Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konrad Dura

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Sp.k.

Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym. Sporządza opinie prawno-podatkowe, reprezentuje klientów w trakcie postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w tym klientów działających w branży farmaceutycznej.

Prowadził liczne procesy restrukturyzacyjne, również z wykorzystaniem struktur międzynarodowych. Autor licznych publikacji podatkowych w branży farmaceutycznej.

Specjalizacje:

- Prawo podatkowe

- Prawo spółek

- Międzynarodowe prawo podatkowe

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Pasje pozazawodowe:

Malarstwo olejne i szkice, trekking, literatura s-f.

Kontakt:

kdura@marianskigroup.pl

42 207 76 67

Pojawiające się dość często w mediach stanowisko o konieczności wpłacania mandatów na mikrorachunek jest nieprawidłowe. Mandaty, choć są przykładem niepodatkowych należności budżetowych, nie muszą być płacone z wykorzystaniem mikrorachunku. Dotyczy to zarówno mandatów „wlepianych” przez Policję, jak i mandatów karnych skarbowych w postępowaniu w sprawach o wykroczenia skarbowe.
Pracownicze Programy Kapitałowe stanowią mechanizm pozwalający na gromadzenie dodatkowych oszczędności na emeryturę i, co ważniejsze, przystąpienie do PPK jest dobrowolne. Co do zasady, dochody uzyskane z PPK korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego. Jednakże podatnik, który zdecyduje się przystąpić do PPK, powinien rozsądnie gospodarować środkami zgromadzonymi w ramach programu, gdyż w określonych sytuacjach zwolnienie nie znajdzie zastosowania.