REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
PFR Portal PPK Sp. z o.o.

PFR Portal PPK Sp. z o.o. odpowiada za prowadzenie działalności określonej w ustawie o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Misją spółki jest gromadzenie oraz udzielanie informacji o funkcjonowaniu PPK tak, aby nowo wprowadzany system oszczędzania został zaimplementowany jak najbardziej efektywnie, poprzez prowadzenie portalu mojeppk.pl, jedyne oficjalne źródło informacji o funkcjonowaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych. W ramach zarządzania portalem publikowane są informacje o PPK, materiały pomocnicze, a także prezentowane są Podmioty Zarządzające.

Spółka organizuje szkolenia i konferencje dla pracodawców i pracowników zapewniając niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie implementacji nowego prawa. Bierze udział w wydarzeniach zewnętrznych, a także świadczy konsultacje indywidualne dla największych podmiotów zatrudniających w Polsce.

https://www.mojeppk.pl/

tel. 800 775 775

Wpłaty do PPK finansowane przez pracodawcę - czy mogą skutkować zawieszeniem emerytury lub renty z FUS?
Wpłaty do PPK nalicza się także od wynagrodzenia wypłaconego uczestnikowi PPK po ustaniu zatrudnienia. Czy nalicza się je od nagrody stanowiącej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe? Jeśli tak, to w jakiej wysokości procentowej?

REKLAMA

Zmiana dostawcy PPK wymaga konsultacji z załogą czyli z zakładową organizacją związkową lub inną reprezentacją osób zatrudnionych.
Zapisanie nowego pracownika do PPK wymaga 90 dni zatrudnienia. Co wlicza się do tego okresu według ustawy o PPK?

REKLAMA

Wypłata środków z PPK po 60. roku życia - czy warto poczekać?
PPE - jak stan partycypacji w Pracowniczych Programach Emerytalnych wpływa na zwolnienie ze stosowania ustawy o PPK?
PPK - powrót do oszczędzania w PPK jest zawsze możliwy. Jak po rezygnacji powrócić do programu?
Transfer oszczędności PPK - pracodawca może pomóc pracownikowi (uczestnikowi PPK) w przeniesieniu oszczędności między rachunkami PPK. Ustawa o PPK określa dwie takie sytuacje.
PPK - stan oszczędności na swoim rachunku w PPK można sprawdzać na bieżąco. Jak to zrobić?
Zarządzanie środkami PPK - czym jest fundusz zdefiniowanej daty? Czy uczestnik PPK ma wpływ na sposób zarządzania zgromadzonymi przez niego środkami pieniężnymi?
Rezygnacja uczestnika PPK z nowych wpłat nie ma wpływu na już zgromadzone środki. Jakie są konsekwencje rezygnacji? Jaki jest cel PPK? Na czym polega zwrot środków?
PPK - łatwiej kupić mieszkanie dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym. Na czym polega wypłata z PPK na cele mieszkaniowe?
Poważne zachorowanie - co to jest w rozumieniu ustawy o PPK? Jak oszczędności PPK mogą pomóc, gdy uczestnik PPK, jego małżonek lub dziecko zachoruje?
PPK - kogo pracodawca powinien zapisać? 10 maja 2021 r. mija termin na zawarcie umowy o prowadzenie PPK. To już ostatni etap wdrażania PPK.
PPK to przywilej dla pracownika, a obowiązek dla pracodawcy. Jakie czynności musi wykonać pracodawca? Jaka kara grozi za niedopełnienie obowiązków pracodawcy?
Wpłaty do PPK - jak ustalić podstawę wymiaru wpłat? Co z nagrodą jubileuszową wypłaconą w czasie urlopu macierzyńskiego?
Przejęcie zakładu pracy ma wpływ na obowiązki związane z PPK. Kiedy nowy pracodawca wdraża PPK?
PPK to program także dla osób w wieku 55+. Nie są one objęte automatycznym zapisem jak młodsi pracownicy. Co zrobić, aby przystąpić do PPK w wieku 55-70 lat?
Niezawarcie umowy o prowadzenie PPK - jakie są skutki niedopełnienia tego obowiązku? Czy można podpisać umowę z datą wsteczną? Czy dokonuje się zaległych wpłat?
Termin na wdrożenie PPK dla nowego pracodawcy jest inny niż 23 kwietnia 2021 r. Pracodawca, który rozpoczął działalność w 2021 r., sam oblicza kiedy musi podpisać umowę o zarządzanie PPK. Jakie są uprawnienia mikroprzedsiębiorcy? Jak PPE wpływa na PPK?

REKLAMA