reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Marcin Redlicki
Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Współpracownik Ceret Grzywaczewska Lubasz - Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa.

Specjalizacja:
Prawo pracy i zbiorowe prawo pracy
Prawo cywilne
Prawo spółek
Koncesje i zezwolenia
Prawo konsumenckie
Prawo administracyjne

W maju 2009 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z wynikiem bardzo dobrym. Obronił pracę magisterską pt. „Zasady ładu korporacyjnego w spółce akcyjnej” w Zakładzie Prawa Handlowego Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego.

Interesuje się prawem cywilnym i handlowym, a zwłaszcza problematyką spółek kapitałowych. Zagadnienia dotyczące spółek publicznych są mu szczególnie bliskie. Wiedzę w tym zakresie poszerza, pisząc dla branżowych czasopism np. kwartalnika „Przegląd Corporate Governance”, w którym opublikowano jego artykuł pt. „Obowiązki emitenta w raportowaniu nt. dobrych praktyk oraz odpowiedzialność za ich nieprzestrzeganie na gruncie prawa rynku kapitałowego”.

W 2008 r. odbył semestr studiów na uniwersytecie Yeditepe w Stambule, gdzie uczestniczył w zajęciach na temat arbitrażu międzynarodowego, prawa konkurencji, a także podstaw anglosaskiego systemu prawa (common law of contracts).

Włada płynnie językiem angielskim (w 2005 r. uzyskał Certificate of Proficiency in English). Zna także terminologię prawniczą, co umożliwia mu obsługę prawną podmiotów zagranicznych. W zakresie podstawowym posługuje się również językiem francuskim i niemieckim.

W czasie wolnym gra w tenisa, uprawia narciarstwo i nordic walking. Podróżuje po Europie, ale planuje również ekspansję na inne kontynenty.

Kontakt: marcin.redlicki@firmaprawnicza.pl 

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama