REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Ewelina Jankowska

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa.

- Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową

- Wspiera pracę w zakresie postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi

- Posiada doświadczenie zawodowe związane z obsługą i doradztwem podatkowym dla podmiotów krajowych (firm m.in. z branży produkcyjnej, logistycznej, budowlanej oraz szkół wyższych)

Specjalizacje

Prawo podatkowe, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu:
- podatku od towarów i usług oraz
- podatku od czynności cywilnoprawnych.

Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Pasje pozazawodowe

Miłośniczka muzyki rockowej i metalowej, dobrego kina, wędrówek górskich i podróży wszelakich.

1 lipca 2020 r. weszły w życie przepisy ustawy o VAT regulujące zasady rozliczeń związanych z przemieszczeniem towarów w ramach procedury call-off stock. Regulacje te stanowią implementację dyrektywy 2018/1910 .
1 lipca 2020 r. wdrożono ułatwienia w przekazywaniu zgłoszeń dotyczących przelewów na rachunki kontrahentów, nieujawnione na białej liście VAT. Zmiany te mają złagodzić nazbyt rygorystyczne wymagania, które dotąd stawiano przed podatnikami.

REKLAMA

Z początkiem listopada br. w życie wchodzą przepisy dotyczące obligatoryjnego split paymentu. Nowelizacja ta wiąże się z jedną nieoczekiwaną zmianą – koniecznością posiadania rachunku firmowego. Co warte odnotowania, obowiązek ten może dotyczyć również sporej części mikroprzedsiębiorców, w tym podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, choćby tych nabywających paliwo.
Nowe procedury, dotyczące sposobu opodatkowania dostaw towarów do magazynów typu call-off oraz transakcji łańcuchowych i zasad naliczania stawki 0% w WDT, mają zastąpić dotychczasowe regulacje ustawy o VAT, m.in. w zakresie magazynów konsygnacyjnych. Nowelizacja ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

REKLAMA

W maju 2019 r. zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który ma wpływ na rozliczanie VAT przez podatników w branży budowlanej. Teza wyroku dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT.
Na mocy nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, spółki zyskają od 2020 roku możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od zatrzymanych kapitałów (dopłat i zysków) – tak jak w przypadku korzystania z finansowania udzielonego przez inne podmioty.

REKLAMA