Kategorie

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Dołącz do grona ekspertów
KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

W szczególności pomagamy osobom fizycznym, które zaciągnęły kredyt powiązany z kursem franka szwajcarskiego (denominowany lub indeksowany). W ramach prowadzonych postępowań unieważniamy umowy, odzyskujemy nadpłacone raty, ustalamy dalszą spłatę kredytu po kursie uruchomienia, wnosimy zwrot kwot, wniesionych tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW).

Posiadamy także szerokie doświadczenie w sprawach odszkodowawczych - prowadzimy postępowania przed ubezpieczycielami oraz sprawy cywilne i karne przeciwko sprawcom, negocjujemy korzystne warunki ugód, a także walczymy o odszkodowania za opóźnione i odwołane loty.

Zapewniamy profesjonalną pomoc prawną i zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji i Sądem Najwyższym, opracowujemy strategie postępowań, sporządzamy pozwy, apelacje, sprzeciwy i zarzuty od nakazów zapłaty, jak również inne pisma sądowe i wnioski. Wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie, skutecznie pomagamy w przeprowadzaniu procesów z zakresu prawa pracy i szeroko pojętego prawa cywilnego, w tym spraw rodzinnych oraz spadkowych.

Ponadto Kancelaria oferuje swoje doświadczenie w rejestracji i przekształcaniu spółek, tworzeniu i opiniowaniu umów oraz innych dokumentów, niezbędnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Doradzamy, jak bezpiecznie prowadzić biznes oraz jak skutecznie ściągnąć zaległe należności od kontrahentów. Wspieramy przedsiębiorców także na gruncie prawa podatkowego.

Nadto Klienci Kancelarii mogą liczyć na pomoc prawną w języku angielskim.

Kontakt:

KANCELARIA PRAWNA

radca prawny Adam Sobota

ul. Zwycięska 20A/110,

53-033 Wrocław

e-mail: biuro@kancelariasobota.pl

www.kancelariasobota.pl

Istotą zakazu konkurencji jest powstrzymywanie się przez pracownika od działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy, to znaczy od działalności, która narusza interes pracodawcy. Zakaz taki można ustanowić zarówno w czasie trwania stosunku pracy jak i po jego zakończeniu.
Wycena wartości darowanych udziałów powinna odbywać się w oparciu o regulacje 7 ust. 1 i art. 8 ust. 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn (u.p.s.d.), według wartości skorygowanych aktywów netto, co pozwala na ustalenie "wartości rynkowej" tych udziałów i mieści się w dyspozycji normy art. 8 ust. 3 i 4 u.p.s.d. Wartość rynkowa udziału nienotowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych powinna bowiem uwzględniać wycenę uwzględniającą średnią wartość dyskonta z uwagi na brak płynności (popytu na udziały) i brak kontroli w spółce, a nie najwyższy poziom dyskonta.
Czy można kwestionować testament w postępowaniu o stwierdzeniu nabycia spadku, czy trzeba odrębnego postępowania w tym celu i zawieszenia postępowania o stwierdzeniu nabycia spadku? Wyjaśnia radca prawny Paulina Piekarska.
Zdarza się tak, że standard wykupionej wcześniej wycieczki znacznie różni się od tego, jaki gwarantowało biuro podróży w swojej ofercie. Co w sytuacji, gdy zamiast obiecywanego apartamentu zastajemy mały pokoik o niskim standardzie a zamiast widoku na morze z okna widać zniszczone blokowiska? Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie bronić się przed nieuczciwymi biurami podróży.