REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
ifirma.pl

Z ifirma.pl księgujesz gdziekolwiek jesteś.

ifirma.pl to księgowy serwis internetowy w wersji na komputer i urządzenia mobilne dedykowany właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala na samodzielne prowadzenie księgowości firmy, w tym Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) oraz Ewidencji Przychodów Zryczałtowanych (EP).

Dzięki programowi ifirma.pl:

- oszczędzasz na obsłudze księgowej, bo sam prowadzisz księgowość,

- prosto i wygodnie prowadzisz dokumentację księgową,

- księgujesz kiedy chcesz i z dowolnego miejsca, w którym jesteś,

- poprzez CRM zarządzasz relacjami z kontrahentami,

- zawsze możesz liczyć na pomoc ekspertów księgowych ifrrma.pl (telefon, czat, email) oraz skorzystać z rozbudowanego systemu pomocy znajdującej się na stronie www.ifirma.pl (blog, poradniki, filmy FAQ).

Główne funkcje internetowego programu księgowego ifirma.pl:

- moduł kadry-płace,

- moduł CRM - monitorowanie przychodów i wydatków firmy, baza kontrahentów,

- generowanie i wysyłanie e-Deklaracji do urzędu skarbowego (w tym automatyczne generowanie rocznego zeznania podatkowego na podstawie danych z systemu),

- generowanie zestawień JPK (JPK_VAT, JPK_FA, JPK_KPPiR, JPK_EWP),

- elektroniczne repozytorium dokumentów firmy,

- intuicyjny interfejs dostosowany do korzystania za pośrednictwem urządzeń mobilnych oraz pomoc kontekstowa (podpowiedzi wyświetlane podczas pracy z aplikacją),

- stały dostęp do porad ekspertów księgowych przez czat, e-mail lub telefon,

- integracje z najpopularniejszymi rozwiązaniami e-commerce i Allegro.pl oraz Basecamp, iCal i Outlook,

- aplikacja do księgowości, poradnik przedsiębiorcy oraz program do wystawiania faktur są dostępne w wersji mobilnej - dla platform: Adroid, iOS oraz BlackBerry,

- moduł magazynowy zintegrowany z księgowością dla podatników VAT.

Pierwsze 3 miesiące korzystania z ifirma.pl są darmowe. Po bezpłatnym okresie korzystania można wybrać:

- księgowość internetową ifirma.pl - usługę zdecydowanie tańszą, niż stacjonarna obsługa księgowa,

- darmowy program do fakturowania ifirma.pl umożliwiający wystawianie nielimitowanej ilości faktur. Dla firm, które mają potrzebę wygenerować JPK_FA, proponujemy przejście na nieco wyższy poziom i wybranie Pakietu Faktura +.

Osoby, które same nie chcą prowadzić swojej księgowości, mogą powierzyć jej prowadzenie licencjonowanemu, internetowemu Biuru Rachunkowemu IFIRMA, które bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prowadzona dokumentację.

Zapraszamy do kontaktu:

Biuro Obsługi Klienta ifirma.pl
e-mail: bok@ifirma.pl
tel.: 71 769 55 15
www.ifirma.pl

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca w dowolnym momencie może wycofać środek trwały z firmy do majątku prywatnego. Decydując się na taki krok należy pamiętać o podatkach – dochodowym oraz od towarów i usług.
Korzystając z usług reklamowych od Facebooka lub Google powinniśmy pamiętać o dodatkowym obowiązku sprawozdawczym, jakim jest złożenie rocznej informacji IFT-2/2R. Jest to istotne, ponieważ formularz składamy nawet wtedy, gdy fizycznie nie wpłacaliśmy podatku, korzystając ze zwolnienia od podatku u źródła.

REKLAMA

W praktyce gospodarczej sprzedawca może przejąć transport nabytych produktów, a jego koszt doliczyć na fakturze. Księgowanie przez nabywcę takiego transportu – osobnej pozycji na fakturze – będzie zależeć od rodzaju poniesionego wydatku.
Zgodnie z przepisami, w większości przypadków sprzedawca może wystawić fakturę do 30 dni przed dokonaniem sprzedaży. Jak w takiej sytuacji należy rozliczyć podatki?

REKLAMA

Wynajmowanie prywatnego mieszkania to dobry sposób na przychód – zarówno wśród osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i nieposiadających firm. W zależności od sytuacji, wynajmujący może mieć kilka opcji opodatkowania przychodu z najmu.
Przedsiębiorcy prowadzący własne firmy doskonale zdają sobie sprawę, że deklaracje i podatki należy odprowadzać do właściwego urzędu skarbowego. Warto wiedzieć, co zrobić, kiedy w trakcie okresu rozliczeniowego właściwość urzędu skarbowego ulegnie zmianie.
Barter, czyli wymiana towaru za towar, usługi za usługę lub usługi za towar ma miejsce, jeśli obie strony transakcji są dla siebie zarówno nabywcami, jak i sprzedawcami. Jak dokumentować barter i jak rozliczać podatkowo transakcje barterowe?
Powodem powstawania różnic kursowych od środków własnych są zmieniające się kursy walut, po których przedsiębiorcy przeliczają wszelkie wpływy i wypływy posiadanej waluty. Różnice kursowe czasem są przychodem, a czasem kosztem w podatku dochodowym.
Wyższy limit kosztów uzyskania przychodu dla twórców to dobra wiadomość – jednak tylko dla tych, których w nowym roku taki przywilej obejmie. Okazuje się bowiem, że oprócz wzrostu wprowadzono także ograniczenie grupy twórców, którzy będą mogli skorzystać z przywileju wyższych kosztów uzyskania przychodów.
Jedną z zapowiadanych na 2018 rok zmian podatkowych jest wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności, tzw. split payment. Specjalne konto dla podatku VAT, na którym środki będą niejako „zamrożone” i wykorzystywane tylko do opłacania podatku, może niepokoić. Dlatego Ministerstwo Finansów zachęca przedsiębiorców do stosowania podzielonej płatności m.in. przez przyśpieszenie zwrotu VAT.
Zawarcie umowy pożyczki powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jednak jeżeli do tego typu transakcji dochodzi między krewnymi, zastosowanie może znaleźć zwolnienie przewidziane w ustawie o PCC. Czy wszystkie pożyczki od członków rodziny mogą z niego korzystać? Jakie warunki należy spełnić, by nie płacić PCC?
Przychody z umowy najmu zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 8,5 proc. Metoda ta jest bowiem zarezerwowana wyłącznie dla tzw. najmu prywatnego. Czym charakteryzuje się ta forma uzyskiwania przychodów?
Wcześniejsza wpłata nie zawsze będzie zaliczką. Sprawdźmy, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby wystawić fakturę zaliczkową zgodnie z ustawą o VAT.
Kwestię obowiązków związanych z prowadzeniem ewidencji VAT reguluje dział XI, rozdział 2 ustawy o VAT (art. 109-110). Zgodnie z tymi przepisami ewidencje są zobowiązani prowadzić podatnicy korzystający ze zwolnienia z VAT jak i czynni podatnicy podatku VAT.
Rozważając zakup samochodu do firmy przedsiębiorcy często wybierają taką formę finansowania, która przyczyni się do generowania większych kosztów. Jednym z rozwiązań jest wzięcie pojazdu w leasing. Podpowiadamy jak rozliczyć leasing w w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i ewidencji VAT.
Zaliczenie w koszty podatkowe wydatków gastronomicznych budzi wątpliwości ze względu na zapis w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych mówiący, iż za koszty uzyskania przychodów nie uważa się kosztów reprezentacji.
Przedsiębiorca może zatrudniać w swojej firmie członków rodziny. Czy takie postępowanie rodzi jakieś szczególne konsekwencje? Na podstawie jakiej umowy można rozpocząć współpracę z żoną lub innym członkiem rodziny?
Szukając metod amortyzacji nowych środków trwałych, przedsiębiorcy często zostają skuszeni amortyzacją jednorazową. Zwiększenie bieżących kosztów o dużą kwotę rzeczywiście jest kuszące – ale czy zawsze opłacalne?
Przedsiębiorca, którego działalność ponosi stratę, może zoptymalizować swoje podatki. Chodzi o składki ZUS na ubezpieczenie społeczne, które – odpowiednio rozliczone – mogą poprawić sytuację firmy w przyszłości.
Jeśli wysłany PIT-11 do pracownika wróci do pracodawcy, to przedsiębiorca nie musi po raz kolejny wysłać deklaracji pocztą ani ponawiać wielokrotnie tych czynności w sytuacji zwrotu dokumentu od pracownika.

REKLAMA