Wypadki mogą mieć miejsce podczas wykonywania każdej pracy, bez względu na jej charakter, wielkość firmy oraz poziom zagrożeń. Nie bez powodu oceniając ryzyko zawodowe zawsze jest ono wyższe niż zero, ponieważ tam gdzie jest człowiek – tam zawsze może dojść do wypadku.
1 listopada 2015 r. jest bardzo ważną datą dla przedsiębiorców korzystających z możliwości dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w ramach prowadzonej działalności. W tym dniu wchodzą bowiem w życie przepisy zmieniające zasady ustalania świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa.
Obecnie urlop wychowawczy może trwać nawet 36 miesięcy. Taki urlop przysługuje rodzicom dziecka do ukończenia przez dziecko 5 roku życia. Jeden z rodziców może maksymalnie wykorzystać 35 miesięcy urlopu wychowawczego, ponieważ jeden miesiąc jest zagwarantowany dla drugiego rodzica.
Ogólną zasadą rozliczenia podatku VAT należnego jest moment dokonania dostawy lub wykonania usługi. W pewnych przypadkach obowiązek podatkowy powstaje w szczególnym momencie, tak jak dla świadczenia usług najmu.
Karty podarunkowe, bony podarunkowe czy vouchery zastępują środki pieniężne, za które nabywa się towary bądź usługi. Same w sobie nie zaspokajają one potrzeb konsumenta, dopiero ich realizacja wiąże się z nabyciem towaru czy usługi. Często przedsiębiorcy zastanawiają się czy sprzedaż kart podarunkowych stanowi przychód firmy oraz czy podlega pod opodatkowanie podatkiem VAT. Przede wszystkim należy tutaj odpowiedzieć sobie na pytanie o moment powstania obowiązku podatkowego.

REKLAMA