REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
EPZ Kancelaria

Specjalizuje się w prawie rolnym oraz dochodzeniem odszkodowań z różnych zdarzeń

W skład zespołu wchodzą prawnicy oraz rzeczoznawcy. Znamy się na prawie, agrotechnice, maszynach rolniczych. Naszymi klientami są gospodarstwa rolne, firmy dystrybucyjne, koła łowieckie, nadleśnictwa.

Wyliczamy odszkodowania za: zniszczone pola (autostrady, zalania, słupy, wiatraki), maszyny (analiza pracy, wady konstrukcyjne, awarie), budynki, uprawy.

Szacujemy szkody mrozowe, suszowe, łowieckie. Szacujemy i oceniamy uprawy pod kątem wymogów ARiMR i sporów z ubezpieczalniami.

Tworzymy i analizujemy umowy: handlowe, dzierżawy, kontraktacji, reprodukcji materiału siewnego,

Prowadzimy procesy – KOWR, ARiMR, ubezpieczalnie, producenci maszyn, skupy, Szkolimy z szacowania szkód członków komisji szacujących,

Jeżeli zatem prowadzisz działalność w branży rolnej i masz problem natury prawnej to dobrze trafiłeś.

Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Pańczyk Żekieć
ul. Batalionów Chłopskich 94c/2
75-309 Koszalin
NIP: 673 162 73 14
Nr konta: 62 1020 2791 0000 7602 0209 5065
tel. 731 110 311
email: kancelaria@epz-kancelaria.pl

Osoby zajmujące się rolnictwem doskonale wiedzą jak duże szkody potrafi wyrządzić na uprawach dzika zwierzyna. W takich sytuacjach poszkodowany rolnik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ma prawo do odszkodowania. Gdzie złożyć pismo ze zgłoszeniem szkody i kto obowiązany jest do wynagradzania szkód wyrządzonych w uprawach i płodach rolnych?
Do kontroli podmiotów wykonujących działalność gospodarczą wymagająca uzyskania zezwolenia stosuje się przepisy rozdziału 5 ustawy Prawo przedsiębiorców. Po raz pierwszy uregulowano zasady ogólne zagadnienia kontroli działalności gospodarczej w uchylonej już ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Przed wprowadzeniem przepisów regulujących tę materię, przepisy odrębnych ustaw próbowały autonomicznie rozwiązać problemy związane z kontrolą przedsiębiorców.

REKLAMA

W tym roku tak jak i rok temu susza spędza rolnikom sen z oczu... Wielu rolników zgłaszało Izbom Rolniczym, że zakłady ubezpieczeń traktują na zasadzie równości zarówno uprawy na gruntach ornych, jak i trwałe użytki zielone. Rolnicy nie mogą zatem ich ubezpieczyć - ponieważ zakłady odmawiają podpisania takich polis. W związku z taką sytuacją "płatności suszowe" ze względu na brak ubezpieczenia 50% powierzchni upraw są pomniejszane.
Umowa dzierżawy jest powszechna i często zawierana przez rolników. Czy właściciel gruntu ma prawo rozwiązania przedmiotowej umowy, gdy trafia się okazja sprzedania nieruchomości rolnej w dobrej cenie?

REKLAMA