REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Tomasz Król

prawnik - prawo sektora publicznego, prawo cywilne, gospodarcze, prawo administracyjne, podatki

Najemca bez umowy na dostawę prądu nie skorzysta z "taniego prądu". Bo obowiązuje zasada „tani prąd dla właściciela licznika”. Inaczej jest przy dodatku węglowym i osłonowym. Tam to najemca, a nie właściciel otrzymywał dodatek. Decydowało faktyczne miejsce zamieszkania.
Jestem osobą niepełnosprawną z prawem do limitu 2600 kWh taniego prądu. Mam dwa mieszkania. Czy limit 2600 kWh jest dla każdego mieszkania? Czyli mam 2600 kWh x 2 = 5200 kWh?

REKLAMA

Czy oświadczenie odbiorcy uprawnionego wysyłam przez ePuap?
Z maksymalnej ceny prądu do 785 zł/MHW korzystają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W oświadczeniu odbiorcy uprawnionego, nie musisz precyzować: "Moja firma, to mikroprzedsiębiorca".

REKLAMA

Karta Dużej Rodziny daje nie tylko limit 3000 kWh prądu w 2023 r. w cenach z 2022 r. Na stacjach benzynowych można dzięki Karcie kupić tańsze paliwo.
Skorzystanie przez rodziny wielodzietne z limitu 3000 kWh dla tańszego prądu wymaga przedstawienia dostawcy prądu Karty Dużej Rodziny. Dlatego gwałtownie wzrosło zainteresowanie Kartą. Gminy dostały więcej pieniędzy na ich wydawanie.
Zatrudniam jako mikroprzedsiębiorca 7 osób. I dodatkowo 5 osób jest na umowie zlecenia. Dla 2021 i 2020 r. przychody roczne 750 000 euro, a aktywa 250 000 euro. Oświadczenie odbiorcy uprawnionego składam jako mikroprzedsiębiorca czy mały przedsiębiorca?
W tabelach zasady składania oświadczeń dla maksymalnej ceny prądu 785 zł/MWh (79 groszy za 1 kWh) do 30 listopada 2022 r. Jakie są warunki nabycia prawa do ceny prądu do 693 zł/MWh (69 groszy za 1 kWh)? Jak nabywa się prawo do limitów 2000 kWh, 2600 kWh i 3000 kWh?
W budynku mam sklep i część mieszkalną. Jest jeden licznik „na firmę”. Jak to rozpisać w kolumnie 5,6 tabeli w oświadczeniu o tanim prądzie?
Gminy odmawiają przeprowadzania wywiadów środowiskowych w sprawach o dodatek węglowy dla kilku rodzin mieszkających pod jednym adresem. Takie informacje otrzymuje redakcja od Internautów.
Co to jest podstawowa działalność w oświadczeniu odbiorcy uprawnionego? Możliwe interpretacje. Wyjaśnienia Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Dla Infor.pl: wyjaśnienia Ministerstwa Klimatu i Środowiska do oświadczeniu odbiorcy uprawnionego. Jak wypełnić tabelę we wzorze?
Od 3 listopada 2022 r. gmina może przyznać kilka dodatków węglowych na jeden adres. Pracownik gminy przeprowadza wywiad środowiskowy. Ustala, że pod jednym adresem mieszkają osobno dwie rodziny. Sporządza z wywiadu notatkę służbową. Na tej podstawie burmistrz albo wójt wydaje decyzję o wypłacie dodatku.
Jak złożyć oświadczenie o maksymalnej cenie prądu przez internet korzystając z podpisu zaufanego? Termin do końca listopada 2022 r.
Czy oświadczenie o tanim prądzie składają najemcy w terminie do 30 listopada 2022 r.?
Jak do 30 listopada 2022 r. wypełnić oświadczenie o tanim prądzie z ceną do 785 zł MWh, 79 groszy za 1 kWh.? Po złożeniu np. w Tauronie, PGE, Enei oświadczenia, tani prąd przysługuje już od 1 grudnia 2022 r. do końca 2023 r. Wzór oświadczenia.
Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) powinny do 30 listopada 2022 r. złożyć oświadczenie dostawcy prądu. Przedsiębiorcy nie wiedzą o tym terminie.
Na stoisku z masłem sprzedawca umieścił 8 naklejek ostrzegających o tym, że stanowisko jest objęte monitoringiem. Jest ich tyle samo, co etykiet z cenami różnych gatunków masła.
Twoja firma będzie płacić za prąd już od 1 grudnia 2022 r. nie więcej niż 79 groszy za 1 kWh. Ale musisz złożyć przedsiębiorstwu energetycznemu oświadczenie. Termin? Do 30 listopada 2022 r. Oświadczenie składasz także jako dyrektor szpitala, przedszkola, szkoły, szeregu instytucji gminnych. W oświadczeniu wykazujesz każdy PPE.
Rząd proponuję rezygnację z opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne finansowanej obecnie z budżetu państwa w ramach działu 851 – Ochrona zdrowia. Projekt przewiduje zaprzestanie opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne z tytułów wskazanych w zmienianym art. 67 ust. 1 ustawy o świadczeniach. Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego tych osób nadal będzie istniał i będą miały one status osoby ubezpieczonej.

REKLAMA